MARY-DANY SRL – CUI 985947
Pe scurt
MARY-DANY SRL are CUI 985947, număr de înregistrare J1992002279049 și sediul în Sat Secuieni, Comuna Secuieni, județul Bacău. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.701.327 lei, un profit net de 15.580 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MARY-DANY SRL |
| CUI | 985947 |
| Nr. Reg. Com. | J1992002279049 |
| EUID | ROONRC.J04/2279/1992 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-09-08 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DAVID IOAN-GABRIEL | Depline, atât separat cât şi împreună | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 701 327 | 15 580 | 3 197 898 | 2 903 349 | 720 119 | 425 570 | 14 |
| 2024 | 7 670 569 | 40 091 | 2 962 122 | 2 786 705 | 634 560 | 459 143 | 12 |
| 2023 | 6 508 877 | 44 587 | 2 441 285 | 2 076 113 | 784 224 | 419 052 | 11 |
| 2022 | 8 947 059 | 78 605 | 3 019 729 | 2 401 763 | 923 063 | 305 097 | 14 |
| 2021 | 5 694 091 | 62 391 | 2 576 756 | 1 896 405 | 906 844 | 226 493 | 11 |
| 2020 | 3 143 090 | 18 583 | 2 311 676 | 1 235 571 | 1 240 207 | 164 102 | 10 |
| 2019 | 2 400 688 | 299 745 | 1 530 656 | 666 091 | 1 010 084 | 145 882 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 701 327 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MARY-DANY SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bacău , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1515 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FAST & EXPRESS SRL – locul 1511, 8,71 mil. lei, Teleorman
- R&R ARTWAY EXPRESS S.R.L. – locul 1511, 158.868 lei, Satu Mare
- ADKAFI TRANS S.R.L. – locul 1511, 104.749 lei, Dolj
- ELYDEEA TAXI S.R.L. – locul 1511, 33.501 lei, Vâlcea
- LINO TRANS SRL – locul 1512, 8,70 mil. lei, Cluj
- ANBIMAD COM SRL – locul 1512, 158.501 lei, Gorj
- ZOER TRANS S.R.L. – locul 1512, 103.865 lei, Harghita
- ELYMARSIN SRL – locul 1512, 33.397 lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MARY-DANY SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MARY-DANY SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MARY-DANY SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.786.705 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 634.560 |
| Stocuri | 23.356 |
| Creante | 459.071 |
| Casa si conturi la banci | 152.133 |
| DATORII | 2.962.122 |
| CAPITALURI - TOTAL | 459.143 |
| Capital subscris varsat | 3.920 |
| Cifra de afaceri neta | 7.670.569 |
| VENITURI TOTALE | 7.820.387 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.765.189 |
| Profitul brut | 55.198 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 40.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.076.113 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 784.224 |
| Stocuri | 71.472 |
| Creante | 434.934 |
| Casa si conturi la banci | 277.818 |
| DATORII | 2.441.285 |
| CAPITALURI - TOTAL | 419.052 |
| Capital subscris varsat | 3.920 |
| Cifra de afaceri neta | 6.508.877 |
| VENITURI TOTALE | 7.077.449 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.021.924 |
| Profitul brut | 55.525 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 44.587 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.401.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 923.063 |
| Stocuri | 93.014 |
| Creante | 697.457 |
| Casa si conturi la banci | 132.592 |
| DATORII | 3.019.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 305.097 |
| Capital subscris varsat | 3.920 |
| Cifra de afaceri neta | 8.947.059 |
| VENITURI TOTALE | 9.140.595 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.036.517 |
| Profitul brut | 104.078 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 78.605 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.896.405 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 906.844 |
| Stocuri | 149.759 |
| Creante | 690.772 |
| Casa si conturi la banci | 66.313 |
| DATORII | 2.576.756 |
| CAPITALURI - TOTAL | 226.493 |
| Capital subscris varsat | 3.920 |
| Cifra de afaceri neta | 5.694.091 |
| VENITURI TOTALE | 6.233.771 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.110.980 |
| Profitul brut | 122.791 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 62.391 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| Active imobilizate | 1.235.571 |
| Active circulante | 1.240.207 |
| Stocuri | 261.065 |
| Creante | 701.915 |
| Disponibilitati | 277.227 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 2.313.636 |
| Capitaluri proprii | 162.142 |
| Capital social | 1.960 |
| Cifra de afaceri | 3.143.090 |
| Venituri totale | 3.197.533 |
| Cheltuieli totale | 3.147.519 |
| Profit brut | 50.014 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 18.583 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 666.091 |
| Active circulante | 1.010.084 |
| Stocuri | 182.658 |
| Creante | 793.596 |
| Disponibilitati | 33.830 |
| Cheltuieli in avans | 363 |
| Datorii | 1.532.616 |
| Capitaluri proprii | 143.922 |
| Capital social | 1.960 |
| Cifra de afaceri | 2.400.688 |
| Venituri totale | 2.431.699 |
| Cheltuieli totale | 2.114.499 |
| Profit brut | 317.200 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 299.745 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 597.305 |
| Active circulante | 529.016 |
| Stocuri | 83.089 |
| Creante | 439.116 |
| Disponibilitati | 6.811 |
| Cheltuieli in avans | 363 |
| Datorii | 1.282.508 |
| Capitaluri proprii | -155.824 |
| Capital social | 1.960 |
| Cifra de afaceri | 1.605.298 |
| Venituri totale | 1.620.267 |
| Cheltuieli totale | 1.588.205 |
| Profit brut | 32.062 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.896 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 389.097 |
| Active circulante | 436.863 |
| Stocuri | 111.284 |
| Creante | 301.593 |
| Disponibilitati | 23.986 |
| Cheltuieli in avans | 363 |
| Datorii | 998.043 |
| Capitaluri proprii | -171.720 |
| Capital social | 1.960 |
| Cifra de afaceri | 739.679 |
| Venituri totale | 787.389 |
| Cheltuieli totale | 652.643 |
| Profit brut | 134.746 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 126.872 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 35.465 |
| Active circulante | 242.206 |
| Stocuri | 102.057 |
| Creante | 68.866 |
| Disponibilitati | 71.283 |
| Cheltuieli in avans | 363 |
| Datorii | 576.625 |
| Capitaluri proprii | -298.591 |
| Capital social | 1.960 |
| Cifra de afaceri | 124.080 |
| Venituri totale | 205.219 |
| Cheltuieli totale | 202.031 |
| Profit brut | 3.188 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 537 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |