NIKOS IMPEX SRL – CUI 7582119
Pe scurt
NIKOS IMPEX SRL are CUI 7582119, număr de înregistrare J1994000583148 și sediul în Sat Băcel, Comuna Chichiş, județul Covasna. Activitatea principală declarată: CAEN 1061 – Fabricarea produselor de morărit. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.760.839 lei, un profit net de 751.541 lei și un număr mediu de 36 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NIKOS IMPEX SRL |
| CUI | 7582119 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000583148 |
| EUID | ROONRC.J1994000583148 |
| CAEN | 1061 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-07-12 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| OLTEAN GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 760 839 | 751 541 | 1 942 466 | 1 728 061 | 1 506 667 | 1 292 262 | 36 |
| 2024 | 5 034 566 | 738 364 | 893 862 | 1 745 895 | 1 159 948 | 2 011 981 | 43 |
| 2023 | 4 883 367 | 347 734 | 1 666 740 | 1 864 191 | 1 902 541 | 2 099 992 | 39 |
| 2022 | 5 642 065 | 1 160 236 | 2 044 888 | 1 444 803 | 2 350 062 | 1 749 977 | 32 |
| 2021 | 4 768 138 | 857 242 | 232 449 | 1 204 357 | 1 655 037 | 2 626 945 | 42 |
| 2020 | 3 863 979 | 495 026 | 213 174 | 1 088 987 | 1 420 206 | 2 296 019 | 42 |
| 2019 | 4 299 158 | 791 579 | 506 357 | 1 075 843 | 1 955 876 | 2 525 362 | 43 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 760 839 lei
-5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NIKOS IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1061 Rev. 2 (echivalent: 1061 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor de morărit |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor de morărit |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Covasna , domeniul 1061: Fabricarea produselor de morărit
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 58 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- IZOCON MC SRL – locul 54, 43,01 mil. lei, Călăraşi
- FACOS SA – locul 54, 34,12 mil. lei, Suceava
- EFELER DEVELOPMENT SRL – locul 54, 26,51 mil. lei, Constanţa
- COMALAT SRL – locul 54, 16,17 mil. lei, Teleorman
- ADCO FOOD SRL – locul 54, 6,19 mil. lei, Ilfov
- PFLEGE HOME 24 S.R.L. – locul 54, 5,15 mil. lei, Bucureşti
- MURATA IMPEX SRL – locul 54, 4,52 mil. lei, Sălaj
- KIBO DELICE SRL – locul 54, 4,41 mil. lei, Constanţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NIKOS IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NIKOS IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NIKOS IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.745.895 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.159.948 |
| Stocuri | 742.279 |
| Creante | 173.694 |
| Casa si conturi la banci | 243.975 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 893.862 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.011.981 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.034.566 |
| VENITURI TOTALE | 5.876.004 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.012.964 |
| Profitul brut | 863.040 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 738.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.864.191 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.902.541 |
| Stocuri | 599.593 |
| Creante | 77.426 |
| Casa si conturi la banci | 1.225.522 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.666.740 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.099.992 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.883.367 |
| VENITURI TOTALE | 5.803.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.405.969 |
| Profitul brut | 398.030 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 347.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.444.803 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.350.062 |
| Stocuri | 1.593.419 |
| Creante | 83.815 |
| Casa si conturi la banci | 672.828 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.044.888 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.749.977 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.642.065 |
| VENITURI TOTALE | 6.566.792 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.329.851 |
| Profitul brut | 1.236.941 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.160.236 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.204.357 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.655.037 |
| Stocuri | 1.028.186 |
| Creante | 117.719 |
| Casa si conturi la banci | 509.132 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 232.449 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.626.945 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.768.138 |
| VENITURI TOTALE | 5.571.757 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.676.698 |
| Profitul brut | 895.059 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 857.242 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.088.987 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.420.206 |
| Stocuri | 758.080 |
| Creante | 77.391 |
| Casa si conturi la banci | 584.735 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 213.174 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.296.019 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.863.979 |
| VENITURI TOTALE | 4.685.106 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.157.915 |
| Profitul brut | 527.191 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 495.026 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.075.843 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.955.876 |
| Stocuri | 594.567 |
| Creante | 90.500 |
| Casa si conturi la banci | 1.270.809 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 506.357 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.525.362 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.299.158 |
| VENITURI TOTALE | 5.264.118 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.429.884 |
| Profitul brut | 834.234 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 791.579 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.161.931 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.457.948 |
| Stocuri | 693.122 |
| Creante | 120.353 |
| Casa si conturi la banci | 644.473 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 675.570 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.944.309 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.232.957 |
| VENITURI TOTALE | 5.375.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.643.092 |
| Profitul brut | 732.790 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 688.151 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.308.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.063.257 |
| Stocuri | 579.620 |
| Creante | 85.054 |
| Casa si conturi la banci | 398.583 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 759.107 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.612.949 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.661.418 |
| VENITURI TOTALE | 4.465.381 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.012.048 |
| Profitul brut | 453.333 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 400.214 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.272.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 886.619 |
| Stocuri | 522.182 |
| Creante | 65.431 |
| Casa si conturi la banci | 299.006 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 946.374 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.212.735 |
| Capital subscris varsat | 167.520 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.252.711 |
| VENITURI TOTALE | 4.078.750 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.677.305 |
| Profitul brut | 401.445 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 347.275 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |