SELECT PREST SIB SRL – CUI 31899382
Pe scurt
SELECT PREST SIB SRL are CUI 31899382, număr de înregistrare J32/550/2013 și sediul în Municipiul Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.889.143 lei, o pierdere netă de 238.272 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SELECT PREST SIB SRL |
| CUI | 31899382 |
| Nr. Reg. Com. | J32/550/2013 |
| EUID | ROONRC.J32/550/2013 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-06-20 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CIOCIU ILIE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4 889 143 | -238 272 | 4 385 315 | 722 958 | 3 511 096 | -112 255 | 12 |
| 2024 | 4 403 002 | 47 951 | 4 023 614 | 1 350 972 | 2 878 980 | 272 545 | 15 |
| 2023 | 6 587 963 | 102 830 | 3 882 930 | 1 187 592 | 2 887 086 | 224 594 | 17 |
| 2022 | 5 834 273 | 201 067 | 3 573 672 | 1 472 065 | 2 222 017 | 121 763 | 18 |
| 2021 | 3 573 829 | 116 852 | 2 320 752 | 820 596 | 1 413 002 | -79 304 | 14 |
| 2020 | 3 516 285 | -600 423 | 1 925 431 | 414 322 | 1 307 724 | -196 156 | 12 |
| 2019 | 4 402 955 | 65 266 | 2 089 730 | 560 857 | 1 706 319 | 404 266 | 12 |
| 2018 | 5 739 574 | 297 344 | 2 857 462 | — | — | — | 0 |
| 2017 | 4 505 636 | -493 244 | 3 012 293 | — | — | — | 13 |
Statistics
Commercial networks and enterprises4 889 143 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SELECT PREST SIB SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 391 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LAZ REZIDENCE S.R.L. – locul 387, 36,94 mil. lei, Suceava
- EMILASEB CONSTRUCT SRL – locul 387, 4,90 mil. lei, Vrancea
- GLOBAL ESTATE CAPITAL S.R.L. – locul 387, 306.381 lei, Bucureşti
- BRASOV TOP CONS S.R.L. – locul 388, 36,60 mil. lei, Braşov
- ADE QUALITY CONSTRUCTION S.R.L. – locul 388, 4,90 mil. lei, Bucureşti
- INVESTPRIVATCONS S.R.L. – locul 388, 303.870 lei, Bucureşti
- NEMAR EDIL GENERAL S.R.L. – locul 389, 36,49 mil. lei, Bucureşti
- TRUST CONSTRUCT CIPRIANY SRL – locul 389, 4,89 mil. lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SELECT PREST SIB SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SELECT PREST SIB SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SELECT PREST SIB SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.350.972 |
| Active circulante | 2.878.980 |
| Stocuri | 1.122.581 |
| Creante | 1.713.770 |
| Disponibilitati | 42.629 |
| Cheltuieli in avans | 66.207 |
| Datorii | 4.023.614 |
| Capitaluri proprii | 272.545 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 4.403.002 |
| Venituri totale | 5.326.511 |
| Cheltuieli totale | 5.247.082 |
| Profit brut | 79.429 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 47.951 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 15 |
| Active imobilizate | 1.187.592 |
| Active circulante | 2.887.086 |
| Stocuri | 1.327.119 |
| Creante | 1.485.547 |
| Disponibilitati | 74.420 |
| Cheltuieli in avans | 32.846 |
| Datorii | 3.882.930 |
| Capitaluri proprii | 224.594 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 6.587.963 |
| Venituri totale | 7.508.920 |
| Cheltuieli totale | 7.380.735 |
| Profit brut | 128.185 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 102.830 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 17 |
| Active imobilizate | 1.472.065 |
| Active circulante | 2.222.017 |
| Stocuri | 991.434 |
| Creante | 1.191.756 |
| Disponibilitati | 38.827 |
| Cheltuieli in avans | 1.353 |
| Datorii | 3.573.672 |
| Capitaluri proprii | 121.763 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 5.834.273 |
| Venituri totale | 6.822.608 |
| Cheltuieli totale | 6.621.541 |
| Profit brut | 201.067 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 201.067 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active imobilizate | 820.596 |
| Active circulante | 1.413.002 |
| Stocuri | 562.620 |
| Creante | 831.373 |
| Disponibilitati | 19.009 |
| Cheltuieli in avans | 7.850 |
| Datorii | 2.320.752 |
| Capitaluri proprii | -79.304 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 3.573.829 |
| Venituri totale | 4.188.440 |
| Cheltuieli totale | 4.071.588 |
| Profit brut | 116.852 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 116.852 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 14 |
| Active imobilizate | 414.322 |
| Active circulante | 1.307.724 |
| Stocuri | 503.148 |
| Creante | 791.942 |
| Disponibilitati | 12.634 |
| Cheltuieli in avans | 7.229 |
| Datorii | 1.925.431 |
| Capitaluri proprii | -196.156 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 3.516.285 |
| Venituri totale | 3.570.429 |
| Cheltuieli totale | 4.170.852 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 600.423 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 600.423 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 560.857 |
| Active circulante | 1.706.319 |
| Stocuri | 555.123 |
| Creante | 1.082.442 |
| Disponibilitati | 68.754 |
| Cheltuieli in avans | 226.820 |
| Datorii | 2.089.730 |
| Capitaluri proprii | 404.266 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 4.402.955 |
| Venituri totale | 4.799.981 |
| Cheltuieli totale | 4.734.715 |
| Profit brut | 65.266 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 65.266 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 818.020 |
| Active circulante | 2.334.995 |
| Stocuri | 773.421 |
| Creante | 1.442.686 |
| Disponibilitati | 118.888 |
| Cheltuieli in avans | 43.447 |
| Datorii | 2.857.462 |
| Capitaluri proprii | 339.000 |
| Capital social | 150.200 |
| Cifra de afaceri | 5.739.574 |
| Venituri totale | 6.045.668 |
| Cheltuieli totale | 5.721.547 |
| Profit brut | 324.121 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 297.344 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.084.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.091.423 |
| Stocuri | 1.317.809 |
| Creante | 736.376 |
| Casa si conturi la banci | 37.238 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.955 |
| DATORII | 3.012.293 |
| VENITURI IN AVANS | 195.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.656 |
| Capital subscris varsat | 150.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.505.636 |
| VENITURI TOTALE | 4.763.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.256.288 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 493.244 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 493.244 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.028.685 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.431.619 |
| Stocuri | 1.226.884 |
| Creante | 927.943 |
| Casa si conturi la banci | 276.792 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.444 |
| DATORII | 2.968.560 |
| VENITURI IN AVANS | 34.286 |
| CAPITALURI - TOTAL | 534.902 |
| Capital subscris varsat | 150.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.016.885 |
| VENITURI TOTALE | 5.421.136 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.363.378 |
| Profitul brut | 57.758 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 46.876 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |