MOTION&TECHNIK SRL – CUI 20920187
Pe scurt
MOTION&TECHNIK SRL are CUI 20920187, număr de înregistrare J2007000137105 și sediul în Sat Zilişteanca, Comuna Poşta Cîlnău, județul Buzău. Activitatea principală declarată: CAEN 4664 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.947.805 lei, un profit net de 1.125.898 lei și un număr mediu de 23 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MOTION&TECHNIK SRL |
| CUI | 20920187 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000137105 |
| EUID | ROONRC.J2007000137105 |
| CAEN | 4664 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-02-01 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NICA VALI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 947 805 | 1 125 898 | 4 238 150 | 6 707 439 | 6 814 870 | 9 178 328 | 23 |
| 2024 | 12 486 853 | 1 481 759 | 1 699 570 | 6 469 697 | 5 107 742 | 9 732 758 | 21 |
| 2023 | 12 041 536 | 945 811 | 1 967 242 | 4 415 672 | 5 981 821 | 8 250 999 | 20 |
| 2022 | 14 862 075 | 3 139 990 | 2 241 093 | 3 982 753 | 5 563 528 | 7 305 188 | 20 |
| 2021 | 10 783 009 | 1 460 056 | 1 188 991 | 2 574 030 | 4 201 212 | 5 586 251 | 14 |
| 2020 | 7 785 181 | 826 820 | 545 500 | 2 131 291 | 2 540 404 | 4 126 195 | 14 |
| 2019 | 9 429 753 | 949 836 | 960 478 | 1 780 091 | 2 479 761 | 3 299 374 | 12 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 947 805 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOTION&TECHNIK SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4664 Rev. 2 (echivalent: 4664 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Buzău , domeniul 4664: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 225 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- HRIRI DISTRIBUTION S.R.L. – locul 221, 32,97 mil. lei, Constanţa
- ELMED MEDICAL SRL – locul 221, 28,99 mil. lei, Mureş
- ROOFI MATCON SRL – locul 221, 26,51 mil. lei, Argeş
- FOIȘOR DISTRIBUȚIE S.R.L. – locul 221, 23,72 mil. lei, Constanţa
- ENAGS TRADE GRAIN SRL – locul 221, 21,78 mil. lei, Dolj
- TOPO CAD VEST SRL – locul 221, 13,36 mil. lei, Hunedoara
- BARTER CONSTRUCT SRL – locul 221, 9,43 mil. lei, Prahova
- PETRARAM IMPEX SRL – locul 221, 9,18 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOTION&TECHNIK SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOTION&TECHNIK SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOTION&TECHNIK SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.469.697 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.107.742 |
| Stocuri | 825.970 |
| Creante | 2.715.523 |
| Casa si conturi la banci | 1.566.249 |
| DATORII | 1.699.570 |
| VENITURI IN AVANS | 145.111 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.732.758 |
| Capital subscris varsat | 310 |
| Cifra de afaceri neta | 12.486.853 |
| VENITURI TOTALE | 22.698.320 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.983.630 |
| Profitul brut | 1.714.690 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.481.759 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.415.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.981.821 |
| Stocuri | 1.109.134 |
| Creante | 2.593.325 |
| Casa si conturi la banci | 2.279.362 |
| DATORII | 1.967.242 |
| VENITURI IN AVANS | 179.252 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.250.999 |
| Capital subscris varsat | 310 |
| Cifra de afaceri neta | 12.041.536 |
| VENITURI TOTALE | 19.735.452 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.663.679 |
| Profitul brut | 1.071.773 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 945.811 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.982.753 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.563.528 |
| Stocuri | 1.595.639 |
| Creante | 1.618.419 |
| Casa si conturi la banci | 2.349.470 |
| DATORII | 2.241.093 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.305.188 |
| Capital subscris varsat | 310 |
| Cifra de afaceri neta | 14.862.075 |
| VENITURI TOTALE | 24.740.335 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.386.379 |
| Profitul brut | 3.353.956 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.139.990 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.131.291 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.540.404 |
| Stocuri | 722.625 |
| Creante | 853.987 |
| Casa si conturi la banci | 963.792 |
| DATORII | 545.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.126.195 |
| Capital subscris varsat | 310 |
| Cifra de afaceri neta | 7.785.181 |
| VENITURI TOTALE | 8.965.383 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.044.129 |
| Profitul brut | 921.254 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 826.820 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.780.091 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.479.761 |
| Stocuri | 568.364 |
| Creante | 963.495 |
| Casa si conturi la banci | 947.902 |
| DATORII | 960.478 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.299.374 |
| Capital subscris varsat | 310 |
| Cifra de afaceri neta | 9.429.753 |
| VENITURI TOTALE | 10.407.916 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.287.060 |
| Profitul brut | 1.120.856 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 949.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| Active imobilizate | 1.766.384 |
| Active circulante | 2.891.900 |
| Stocuri | 368.217 |
| Creante | 1.286.070 |
| Disponibilitati | 1.237.613 |
| Datorii | 2.308.746 |
| Capitaluri proprii | 2.349.538 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 9.882.015 |
| Venituri totale | 9.969.044 |
| Cheltuieli totale | 8.905.778 |
| Profit brut | 1.063.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 920.004 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.744.856 |
| Active circulante | 1.638.732 |
| Stocuri | 286.230 |
| Creante | 643.727 |
| Disponibilitati | 708.775 |
| Datorii | 1.954.054 |
| Capitaluri proprii | 1.429.534 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 5.205.843 |
| Venituri totale | 5.231.711 |
| Cheltuieli totale | 4.651.698 |
| Profit brut | 580.013 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 486.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 83.526 |
| Active circulante | 1.334.323 |
| Stocuri | 28.092 |
| Creante | 669.290 |
| Disponibilitati | 636.941 |
| Datorii | 475.129 |
| Capitaluri proprii | 942.720 |
| Capital social | 310 |
| Cifra de afaceri | 5.660.750 |
| Venituri totale | 5.669.676 |
| Cheltuieli totale | 5.001.906 |
| Profit brut | 667.770 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 563.624 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |