ORIZONT SA – CUI 642973
Pe scurt
ORIZONT SA are CUI 642973, număr de înregistrare J1991000153306 și sediul în Municipiul Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 835.510 lei, o pierdere netă de 116.974 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ORIZONT SA |
| CUI | 642973 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000153306 |
| EUID | ROONRC.J1991000153306 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-04-16 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 835 510 | -116 974 | 56 016 | 5 757 211 | 394 068 | 6 104 486 | 6 |
| 2024 | 787 330 | -138 048 | 78 700 | 5 881 702 | 409 235 | 6 221 460 | 5 |
| 2023 | 1 320 988 | 38 387 | 84 651 | 5 997 706 | 420 676 | 6 340 369 | 7 |
| 2022 | 1 204 287 | -349 428 | 292 753 | 6 136 263 | 456 288 | 6 301 983 | 8 |
| 2021 | 1 148 974 | -498 553 | 408 796 | 6 467 820 | 539 379 | 6 651 411 | 11 |
| 2020 | 1 208 440 | -557 693 | 208 621 | 6 750 588 | 554 988 | 7 149 963 | 13 |
| 2019 | 1 672 477 | -300 551 | 147 293 | 6 948 877 | 855 407 | 7 714 677 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises835 510 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ORIZONT SA”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Satu Mare , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 389 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- EXPOLORRY TRANS SRL – locul 385, 30,15 mil. lei, Vaslui
- TRANS YF COSTEL SRL – locul 385, 1,27 mil. lei, Suceava
- AUTODAS TRAVEL S.R.L. – locul 385, 843.880 lei, Bihor
- ARIES RS S.R.L. – locul 385, 358.254 lei, Constanţa
- EMDALIV AUTORUX S.R.L. – locul 385, 206.959 lei, Bihor
- ATHOS TRANSPORT SRL – locul 386, 30,08 mil. lei, Sibiu
- RODILA REISE S.R.L. – locul 386, 1,27 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- ROLY STAR 2014 SRL – locul 386, 842.976 lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ORIZONT SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ORIZONT SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ORIZONT SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.881.702 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 409.235 |
| Stocuri | 120 |
| Creante | 390.374 |
| Casa si conturi la banci | 18.741 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.223 |
| DATORII | 78.700 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.221.460 |
| Capital subscris varsat | 4.496.220 |
| Cifra de afaceri neta | 787.330 |
| VENITURI TOTALE | 789.101 |
| CHELTUIELI TOTALE | 927.149 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 138.048 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 138.048 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.997.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 420.676 |
| Stocuri | 509 |
| Creante | 330.159 |
| Casa si conturi la banci | 90.008 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.638 |
| DATORII | 84.651 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.340.369 |
| Capital subscris varsat | 4.496.220 |
| Cifra de afaceri neta | 1.320.988 |
| VENITURI TOTALE | 1.403.877 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.365.490 |
| Profitul brut | 38.387 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 38.387 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.136.263 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 456.288 |
| Stocuri | 509 |
| Creante | 351.962 |
| Casa si conturi la banci | 103.817 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.185 |
| DATORII | 292.753 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.301.983 |
| Capital subscris varsat | 4.496.220 |
| Cifra de afaceri neta | 1.204.287 |
| VENITURI TOTALE | 1.402.240 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.751.668 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 349.428 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 349.428 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.467.820 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 539.379 |
| Stocuri | 211.980 |
| Creante | 310.977 |
| Casa si conturi la banci | 16.422 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.008 |
| DATORII | 408.796 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.651.411 |
| Capital subscris varsat | 4.496.220 |
| Cifra de afaceri neta | 1.148.974 |
| VENITURI TOTALE | 1.159.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.658.407 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 498.553 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 498.553 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.750.588 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 554.988 |
| Stocuri | 234.629 |
| Creante | 299.500 |
| Casa si conturi la banci | 20.859 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.008 |
| DATORII | 208.621 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.149.963 |
| Capital subscris varsat | 4.496.220 |
| Cifra de afaceri neta | 1.208.440 |
| VENITURI TOTALE | 1.266.030 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.823.723 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 557.693 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 557.693 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.948.877 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 855.407 |
| Stocuri | 232.808 |
| Creante | 535.028 |
| Casa si conturi la banci | 87.571 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.686 |
| DATORII | 147.293 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.714.677 |
| Capital subscris varsat | 7.493.700 |
| Cifra de afaceri neta | 1.672.477 |
| VENITURI TOTALE | 1.759.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.060.000 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 300.551 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 300.551 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.845.279 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.309.606 |
| Stocuri | 818.633 |
| Creante | 211.842 |
| Casa si conturi la banci | 279.131 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.008 |
| DATORII | 152.665 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.015.228 |
| Capital subscris varsat | 7.493.700 |
| Cifra de afaceri neta | 1.672.299 |
| VENITURI TOTALE | 1.786.175 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.468.263 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 682.088 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 682.088 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.123.919 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.621.901 |
| Stocuri | 25.614 |
| Creante | 211.263 |
| Casa si conturi la banci | 1.385.024 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.004 |
| DATORII | 65.508 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.697.316 |
| Capital subscris varsat | 7.493.700 |
| Cifra de afaceri neta | 1.319.539 |
| VENITURI TOTALE | 1.482.788 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.099.304 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 616.516 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 616.516 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.594.605 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 259.697 |
| Stocuri | 41.614 |
| Creante | 126.655 |
| Casa si conturi la banci | 91.428 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 113.295 |
| DATORII | 67.165 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.900.432 |
| Capital subscris varsat | 3.927.730 |
| Cifra de afaceri neta | 1.229.885 |
| VENITURI TOTALE | 1.266.656 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.098.480 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 831.824 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 831.824 |
| Numar mediu de salariati | 19 |