ALAN TRADE SRL – CUI 16659670
Pe scurt
ALAN TRADE SRL are CUI 16659670, număr de înregistrare J2004001168321 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 1512 – Producția, prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre și de alte animale n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.993.013 lei, o pierdere netă de 1.919.044 lei și un număr mediu de 75 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ALAN TRADE SRL |
| CUI | 16659670 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001168321 |
| EUID | ROONRC.J2004001168321 |
| CAEN | 1512 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-08-04 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CERNĂTESCU MARIANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 993 013 | -1 919 044 | 3 778 625 | 1 971 676 | 3 103 665 | 1 309 351 | 75 |
| 2024 | 19 301 209 | 1 030 373 | 3 243 310 | 2 641 448 | 3 818 364 | 3 228 395 | 153 |
| 2023 | 31 898 759 | 1 982 644 | 3 221 471 | 2 742 071 | 6 517 134 | 6 065 788 | 253 |
| 2022 | 37 248 385 | 7 366 909 | 3 336 942 | 3 030 078 | 10 094 711 | 9 818 325 | 294 |
| 2021 | 30 004 343 | 8 455 189 | 6 490 815 | 2 052 743 | 14 794 434 | 10 377 731 | 267 |
| 2020 | 19 791 022 | 5 541 806 | 5 800 930 | 1 994 470 | 10 668 044 | 6 869 909 | 190 |
| 2019 | 25 231 673 | 7 048 801 | 1 779 964 | 2 544 755 | 8 765 839 | 9 600 735 | 202 |
| 2018 | 17 222 130 | 3 665 068 | 1 635 743 | — | — | — | 196 |
| 2017 | 14 823 296 | 3 226 757 | 1 234 448 | — | — | — | 166 |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 993 013 lei
-59%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALAN TRADE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1512 Rev. 2 (echivalent: 1512 Rev. 1, 1512 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Cod CAEN principal | 15 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament |
| Descriere activitate (principal) | Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Sibiu , domeniul 1512: Producția, prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre și de alte animale n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (15), poziții apropiate de locul 17 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MAXAGRO LACT S.R.L. – locul 13, 52,94 mil. lei, Caraş-Severin
- GARTEK SRL – locul 13, 42,24 mil. lei, Vaslui
- AVB LEATHER SRL – locul 13, 9,95 mil. lei, Alba
- ELCROMET IMPEX SRL – locul 13, 100.070 lei, Cluj
- VIS AGRI SRL – locul 14, 52,61 mil. lei, Buzău
- JOLLY SCARPE ROMANIA S.R.L. – locul 14, 39,95 mil. lei, Bucureşti
- ROMED SRL – locul 14, 9,18 mil. lei, Botoşani
- ARCOPEL SERV SRL – locul 14, 14.435 lei, Hunedoara
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALAN TRADE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALAN TRADE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALAN TRADE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.641.448 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.818.364 |
| Stocuri | 1.121.999 |
| Creante | 1.013.006 |
| Casa si conturi la banci | 1.683.359 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.893 |
| DATORII | 3.243.310 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.228.395 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.301.209 |
| VENITURI TOTALE | 19.331.120 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.101.145 |
| Profitul brut | 1.229.975 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.030.373 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 153 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.742.071 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.517.134 |
| Stocuri | 751.954 |
| Creante | 3.511.374 |
| Casa si conturi la banci | 2.253.806 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.054 |
| DATORII | 3.221.471 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.065.788 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 31.898.759 |
| VENITURI TOTALE | 31.889.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.608.180 |
| Profitul brut | 2.281.661 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.982.644 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 253 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.030.078 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.094.711 |
| Stocuri | 944.285 |
| Creante | 3.457.776 |
| Casa si conturi la banci | 5.692.650 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.478 |
| DATORII | 3.336.942 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.818.325 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 37.248.385 |
| VENITURI TOTALE | 37.963.276 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.651.639 |
| Profitul brut | 8.311.637 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.366.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 294 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.052.743 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.794.434 |
| Stocuri | 404.640 |
| Creante | 3.692.954 |
| Casa si conturi la banci | 10.696.840 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.369 |
| DATORII | 6.490.815 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.377.731 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 30.004.343 |
| VENITURI TOTALE | 30.108.342 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.433.935 |
| Profitul brut | 9.674.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.455.189 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 267 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.994.470 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.668.044 |
| Stocuri | 626.127 |
| Creante | 1.242.036 |
| Casa si conturi la banci | 8.799.881 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.325 |
| DATORII | 5.800.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.869.909 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 19.791.022 |
| VENITURI TOTALE | 21.645.196 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.248.625 |
| Profitul brut | 6.396.571 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.541.806 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 190 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.544.755 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.765.839 |
| Stocuri | 422.260 |
| Creante | 2.172.585 |
| Casa si conturi la banci | 6.170.994 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.105 |
| DATORII | 1.779.964 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.600.735 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 25.231.673 |
| VENITURI TOTALE | 25.434.592 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.145.956 |
| Profitul brut | 8.288.636 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.048.801 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 202 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.657.144 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.354.548 |
| Stocuri | 460.841 |
| Creante | 475.753 |
| Casa si conturi la banci | 3.417.954 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 94.489 |
| DATORII | 1.635.743 |
| VENITURI IN AVANS | 83 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.470.355 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.222.130 |
| VENITURI TOTALE | 17.404.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.106.191 |
| Profitul brut | 4.298.701 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.665.068 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 196 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.533.173 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.542.881 |
| Stocuri | 321.840 |
| Creante | 257.710 |
| Casa si conturi la banci | 1.963.331 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 118.445 |
| DATORII | 1.234.448 |
| VENITURI IN AVANS | 1.081 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.958.970 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.823.296 |
| VENITURI TOTALE | 15.196.393 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.416.787 |
| Profitul brut | 3.779.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.226.757 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 166 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.914.142 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.428.771 |
| Stocuri | 263.084 |
| Creante | 348.293 |
| Casa si conturi la banci | 817.394 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 600 |
| DATORII | 1.629.510 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.714.003 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.810.963 |
| VENITURI TOTALE | 11.558.890 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.916.173 |
| Profitul brut | 642.717 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 536.068 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 164 |