NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L. – CUI 41756940
Pe scurt
NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L. are CUI 41756940, număr de înregistrare J2019003195228 și sediul în Municipiul Paşcani, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.014.717 lei, un profit net de 4.607.897 lei și un număr mediu de 32 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 26.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L. |
| CUI | 41756940 |
| Nr. Reg. Com. | J2019003195228 |
| EUID | ROONRC.J2019003195228 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 26.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-10-11 (7 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GRIGORE GHEORGHIŢĂ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 014 717 | 4 607 897 | 10 792 310 | 3 696 635 | 11 707 598 | 4 616 487 | 32 |
| 2024 | 32 429 438 | 6 816 466 | 11 167 232 | 5 327 179 | 20 097 038 | 14 256 985 | 35 |
| 2023 | 39 303 055 | 9 139 122 | 7 370 452 | 3 130 896 | 14 294 034 | 10 054 478 | 27 |
| 2022 | 10 425 173 | 441 750 | 3 023 938 | 914 500 | 3 743 438 | 1 634 000 | 31 |
| 2021 | 5 227 116 | 178 569 | 2 679 546 | 760 375 | 3 427 211 | 1 508 040 | 45 |
| 2020 | 5 321 266 | 1 217 147 | 1 349 727 | 286 597 | 2 280 701 | 1 217 571 | 46 |
| 2019 | 662 487 | 194 224 | 306 865 | 0 | 501 289 | 194 424 | 3 |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 014 717 lei
-7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Iaşi , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 460 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FORTIS LABOREM S.R.L. – locul 456, 30,24 mil. lei, Bucureşti
- EURO PAV S.R.L. – locul 456, 4,36 mil. lei, Maramureş
- BIRCHWOOD SRL – locul 456, 123.554 lei, Neamţ
- SANDORLUKACS CONSTRUCT SRL – locul 457, 30,22 mil. lei, Bihor
- GENIUS CONST S.R.L. – locul 457, 4,35 mil. lei, Harghita
- OPTIONE IMOB S.R.L. – locul 457, 122.616 lei, Bucureşti
- MONTIFISH SRL – locul 458, 30,08 mil. lei, Braşov
- NEW HOME TEHNOLOGY SOLUTION S.R.L. – locul 458, 4,34 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NOVA GENERAL CONSTRUCT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.327.179 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.097.038 |
| Stocuri | 429.678 |
| Creante | 13.717.242 |
| Casa si conturi la banci | 5.950.118 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 11.167.232 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.256.985 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 32.429.438 |
| VENITURI TOTALE | 32.798.802 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.881.246 |
| Profitul brut | 7.917.556 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.816.466 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.130.896 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.294.034 |
| Stocuri | 380.235 |
| Creante | 5.353.375 |
| Casa si conturi la banci | 8.560.424 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 7.370.452 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.054.478 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 39.303.055 |
| VENITURI TOTALE | 38.865.963 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.240.163 |
| Profitul brut | 10.625.800 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.139.122 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 914.500 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.743.438 |
| Stocuri | 1.556.446 |
| Creante | 878.824 |
| Casa si conturi la banci | 1.308.168 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 3.023.938 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.634.000 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.425.173 |
| VENITURI TOTALE | 9.769.707 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.240.430 |
| Profitul brut | 529.277 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 441.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 760.375 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.427.211 |
| Stocuri | 1.670.879 |
| Creante | 1.380.845 |
| Casa si conturi la banci | 375.487 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.679.546 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.508.040 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.227.116 |
| VENITURI TOTALE | 6.647.989 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.440.203 |
| Profitul brut | 207.786 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 178.569 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 45 |
| Active imobilizate | 286.597 |
| Active circulante | 2.280.701 |
| Stocuri | 2.931 |
| Creante | 1.075.946 |
| Disponibilitati | 1.201.824 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 1.349.727 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 1.217.571 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 5.321.266 |
| Venituri totale | 5.321.270 |
| Cheltuieli totale | 3.988.273 |
| Profit brut | 1.332.997 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.217.147 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 46 |
| Active circulante | 501.289 |
| Stocuri | 28.605 |
| Creante | 290.473 |
| Disponibilitati | 182.211 |
| Datorii | 306.865 |
| Capitaluri proprii | 194.424 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 662.487 |
| Venituri totale | 662.487 |
| Cheltuieli totale | 461.638 |
| Profit brut | 200.849 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 194.224 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |