NEXT PROD GRUP S.R.L. – CUI 26856458
Pe scurt
NEXT PROD GRUP S.R.L. are CUI 26856458, număr de înregistrare J32/286/2010 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 1512 – Producția, prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre și de alte animale n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.398.582 lei, o pierdere netă de 1.914.010 lei și un număr mediu de 41 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | NEXT PROD GRUP S.R.L. |
| CUI | 26856458 |
| Nr. Reg. Com. | J32/286/2010 |
| EUID | ROONRC.J32/286/2010 |
| CAEN | 1512 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-04-30 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ARDELEAN BOGDAN CRISTIAN | reprezentant al persoanei juridice | România |
| C.I.I. CANCIU ESTELA | administrator concordatar | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 398 582 | -1 914 010 | 16 772 278 | 6 988 274 | 6 571 206 | -3 212 798 | 41 |
| 2024 | 9 466 007 | -1 299 027 | 12 485 223 | 8 508 251 | 3 098 185 | -878 787 | 80 |
| 2023 | 9 140 946 | 1 748 943 | 9 659 561 | 8 399 881 | 2 976 609 | 1 931 832 | 89 |
| 2022 | 7 756 631 | 363 595 | 7 332 996 | 4 785 287 | 2 714 177 | 504 232 | 77 |
| 2021 | 7 811 069 | 910 396 | 5 759 045 | 3 791 592 | 2 440 601 | 932 997 | 111 |
| 2020 | 4 620 261 | 329 037 | 3 794 699 | 1 811 591 | 2 368 348 | 385 303 | 100 |
| 2019 | 6 127 223 | 836 150 | 2 737 134 | 451 840 | 3 124 971 | 840 641 | 89 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 398 582 lei
-43%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “NEXT PROD GRUP S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1512 Rev. 2 (echivalent: 1512 Rev. 1, 1512 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Cod CAEN principal | 15 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Descriere activitate (principal) | Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 1512: Producția, prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre și de alte animale n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (15), poziții apropiate de locul 21 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- COREMANS ZOOTEHNIA SRL – locul 17, 49,87 mil. lei, Arad
- GUMOFLEX SA – locul 17, 27,95 mil. lei, Ilfov
- ALAN TRADE SRL – locul 17, 7,99 mil. lei, Sibiu
- AGROMEC PERIAM SA – locul 18, 44,84 mil. lei, Timiş
- LENOX PROD SRL – locul 18, 26,92 mil. lei, Bucureşti
- C.ONOCAN S.R.L. – locul 18, 7,28 mil. lei, Mureş
- OIL SIMEX TRADING SRL – locul 19, 44,51 mil. lei, Constanţa
- MAGIK - 003 PROD SRL – locul 19, 25,89 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „NEXT PROD GRUP S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „NEXT PROD GRUP S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „NEXT PROD GRUP S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.508.251 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.098.185 |
| Stocuri | 940 |
| Creante | 2.925.228 |
| Casa si conturi la banci | 172.017 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 12.485.223 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | -878.787 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.466.007 |
| VENITURI TOTALE | 10.593.886 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.853.543 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.259.657 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.299.027 |
| Numar mediu de salariati | 80 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.399.881 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.976.609 |
| Stocuri | 940 |
| Creante | 2.893.947 |
| Casa si conturi la banci | 81.722 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 214.903 |
| DATORII | 9.659.561 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.931.832 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.140.946 |
| VENITURI TOTALE | 9.163.388 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.279.603 |
| Profitul brut | 1.883.785 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.748.943 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.785.287 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.714.177 |
| Stocuri | 940 |
| Creante | 2.472.200 |
| Casa si conturi la banci | 241.037 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 337.764 |
| DATORII | 7.332.996 |
| CAPITALURI - TOTAL | 504.232 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.756.631 |
| VENITURI TOTALE | 7.961.779 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.436.500 |
| Profitul brut | 525.279 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 363.595 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.791.592 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.440.601 |
| Stocuri | 940 |
| Creante | 2.231.398 |
| Casa si conturi la banci | 208.263 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 459.849 |
| DATORII | 5.759.045 |
| CAPITALURI - TOTAL | 932.997 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.811.069 |
| VENITURI TOTALE | 7.989.138 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.935.975 |
| Profitul brut | 1.053.163 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 910.396 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 111 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.811.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.368.348 |
| Stocuri | 940 |
| Creante | 1.921.534 |
| Casa si conturi la banci | 445.874 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 63 |
| DATORII | 3.794.699 |
| CAPITALURI - TOTAL | 385.303 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.620.261 |
| VENITURI TOTALE | 5.175.682 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.796.420 |
| Profitul brut | 379.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 329.037 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 451.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.124.971 |
| Stocuri | 2.259 |
| Creante | 1.986.171 |
| Casa si conturi la banci | 1.136.541 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 964 |
| DATORII | 2.737.134 |
| CAPITALURI - TOTAL | 840.641 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.127.223 |
| VENITURI TOTALE | 6.610.086 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.603.490 |
| Profitul brut | 1.006.596 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 836.150 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 277.353 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.013.960 |
| Stocuri | 3.162 |
| Creante | 2.978.946 |
| Casa si conturi la banci | 31.852 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.815 |
| DATORII | 2.734.362 |
| VENITURI IN AVANS | 1.044 |
| CAPITALURI - TOTAL | 558.722 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.514.562 |
| VENITURI TOTALE | 5.724.610 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.106.430 |
| Profitul brut | 618.180 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 547.316 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 85 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 450.566 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.368.393 |
| Stocuri | 2.220 |
| Creante | 1.295.743 |
| Casa si conturi la banci | 70.430 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 184.429 |
| DATORII | 1.818.828 |
| VENITURI IN AVANS | 92.115 |
| CAPITALURI - TOTAL | 92.445 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.058.775 |
| VENITURI TOTALE | 4.109.918 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.012.086 |
| Profitul brut | 97.832 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 81.039 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 85 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 424.853 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.958.121 |
| Stocuri | 14.963 |
| Creante | 9.398.486 |
| Casa si conturi la banci | 544.672 |
| DATORII | 9.750.322 |
| VENITURI IN AVANS | 6.542 |
| CAPITALURI - TOTAL | 626.110 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.648.989 |
| VENITURI TOTALE | 2.896.585 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.809.991 |
| Profitul brut | 86.594 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 54.971 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |