PARKING SA – CUI 12661090
Pe scurt
PARKING SA are CUI 12661090, număr de înregistrare J2000000008273 și sediul în Municipiul Piatra Neamţ, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 5221 – Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.741.810 lei, un profit net de 176.650 lei și un număr mediu de 24 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 19.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | PARKING SA |
| CUI | 12661090 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000008273 |
| EUID | ROONRC.J2000000008273 |
| CAEN | 5221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 19.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-01-14 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ENE AURORA | - | România |
| RUSU-FERARU TEODOR | - | România |
| PTASNEC CORNELIU | - | România |
| OPRIŢĂ VASILE | - | România |
| AZOIȚEI LĂCRĂMIOARA | - | România |
| BUCUREI OVIDIU-SERGIU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 741 810 | 176 650 | 1 906 363 | 1 890 437 | 2 233 307 | 1 339 371 | 24 |
| 2024 | 6 641 925 | 497 284 | 1 231 709 | 2 345 659 | 1 041 978 | 1 162 721 | 18 |
| 2023 | 3 630 991 | 120 954 | 573 278 | 1 423 148 | 1 454 849 | 665 437 | 14 |
| 2022 | 1 930 712 | -461 033 | 364 431 | 1 221 866 | 1 220 558 | 544 483 | 11 |
| 2021 | 2 421 677 | -119 805 | 363 036 | 1 308 673 | 1 311 249 | 1 105 250 | 11 |
| 2020 | 2 249 280 | 6 864 | 342 529 | 1 355 204 | 1 195 941 | 1 225 055 | 11 |
| 2019 | 2 242 475 | 2 209 | 327 233 | 1 407 634 | 1 104 296 | 1 218 190 | 13 |
| 2018 | 2 149 714 | 4 137 | 386 718 | — | — | — | 13 |
| 2017 | 2 001 207 | 7 110 | 342 523 | — | — | — | 14 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 741 810 lei
17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PARKING SA”
| Cod CAEN preponderent | 5221 Rev. 2 (echivalent: 5221 Rev. 1, 5221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre |
| Descriere Activitate | Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre |
| Cod CAEN principal | 52 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre |
| Descriere activitate (principal) | Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 5221: Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (52), poziții apropiate de locul 46 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PRECOM AGRO SRL – locul 42, 44,18 mil. lei, Sibiu
- MARIAN'S TRADING SRL – locul 42, 29,82 mil. lei, Bucureşti
- ART FAMILIAL DISTRIBUTION SRL – locul 42, 17,10 mil. lei, Galaţi
- IDU SHIPPING & SERVICES SRL – locul 42, 9,02 mil. lei, Constanţa
- PARNINA BEST S.R.L. – locul 42, 8,82 mil. lei, Suceava
- GAP INTERNATIONAL RECOSIDER SRL – locul 42, 7,86 mil. lei, Bucureşti
- IODY DYF SRL – locul 42, 6,39 mil. lei, Braşov
- HENTTRANS LEADER SRL – locul 42, 3,76 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PARKING SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PARKING SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PARKING SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.345.659 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.041.978 |
| Stocuri | 211.904 |
| Creante | 333.856 |
| Casa si conturi la banci | 496.218 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 940.307 |
| DATORII | 1.231.709 |
| VENITURI IN AVANS | 1.781.768 |
| PROVIZIOANE | 151.746 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.162.721 |
| Capital subscris varsat | 556.920 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.641.925 |
| VENITURI TOTALE | 6.649.165 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.072.758 |
| Profitul brut | 576.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 497.284 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.423.148 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.454.849 |
| Stocuri | 229.994 |
| Creante | 179.168 |
| Casa si conturi la banci | 1.045.687 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 242.618 |
| DATORII | 573.278 |
| VENITURI IN AVANS | 1.845.289 |
| PROVIZIOANE | 36.611 |
| CAPITALURI - TOTAL | 665.437 |
| Capital subscris varsat | 556.920 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.630.991 |
| VENITURI TOTALE | 3.636.521 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.515.567 |
| Profitul brut | 120.954 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 120.954 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.221.866 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.220.558 |
| Stocuri | 94.218 |
| Creante | 30.001 |
| Casa si conturi la banci | 1.096.339 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 186.284 |
| DATORII | 364.431 |
| VENITURI IN AVANS | 1.697.009 |
| PROVIZIOANE | 22.785 |
| CAPITALURI - TOTAL | 544.483 |
| Capital subscris varsat | 556.920 |
| Cifra de afaceri neta | 1.930.712 |
| VENITURI TOTALE | 1.940.456 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.401.489 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 461.033 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 461.033 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.308.673 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.311.249 |
| Stocuri | 51.404 |
| Creante | 201.267 |
| Casa si conturi la banci | 1.058.578 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.131 |
| DATORII | 363.036 |
| VENITURI IN AVANS | 1.100.659 |
| PROVIZIOANE | 136.108 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.105.250 |
| Capital subscris varsat | 628.170 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 2.421.677 |
| VENITURI TOTALE | 2.424.088 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.543.893 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 119.805 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 119.805 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.355.204 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.195.941 |
| Stocuri | 110.425 |
| Creante | 156.117 |
| Casa si conturi la banci | 929.399 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.817 |
| DATORII | 342.529 |
| VENITURI IN AVANS | 1.057.378 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.225.055 |
| Capital subscris varsat | 628.170 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 2.249.280 |
| VENITURI TOTALE | 2.299.590 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.292.726 |
| Profitul brut | 6.864 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.864 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.407.634 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.104.296 |
| Stocuri | 40.362 |
| Creante | 199.146 |
| Casa si conturi la banci | 864.788 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 58.322 |
| DATORII | 327.233 |
| VENITURI IN AVANS | 1.024.829 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.218.190 |
| Capital subscris varsat | 628.170 |
| Cifra de afaceri neta | 2.242.475 |
| VENITURI TOTALE | 2.247.595 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.245.386 |
| Profitul brut | 2.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.423.715 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.105.159 |
| Stocuri | 30.757 |
| Creante | 173.928 |
| Casa si conturi la banci | 900.474 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 60.805 |
| DATORII | 386.718 |
| VENITURI IN AVANS | 986.980 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.215.981 |
| Capital subscris varsat | 628.170 |
| Cifra de afaceri neta | 2.149.714 |
| VENITURI TOTALE | 2.153.742 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.149.605 |
| Profitul brut | 4.137 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.395.294 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.026.228 |
| Stocuri | 19.329 |
| Creante | 158.553 |
| Casa si conturi la banci | 848.346 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 101.238 |
| DATORII | 342.523 |
| VENITURI IN AVANS | 968.393 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.211.844 |
| Capital subscris varsat | 628.170 |
| Cifra de afaceri neta | 2.001.207 |
| VENITURI TOTALE | 2.006.016 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.998.906 |
| Profitul brut | 7.110 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.110 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.377.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 917.468 |
| Stocuri | 10.322 |
| Creante | 163.950 |
| Casa si conturi la banci | 743.196 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.096 |
| DATORII | 271.213 |
| VENITURI IN AVANS | 892.298 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.204.734 |
| Capital subscris varsat | 628.170 |
| Cifra de afaceri neta | 1.534.698 |
| VENITURI TOTALE | 1.679.349 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.773.701 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 94.352 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 94.352 |
| Numar mediu de salariati | 15 |