MAKE IT DIFFERENT S.R.L. – CUI 39293801
Pe scurt
MAKE IT DIFFERENT S.R.L. are CUI 39293801, număr de înregistrare J29/924/2018 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 6203 – Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 93.213 lei, un profit net de 14.390 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MAKE IT DIFFERENT S.R.L. |
| CUI | 39293801 |
| Nr. Reg. Com. | J29/924/2018 |
| EUID | ROONRC.J29/924/2018 |
| CAEN | 6203 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-05-07 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 93 213 | 14 390 | 134 148 | 6 548 | 81 159 | -46 441 | 1 |
| 2024 | 156 674 | 12 317 | 55 200 | 0 | 72 478 | 17 278 | 2 |
| 2023 | 162 189 | 114 414 | 0 | 0 | 159 961 | 159 961 | 1 |
| 2022 | 91 642 | 48 304 | 3 847 | 0 | 49 393 | 45 546 | 1 |
| 2021 | 87 333 | -578 | 14 911 | 0 | 12 153 | -2 758 | 1 |
| 2020 | 73 589 | -4 966 | 10 234 | 0 | 8 054 | -2 180 | 1 |
| 2019 | 35 276 | 2 586 | 9 833 | 0 | 12 619 | 2 786 | 1 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises93 213 lei
-41%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MAKE IT DIFFERENT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 6203 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Descriere Activitate | Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 6203: Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 166 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ASCENDIA S.A. – locul 162, 44,57 mil. lei, Bucureşti
- OBEN TECHNOLOGY S.R.L. – locul 162, 9,42 mil. lei, Argeş
- SAAS ESTATE S.R.L. – locul 162, 2,57 mil. lei, Caraş-Severin
- MOIN FX S.R.L. – locul 162, 2,15 mil. lei, Constanţa
- TICKLETRON S.R.L. – locul 162, 822.805 lei, Bihor
- OPERUM SOLUTIONS S.R.L. – locul 162, 496.926 lei, Cluj
- SGM FINANCIAL ACCOUNTING S.R.L. – locul 162, 102.770 lei, Caraş-Severin
- SNYK SOFTWARE ROMANIA S.R.L. – locul 163, 44,50 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MAKE IT DIFFERENT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MAKE IT DIFFERENT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MAKE IT DIFFERENT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 72.478 |
| Creante | 28.590 |
| Disponibilitati | 43.888 |
| Datorii | 55.200 |
| Capitaluri proprii | 17.278 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 156.674 |
| Venituri totale | 156.675 |
| Cheltuieli totale | 143.027 |
| Profit brut | 13.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.317 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 159.961 |
| Stocuri | 7.262 |
| Creante | 112.421 |
| Disponibilitati | 40.278 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 159.961 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 162.189 |
| Venituri totale | 163.889 |
| Cheltuieli totale | 48.082 |
| Profit brut | 115.807 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 114.414 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 49.393 |
| Stocuri | 7.262 |
| Creante | 12.596 |
| Disponibilitati | 29.535 |
| Datorii | 3.847 |
| Capitaluri proprii | 45.546 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 91.642 |
| Venituri totale | 91.643 |
| Cheltuieli totale | 41.166 |
| Profit brut | 50.477 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 48.304 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 12.153 |
| Stocuri | 7.150 |
| Creante | 4.800 |
| Disponibilitati | 203 |
| Datorii | 14.911 |
| Capitaluri proprii | -2.758 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 87.333 |
| Venituri totale | 87.334 |
| Cheltuieli totale | 85.292 |
| Profit brut | 2.042 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 578 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 8.054 |
| Stocuri | 7.150 |
| Creante | 490 |
| Disponibilitati | 414 |
| Datorii | 10.234 |
| Capitaluri proprii | -2.180 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 73.589 |
| Venituri totale | 73.590 |
| Cheltuieli totale | 76.348 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.758 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.966 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 12.619 |
| Stocuri | 7.150 |
| Disponibilitati | 5.469 |
| Datorii | 9.833 |
| Capitaluri proprii | 2.786 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 35.276 |
| Venituri totale | 35.280 |
| Cheltuieli totale | 31.793 |
| Profit brut | 3.487 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.586 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |