MURATA IMPEX SRL – CUI 13151579
Pe scurt
MURATA IMPEX SRL are CUI 13151579, număr de înregistrare J2000000098317 și sediul în Municipiul Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală declarată: CAEN 1039 – Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.517.988 lei, un profit net de 949.250 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 04.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MURATA IMPEX SRL |
| CUI | 13151579 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000098317 |
| EUID | ROONRC.J2000000098317 |
| CAEN | 1039 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 04.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-06-12 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| HICEA MIHAI-ANDREI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 517 988 | 949 250 | 1 656 596 | 1 214 190 | 3 003 754 | 2 539 671 | 16 |
| 2024 | 2 297 752 | 408 285 | 821 494 | 1 322 911 | 2 629 285 | 3 090 420 | 15 |
| 2023 | 2 153 560 | 671 591 | 79 281 | 1 436 561 | 2 484 263 | 3 697 135 | 16 |
| 2022 | 2 386 993 | 544 999 | 117 270 | 1 487 027 | 3 331 771 | 4 325 545 | 15 |
| 2021 | 2 372 029 | 451 007 | 134 568 | 1 532 934 | 3 082 180 | 4 480 546 | 17 |
| 2020 | 2 273 028 | 371 965 | 131 010 | 1 629 925 | 2 530 624 | 4 029 539 | 20 |
| 2019 | 4 586 875 | 1 742 841 | 157 690 | 1 738 036 | 2 677 229 | 4 257 575 | 22 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 517 988 lei
97%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MURATA IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1039 Rev. 2 (echivalent: 1039 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 10 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sălaj , domeniul 1039: Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (10), poziții apropiate de locul 54 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GLOBAL MEAT TRADER S.R.L. – locul 50, 47,39 mil. lei, Dolj
- COMSORADI SRL – locul 50, 41,05 mil. lei, Buzău
- GINROX PRODCOM SRL – locul 50, 28,54 mil. lei, Bucureşti
- TARNAVA MARE COOPERATIVA AGRICOLĂ – locul 50, 17,73 mil. lei, Harghita
- SKY ENERGY SIM SRL – locul 50, 7,82 mil. lei, Argeş
- DRAGOS FOOD S.R.L. – locul 50, 7,11 mil. lei, Giurgiu
- LORENZ FOOD IND SRL – locul 50, 5,84 mil. lei, Călăraşi
- TOP STAR COMPANY SRL – locul 50, 5,56 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MURATA IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MURATA IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MURATA IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.322.911 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.629.285 |
| Stocuri | 1.556.605 |
| Creante | 382.519 |
| Casa si conturi la banci | 690.161 |
| DATORII | 821.494 |
| VENITURI IN AVANS | 40.282 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.090.420 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.297.752 |
| VENITURI TOTALE | 2.617.383 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.140.436 |
| Profitul brut | 476.947 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 408.285 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.436.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.484.263 |
| Stocuri | 1.377.242 |
| Creante | 286.552 |
| Casa si conturi la banci | 820.469 |
| DATORII | 79.281 |
| VENITURI IN AVANS | 144.408 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.697.135 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.153.560 |
| VENITURI TOTALE | 2.677.946 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.988.863 |
| Profitul brut | 689.083 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 671.591 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.487.027 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.331.771 |
| Stocuri | 1.174.974 |
| Creante | 451.317 |
| Casa si conturi la banci | 1.705.480 |
| DATORII | 117.270 |
| VENITURI IN AVANS | 375.983 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.325.545 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.386.993 |
| VENITURI TOTALE | 3.173.911 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.609.011 |
| Profitul brut | 564.900 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 544.999 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.532.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.082.180 |
| Stocuri | 669.031 |
| Creante | 585.692 |
| Casa si conturi la banci | 1.827.457 |
| DATORII | 134.568 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.480.546 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.372.029 |
| VENITURI TOTALE | 2.415.661 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.947.689 |
| Profitul brut | 467.972 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 451.007 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.629.925 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.530.624 |
| Stocuri | 753.968 |
| Creante | 589.129 |
| Casa si conturi la banci | 1.187.527 |
| DATORII | 131.010 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.029.539 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.273.028 |
| VENITURI TOTALE | 2.404.227 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.015.054 |
| Profitul brut | 389.173 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 371.965 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.738.036 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.677.229 |
| Stocuri | 684.515 |
| Creante | 515.742 |
| Casa si conturi la banci | 1.476.972 |
| DATORII | 157.690 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.257.575 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.586.875 |
| VENITURI TOTALE | 4.786.467 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.006.480 |
| Profitul brut | 1.779.987 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.742.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 316.509 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.898.211 |
| Stocuri | 500.187 |
| Creante | 498.254 |
| Casa si conturi la banci | 1.899.770 |
| DATORII | 249.986 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.964.734 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.057.832 |
| VENITURI TOTALE | 3.400.816 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.379.525 |
| Profitul brut | 1.021.291 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 993.934 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 376.750 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.333.475 |
| Stocuri | 265.977 |
| Creante | 473.999 |
| Casa si conturi la banci | 1.593.499 |
| DATORII | 289.425 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.420.800 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.404.397 |
| VENITURI TOTALE | 3.224.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.349.378 |
| Profitul brut | 875.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 764.614 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 226.182 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.107.314 |
| Stocuri | 364.841 |
| Creante | 294.232 |
| Casa si conturi la banci | 1.448.241 |
| DATORII | 177.310 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.156.186 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.451.119 |
| VENITURI TOTALE | 3.229.326 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.182.480 |
| Profitul brut | 1.046.846 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 900.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |