MICROLIT SRL – CUI 11080757
Pe scurt
MICROLIT SRL are CUI 11080757, număr de înregistrare J1998000980053 și sediul în Municipiul Oradea, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 7.481.819 lei, un profit net de 174.713 lei și un număr mediu de 10 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MICROLIT SRL |
| CUI | 11080757 |
| Nr. Reg. Com. | J1998000980053 |
| EUID | ROONRC.J05/980/1998 |
| CAEN | 4778 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1998-10-12 (28 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BENŢE TEODOR | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7 481 819 | 174 713 | 1 625 062 | 1 156 882 | 2 233 957 | 1 765 777 | 10 |
| 2024 | 7 489 795 | 316 143 | 1 169 006 | 1 242 437 | 2 317 633 | 2 391 064 | 10 |
| 2023 | 7 437 470 | 659 899 | 1 392 004 | 1 298 176 | 2 168 749 | 2 074 921 | 9 |
| 2022 | 7 896 570 | 837 547 | 1 486 096 | 1 297 315 | 1 803 803 | 1 615 022 | 9 |
| 2021 | 6 236 550 | 707 221 | 627 770 | 1 353 308 | 1 451 983 | 2 177 475 | 10 |
| 2020 | 3 978 596 | 270 538 | 289 449 | 1 169 139 | 990 563 | 1 870 253 | 10 |
| 2019 | 4 733 234 | 496 970 | 473 906 | 1 256 111 | 1 017 510 | 1 799 715 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises7 481 819 lei
0%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MICROLIT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4778 Rev. 2 (echivalent: 4778 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 4778: Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 123 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GBN IMPORT AUTOMOBILE S.R.L. – locul 119, 45,34 mil. lei, Galaţi
- SISTEM RETAIL S.R.L. – locul 119, 45,25 mil. lei, Tulcea
- SUD TRADING SRL – locul 119, 32,59 mil. lei, Suceava
- USA ONEOIL SRL – locul 119, 23,06 mil. lei, Bihor
- BIOGENETIC EVOLUTION S.R.L. – locul 119, 17,17 mil. lei, Bucureşti
- ATICO LOGISTIC 2009 SRL – locul 119, 13,95 mil. lei, Argeş
- BACOMP S.R.L. – locul 119, 9,41 mil. lei, Bihor
- KON ART SRL – locul 119, 7,63 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MICROLIT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MICROLIT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MICROLIT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.242.437 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.317.633 |
| Stocuri | 1.311.613 |
| Creante | 663.829 |
| Casa si conturi la banci | 342.191 |
| DATORII | 1.169.006 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.391.064 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.489.795 |
| VENITURI TOTALE | 7.505.075 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.126.085 |
| Profitul brut | 378.990 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 316.143 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.298.176 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.168.749 |
| Stocuri | 1.291.312 |
| Creante | 559.837 |
| Casa si conturi la banci | 317.600 |
| DATORII | 1.392.004 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.074.921 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.437.470 |
| VENITURI TOTALE | 7.497.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.731.717 |
| Profitul brut | 766.028 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 659.899 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.297.315 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.803.803 |
| Stocuri | 944.811 |
| Creante | 359.913 |
| Casa si conturi la banci | 499.079 |
| DATORII | 1.486.096 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.615.022 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.896.570 |
| VENITURI TOTALE | 7.901.098 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.919.592 |
| Profitul brut | 981.506 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 837.547 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.353.308 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.451.983 |
| Stocuri | 764.403 |
| Creante | 331.767 |
| Casa si conturi la banci | 355.813 |
| DATORII | 627.770 |
| VENITURI IN AVANS | 46 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.177.475 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.236.550 |
| VENITURI TOTALE | 6.294.890 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.516.364 |
| Profitul brut | 778.526 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 707.221 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.169.139 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 990.563 |
| Stocuri | 556.755 |
| Creante | 277.616 |
| Casa si conturi la banci | 156.192 |
| DATORII | 289.449 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.870.253 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.978.596 |
| VENITURI TOTALE | 3.980.761 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.659.173 |
| Profitul brut | 321.588 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 270.538 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.256.111 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.017.510 |
| Stocuri | 439.847 |
| Creante | 343.279 |
| Casa si conturi la banci | 234.384 |
| DATORII | 473.906 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.799.715 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.733.234 |
| VENITURI TOTALE | 4.738.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.190.469 |
| Profitul brut | 547.573 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 496.970 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| Active imobilizate | 1.338.934 |
| Active circulante | 932.584 |
| Stocuri | 521.398 |
| Creante | 347.824 |
| Disponibilitati | 63.362 |
| Cheltuieli in avans | 8.841 |
| Datorii | 774.123 |
| Venituri in avans | 3.491 |
| Capitaluri proprii | 1.502.745 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.473.671 |
| Venituri totale | 4.501.661 |
| Cheltuieli totale | 4.083.969 |
| Profit brut | 417.692 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 374.927 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 1.332.406 |
| Active circulante | 859.856 |
| Stocuri | 538.563 |
| Creante | 258.505 |
| Disponibilitati | 62.788 |
| Cheltuieli in avans | 5.714 |
| Datorii | 1.068.178 |
| Venituri in avans | 1.980 |
| Capitaluri proprii | 1.127.818 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.701.434 |
| Venituri totale | 3.712.389 |
| Cheltuieli totale | 3.441.862 |
| Profit brut | 270.527 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 223.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 1.314.071 |
| Active circulante | 747.133 |
| Stocuri | 560.692 |
| Creante | 169.517 |
| Disponibilitati | 16.924 |
| Cheltuieli in avans | 2.631 |
| Datorii | 1.159.035 |
| Venituri in avans | 114 |
| Capitaluri proprii | 904.686 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.244.703 |
| Venituri totale | 3.501.731 |
| Cheltuieli totale | 3.264.639 |
| Profit brut | 237.092 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 199.656 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |