MINIS SA – CUI 1053550
Pe scurt
MINIS SA are CUI 1053550, număr de înregistrare J1991000036115 și sediul în Sat Bozovici, Comuna Bozovici, județul Caraş-Severin. Activitatea principală declarată: CAEN 4939 – Alte transporturi terestre de călători n.c.a. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 842.974 lei, o pierdere netă de 272.163 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MINIS SA |
| CUI | 1053550 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000036115 |
| EUID | ROONRC.J11/36/1991 |
| CAEN | 4939 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-22 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SURULESCU IOSIF | - | România |
| BORCHESCU PETRIȘOARA-IULIANA | - | România |
| BORCHESCU IOSIF | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 842 974 | -272 163 | 678 234 | 106 969 | 69 974 | -411 854 | 11 |
| 2024 | 1 102 156 | -191 402 | 683 317 | 124 937 | 189 843 | -279 772 | 11 |
| 2023 | 1 136 787 | 391 | 619 176 | 117 358 | 283 888 | -88 370 | 14 |
| 2022 | 865 212 | 36 314 | 582 793 | 86 927 | 234 138 | -88 761 | 12 |
| 2021 | 696 010 | -33 356 | 423 424 | 88 290 | 193 864 | -125 075 | 11 |
| 2020 | 612 550 | -58 220 | 416 188 | 93 677 | 208 587 | -91 719 | 10 |
| 2019 | 766 513 | 99 156 | 413 561 | 86 747 | 267 121 | -33 499 | 10 |
| 2018 | 632 763 | -135 640 | 404 221 | — | — | — | 4 |
| 2017 | 783 882 | -65 790 | 209 129 | — | — | — | 13 |
Statistics
Commercial networks and enterprises842 974 lei
-24%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MINIS SA”
| Cod CAEN preponderent | 4939 Rev. 2 (echivalent: 4939 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere Activitate | Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Cod CAEN principal | 49 Alte transporturi terestre de călători n.c.a |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Caraş-Severin , domeniul 4939: Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 387 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- YSE TRANS SRL – locul 383, 30,29 mil. lei, Constanţa
- SERVICII COMUNALE SIRET SA – locul 383, 1,28 mil. lei, Suceava
- HERENYI TRANS S.R.L. – locul 383, 848.797 lei, Timiş
- EASY SMART TRANSPORT S.R.L. – locul 383, 358.804 lei, Bucureşti
- DTP LOGISTIC S.R.L. – locul 383, 207.701 lei, Iaşi
- EDIGO TRANS SRL – locul 384, 30,16 mil. lei, Prahova
- COMANOTRANS SRL – locul 384, 1,28 mil. lei, Dâmboviţa
- NORBERT AKTIVTRANS SRL – locul 384, 846.541 lei, Caraş-Severin
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MINIS SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MINIS SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MINIS SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 124.937 |
| Active circulante | 189.843 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 182.824 |
| Disponibilitati | 7.019 |
| Cheltuieli in avans | 88.765 |
| Datorii | 683.317 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -279.772 |
| Capital social | 186.572 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.102.156 |
| Venituri totale | 1.102.459 |
| Cheltuieli totale | 1.282.927 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 180.468 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 191.402 |
| Nr. salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 117.358 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 283.888 |
| Creante | 282.333 |
| Casa si conturi la banci | 1.555 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 129.560 |
| DATORII | 619.176 |
| CAPITALURI - TOTAL | -88.370 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Cifra de afaceri neta | 1.136.787 |
| VENITURI TOTALE | 1.137.443 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.125.125 |
| Profitul brut | 12.318 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 391 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 86.927 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 234.138 |
| Creante | 223.859 |
| Casa si conturi la banci | 10.279 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 172.967 |
| DATORII | 582.793 |
| CAPITALURI - TOTAL | -88.761 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Cifra de afaceri neta | 865.212 |
| VENITURI TOTALE | 871.261 |
| CHELTUIELI TOTALE | 834.947 |
| Profitul brut | 36.314 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 36.314 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 88.290 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 193.864 |
| Creante | 164.946 |
| Casa si conturi la banci | 28.918 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.195 |
| DATORII | 423.424 |
| CAPITALURI - TOTAL | -125.075 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Cifra de afaceri neta | 696.010 |
| VENITURI TOTALE | 699.559 |
| CHELTUIELI TOTALE | 732.915 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 33.356 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 33.356 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 93.677 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 208.587 |
| Creante | 165.663 |
| Casa si conturi la banci | 42.924 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.205 |
| DATORII | 416.188 |
| CAPITALURI - TOTAL | -91.719 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Cifra de afaceri neta | 612.550 |
| VENITURI TOTALE | 612.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 670.921 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 58.220 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 58.220 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 86.747 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 267.121 |
| Creante | 191.681 |
| Casa si conturi la banci | 75.440 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.694 |
| DATORII | 413.561 |
| VENITURI IN AVANS | 2.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | -33.499 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Cifra de afaceri neta | 766.513 |
| VENITURI TOTALE | 766.405 |
| CHELTUIELI TOTALE | 667.249 |
| Profitul brut | 99.156 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.156 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 93.807 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 177.759 |
| Creante | 179.530 |
| Casa si conturi la banci | -1.771 |
| DATORII | 404.221 |
| CAPITALURI - TOTAL | -132.655 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Cifra de afaceri neta | 632.763 |
| VENITURI TOTALE | 649.262 |
| CHELTUIELI TOTALE | 784.902 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 135.640 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 135.640 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 84.097 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 128.017 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 123.634 |
| Casa si conturi la banci | 4.383 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 209.129 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.985 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 783.882 |
| VENITURI TOTALE | 783.885 |
| CHELTUIELI TOTALE | 849.675 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 65.790 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 65.790 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 126.517 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.154 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 25.828 |
| Casa si conturi la banci | 18.326 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 130.121 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.550 |
| Capital subscris varsat | 186.572 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 576.127 |
| VENITURI TOTALE | 633.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 831.748 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 198.640 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 198.640 |
| Numar mediu de salariati | 13 |