MIP-BUILDING SRL – CUI 31399727
Pe scurt
MIP-BUILDING SRL are CUI 31399727, număr de înregistrare J32/259/2013 și sediul în Sat Tilişca, Comuna Tilişca, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.885.188 lei, un profit net de 750.594 lei și un număr mediu de 18 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 13.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MIP-BUILDING SRL |
| CUI | 31399727 |
| Nr. Reg. Com. | J32/259/2013 |
| EUID | ROONRC.J32/259/2013 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 13.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-03-21 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MICLĂUŞ IOAN PAUL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 885 188 | 750 594 | 744 793 | 322 485 | 2 009 069 | 1 589 656 | 18 |
| 2024 | 3 342 868 | 461 512 | 306 130 | 213 234 | 955 204 | 865 729 | 19 |
| 2023 | 2 713 570 | 133 898 | 422 625 | 291 893 | 570 751 | 442 260 | 19 |
| 2022 | 1 951 146 | 996 | 314 922 | 247 342 | 375 942 | 308 362 | 18 |
| 2021 | 1 797 980 | -153 584 | 274 850 | 132 531 | 449 685 | 307 366 | 17 |
| 2020 | 3 008 142 | 550 848 | 283 628 | 128 977 | 623 204 | 487 950 | 18 |
| 2019 | 2 242 787 | 221 084 | 630 861 | 75 067 | 490 439 | -62 898 | 16 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 885 188 lei
46%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MIP-BUILDING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 394 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CLIO SRL – locul 390, 36,46 mil. lei, Sălaj
- CONCEPT CONSTRUCT PLATING SRL – locul 390, 4,89 mil. lei, Bucureşti
- SSE STAR INVESTMENT S.R.L. – locul 390, 303.461 lei, Cluj
- STB TECHNICAL SERVICES SRL – locul 391, 36,08 mil. lei, Ilfov
- SELECT PREST SIB SRL – locul 391, 4,89 mil. lei, Sibiu
- TERUSA INVEST S.R.L. – locul 391, 300.512 lei, Sibiu
- COPRAAG ENTREPRENEUR SRL – locul 392, 35,90 mil. lei, Bucureşti
- METTCOS ENGINEERING & CONSTRUCTION SRL – locul 392, 4,89 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MIP-BUILDING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MIP-BUILDING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MIP-BUILDING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 213.234 |
| Active circulante | 955.204 |
| Stocuri | 145.676 |
| Creante | 160.709 |
| Disponibilitati | 648.819 |
| Cheltuieli in avans | 3.421 |
| Datorii | 306.130 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 865.729 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.342.868 |
| Venituri totale | 3.349.348 |
| Cheltuieli totale | 2.785.139 |
| Profit brut | 564.209 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 461.512 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| Active imobilizate | 291.893 |
| Active circulante | 570.751 |
| Stocuri | 44.285 |
| Creante | 145.886 |
| Disponibilitati | 380.580 |
| Cheltuieli in avans | 2.241 |
| Datorii | 422.625 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 442.260 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.713.570 |
| Venituri totale | 2.765.960 |
| Cheltuieli totale | 2.607.955 |
| Profit brut | 158.005 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 133.898 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| Active imobilizate | 247.342 |
| Active circulante | 375.942 |
| Creante | 101.388 |
| Disponibilitati | 274.554 |
| Datorii | 314.922 |
| Capitaluri proprii | 308.362 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.951.146 |
| Venituri totale | 1.952.466 |
| Cheltuieli totale | 1.931.945 |
| Profit brut | 20.521 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 996 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 132.531 |
| Active circulante | 449.685 |
| Stocuri | 25.032 |
| Creante | 115.805 |
| Disponibilitati | 308.848 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 274.850 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 307.366 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.797.980 |
| Venituri totale | 1.803.821 |
| Cheltuieli totale | 1.939.367 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 135.546 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 153.584 |
| Nr. salariati | 17 |
| Active imobilizate | 128.977 |
| Active circulante | 623.204 |
| Creante | 334.206 |
| Disponibilitati | 288.998 |
| Cheltuieli in avans | 19.397 |
| Datorii | 283.628 |
| Capitaluri proprii | 487.950 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.008.142 |
| Venituri totale | 3.027.708 |
| Cheltuieli totale | 2.450.039 |
| Profit brut | 577.669 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 550.848 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 75.067 |
| Active circulante | 490.439 |
| Creante | 154.199 |
| Disponibilitati | 336.240 |
| Cheltuieli in avans | 2.457 |
| Datorii | 630.861 |
| Capitaluri proprii | -62.898 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.242.787 |
| Venituri totale | 2.248.904 |
| Cheltuieli totale | 2.005.331 |
| Profit brut | 243.573 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 221.084 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 58.186 |
| Active circulante | 210.586 |
| Creante | 9.539 |
| Disponibilitati | 201.047 |
| Datorii | 552.754 |
| Capitaluri proprii | -283.982 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.305.020 |
| Venituri totale | 1.305.686 |
| Cheltuieli totale | 1.347.640 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 41.954 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 55.011 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 35.562 |
| Active circulante | 202.927 |
| Stocuri | 21.563 |
| Creante | 53.333 |
| Disponibilitati | 128.031 |
| Datorii | 467.460 |
| Capitaluri proprii | -228.971 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 914.398 |
| Venituri totale | 914.550 |
| Cheltuieli totale | 1.128.508 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 213.958 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 222.903 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 51.445 |
| Active circulante | 328.718 |
| Stocuri | 188.510 |
| Creante | 40.773 |
| Disponibilitati | 99.435 |
| Datorii | 386.231 |
| Capitaluri proprii | -6.068 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 737.299 |
| Venituri totale | 738.088 |
| Cheltuieli totale | 775.146 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 37.058 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 37.058 |
| Nr. salariati | 19 |