IDU SHIPPING & SERVICES SRL – CUI 1893949
Pe scurt
IDU SHIPPING & SERVICES SRL are CUI 1893949, număr de înregistrare J1992002616134 și sediul în Municipiul Constanţa, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 5222 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.023.459 lei, o pierdere netă de 391.414 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 17.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | IDU SHIPPING & SERVICES SRL |
| CUI | 1893949 |
| Nr. Reg. Com. | J1992002616134 |
| EUID | ROONRC.J13/2616/1992 |
| CAEN | 5222 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 17.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-04-07 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IDU CORNELIU-BOGDAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 023 459 | -391 414 | 6 901 698 | 4 073 021 | 2 693 918 | -43 910 | 36 |
| 2024 | 13 511 344 | -1 116 243 | 8 883 769 | 4 801 094 | 4 368 507 | 358 698 | 40 |
| 2023 | 17 871 222 | 7 411 266 | 7 606 631 | 6 918 411 | 12 746 538 | 11 888 095 | 37 |
| 2022 | 12 416 018 | 4 498 675 | 7 080 400 | 6 324 983 | 7 414 719 | 6 699 656 | 38 |
| 2021 | 8 138 267 | 2 157 673 | 2 920 892 | 6 242 489 | 4 443 159 | 7 781 863 | 36 |
| 2020 | 7 978 025 | 3 423 209 | 6 835 073 | 5 462 386 | 6 978 359 | 5 624 190 | 26 |
| 2019 | 9 863 067 | 4 808 056 | 4 731 364 | 5 439 714 | 6 285 251 | 7 009 037 | 29 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 023 459 lei
-33%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IDU SHIPPING & SERVICES SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5222 Rev. 2 (echivalent: 5222 Rev. 1, 5222 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de servicii anexe transportului pe apă |
| Descriere Activitate | Activități de servicii anexe transportului pe apă |
| Cod CAEN principal | 52 Activități de servicii anexe transportului pe apă |
| Descriere activitate (principal) | Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Constanţa , domeniul 5222: Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (52), poziții apropiate de locul 42 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- SPILLER GLOBAL LOGISTICS SRL – locul 38, 49,44 mil. lei, Bucureşti
- EFE IMPEX 72 SRL – locul 38, 35,92 mil. lei, Bucureşti
- FISH TRANS LOGISTIC SRL – locul 38, 18,28 mil. lei, Ilfov
- BLACK SEA CROWN LOGISTIC SRL – locul 38, 10,92 mil. lei, Constanţa
- BIA ENTERPRISE SRL – locul 38, 9,80 mil. lei, Arad
- PARADIS RETAIL ŞI DISTRIBUŢIE SRL – locul 38, 8,79 mil. lei, Botoşani
- LIK AGREGATE INTERNAȚIONAL S.R.L. – locul 38, 6,77 mil. lei, Arad
- LKW QUADRA SRL – locul 38, 4,49 mil. lei, Tulcea
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IDU SHIPPING & SERVICES SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IDU SHIPPING & SERVICES SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IDU SHIPPING & SERVICES SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.801.094 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.368.507 |
| Creante | 2.638.839 |
| Casa si conturi la banci | 1.729.668 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 72.866 |
| DATORII | 8.883.769 |
| CAPITALURI - TOTAL | 358.698 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 13.511.344 |
| VENITURI TOTALE | 14.995.436 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.104.042 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 108.606 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.116.243 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.918.411 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.746.538 |
| Creante | 6.756.591 |
| Casa si conturi la banci | 5.989.947 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.924 |
| DATORII | 7.606.631 |
| VENITURI IN AVANS | 218.147 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.888.095 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 17.871.222 |
| VENITURI TOTALE | 18.361.798 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.305.832 |
| Profitul brut | 9.055.966 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.411.266 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.324.983 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.414.719 |
| Creante | 2.225.186 |
| Casa si conturi la banci | 5.189.533 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.354 |
| DATORII | 7.080.400 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.699.656 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 12.416.018 |
| VENITURI TOTALE | 14.705.759 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.087.704 |
| Profitul brut | 5.618.055 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.498.675 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.242.489 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.443.159 |
| Creante | 1.230.568 |
| Casa si conturi la banci | 3.212.591 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.107 |
| DATORII | 2.920.892 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.781.863 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 8.138.267 |
| VENITURI TOTALE | 8.322.365 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.634.871 |
| Profitul brut | 2.687.494 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.157.673 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.462.386 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.978.359 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 772.638 |
| Casa si conturi la banci | 6.205.721 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.518 |
| DATORII | 6.835.073 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.624.190 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 7.978.025 |
| VENITURI TOTALE | 8.198.324 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.169.323 |
| Profitul brut | 4.029.001 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.423.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.439.714 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.285.251 |
| Creante | 2.185.452 |
| Casa si conturi la banci | 4.099.799 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.436 |
| DATORII | 4.731.364 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.009.037 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 9.863.067 |
| VENITURI TOTALE | 10.354.195 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.623.141 |
| Profitul brut | 5.731.054 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.808.056 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.417.980 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.010.928 |
| Creante | 1.779.221 |
| Casa si conturi la banci | 5.231.707 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.929 |
| DATORII | 3.229.412 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.220.425 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 12.394.096 |
| VENITURI TOTALE | 12.692.750 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.334.628 |
| Profitul brut | 8.358.122 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.019.443 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.332.213 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.906.465 |
| Creante | 1.953.416 |
| Casa si conturi la banci | 5.953.049 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.832 |
| DATORII | 4.287.135 |
| VENITURI IN AVANS | 7.330 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.966.045 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 11.289.261 |
| VENITURI TOTALE | 11.899.639 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.831.112 |
| Profitul brut | 8.068.527 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.765.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.302.053 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.264.009 |
| Creante | 1.231.283 |
| Casa si conturi la banci | 5.032.726 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 25.990 |
| DATORII | 3.541.138 |
| VENITURI IN AVANS | 24.624 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.026.290 |
| Capital subscris varsat | 1.267.600 |
| Cifra de afaceri neta | 9.888.673 |
| VENITURI TOTALE | 10.411.520 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.457.102 |
| Profitul brut | 6.954.418 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.825.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |