MAZ IMPORT EXPORT SRL – CUI 210614
Pe scurt
MAZ IMPORT EXPORT SRL are CUI 210614, număr de înregistrare J1991001475124 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 2733 – Alte profile obținute la rece. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.020.936 lei, un profit net de 132.644 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MAZ IMPORT EXPORT SRL |
| CUI | 210614 |
| Nr. Reg. Com. | J1991001475124 |
| EUID | ROONRC.J1991001475124 |
| CAEN | 2733 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-06-26 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GYORGY LIDIA MARGIT | - | România |
| GYORGY ZOLTAN MARTON | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 020 936 | 132 644 | 435 595 | 153 360 | 415 691 | 133 456 | 2 |
| 2024 | 1 083 581 | 76 769 | 193 207 | 44 696 | 393 323 | 244 812 | 2 |
| 2023 | 963 657 | 80 387 | 245 344 | 72 037 | 341 350 | 168 043 | 2 |
| 2022 | 752 407 | 75 737 | 298 991 | 92 977 | 293 670 | 87 656 | 2 |
| 2021 | 555 573 | 105 249 | 153 484 | 138 045 | 213 535 | 211 919 | 2 |
| 2020 | 569 864 | 27 177 | 109 931 | 66 427 | 147 690 | 106 670 | 2 |
| 2019 | 510 816 | 21 530 | 170 346 | 72 609 | 171 431 | 79 494 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 020 936 lei
-6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MAZ IMPORT EXPORT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2733 Rev. 2 (echivalent: 2733 Rev. 1, 2733 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice |
| Descriere Activitate | Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Cluj , domeniul 2733: Alte profile obținute la rece
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (27), poziții apropiate de locul 9 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ELECTROLUX ROMANIA SA – locul 5, 1,05 mld. lei, Satu Mare
- NRG CABLES S.R.L. – locul 5, 485,98 mil. lei, Mureş
- DRM DRAXLMAIER ROMANIA SISTEME ELECTRICE SRL – locul 5, 331,02 mil. lei, Satu Mare
- GLORIOUS LIGHTING SRL – locul 5, 168,85 mil. lei, Brăila
- GE VERNOVA POWER SERVICES ROMANIA S.A. – locul 5, 122,89 mil. lei, Bucureşti
- BACHMANN DC ROMANIA SRL – locul 5, 117,15 mil. lei, Sibiu
- RH ELECTRONIC TECHNOLOGIES SRL – locul 5, 27,47 mil. lei, Braşov
- METALICA SA – locul 5, 6,41 mil. lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MAZ IMPORT EXPORT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MAZ IMPORT EXPORT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MAZ IMPORT EXPORT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 44.696 |
| Active circulante | 393.323 |
| Stocuri | 235.237 |
| Creante | 145.786 |
| Disponibilitati | 12.300 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 193.207 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 244.812 |
| Capital social | 400 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.083.581 |
| Venituri totale | 1.074.616 |
| Cheltuieli totale | 971.362 |
| Profit brut | 103.254 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 76.769 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 72.037 |
| Active circulante | 341.350 |
| Stocuri | 175.524 |
| Creante | 130.676 |
| Disponibilitati | 35.150 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 245.344 |
| Venituri in avans | 0 |
| Capitaluri proprii | 168.043 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 963.657 |
| Venituri totale | 985.314 |
| Cheltuieli totale | 896.052 |
| Profit brut | 89.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 80.387 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 92.977 |
| Active circulante | 293.670 |
| Stocuri | 155.312 |
| Creante | 120.294 |
| Disponibilitati | 18.064 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 298.991 |
| Venituri in avans | 0 |
| Capitaluri proprii | 87.656 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 752.407 |
| Venituri totale | 792.455 |
| Cheltuieli totale | 709.296 |
| Profit brut | 83.159 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 75.737 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 138.045 |
| Active circulante | 213.535 |
| Stocuri | 134.607 |
| Creante | 50.670 |
| Disponibilitati | 28.258 |
| Cheltuieli in avans | 13.823 |
| Datorii | 153.484 |
| Capitaluri proprii | 211.919 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 555.573 |
| Venituri totale | 556.869 |
| Cheltuieli totale | 446.715 |
| Profit brut | 110.154 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 105.249 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 66.427 |
| Active circulante | 147.690 |
| Stocuri | 67.827 |
| Creante | 54.590 |
| Disponibilitati | 25.273 |
| Cheltuieli in avans | 2.484 |
| Datorii | 109.931 |
| Capitaluri proprii | 106.670 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 569.864 |
| Venituri totale | 567.449 |
| Cheltuieli totale | 535.035 |
| Profit brut | 32.414 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 27.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 72.609 |
| Active circulante | 171.431 |
| Stocuri | 63.333 |
| Creante | 102.762 |
| Disponibilitati | 5.336 |
| Cheltuieli in avans | 5.800 |
| Datorii | 170.346 |
| Capitaluri proprii | 79.494 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 510.816 |
| Venituri totale | 527.193 |
| Cheltuieli totale | 500.809 |
| Profit brut | 26.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 21.530 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 23.540 |
| Active circulante | 167.240 |
| Stocuri | 62.170 |
| Creante | 73.993 |
| Disponibilitati | 31.077 |
| Cheltuieli in avans | 881 |
| Datorii | 133.697 |
| Capitaluri proprii | 57.964 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 426.074 |
| Venituri totale | 403.719 |
| Cheltuieli totale | 386.166 |
| Profit brut | 17.553 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.497 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.284 |
| Active circulante | 200.140 |
| Stocuri | 84.144 |
| Creante | 112.827 |
| Disponibilitati | 3.169 |
| Datorii | 158.958 |
| Capitaluri proprii | 44.466 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 493.370 |
| Venituri totale | 531.782 |
| Cheltuieli totale | 508.038 |
| Profit brut | 23.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.903 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 2.436 |
| Active circulante | 185.746 |
| Stocuri | 58.169 |
| Creante | 91.702 |
| Disponibilitati | 35.875 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 162.819 |
| Venituri in avans | 0 |
| Capitaluri proprii | 25.363 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 504.101 |
| Venituri totale | 503.538 |
| Cheltuieli totale | 548.440 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 44.902 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 44.902 |
| Nr. salariati | 6 |