LYR-TRANS SRL – CUI 19503097
Pe scurt
LYR-TRANS SRL are CUI 19503097, număr de înregistrare J2006001561331 și sediul în Sat Calafindeşti, Comuna Calafindeşti, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.829.859 lei, un profit net de 875.972 lei și un număr mediu de 18 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LYR-TRANS SRL |
| CUI | 19503097 |
| Nr. Reg. Com. | J2006001561331 |
| EUID | ROONRC.J33/1561/2006 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-12-08 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LAZURCĂ FILON | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 829 859 | 875 972 | 2 269 722 | 1 990 262 | 2 236 901 | 1 965 652 | 18 |
| 2024 | 9 832 464 | 731 442 | 2 991 550 | 2 566 706 | 2 024 622 | 1 666 998 | 20 |
| 2023 | 8 354 797 | 162 679 | 3 498 335 | 2 976 138 | 1 692 390 | 1 315 012 | 24 |
| 2022 | 9 653 408 | 844 069 | 3 692 075 | 3 374 492 | 1 408 987 | 1 261 545 | 22 |
| 2021 | 5 993 672 | -39 590 | 3 198 376 | 2 636 691 | 1 294 113 | 838 667 | 21 |
| 2020 | 3 662 998 | 230 787 | 2 544 115 | 2 429 010 | 803 486 | 878 257 | 12 |
| 2019 | 2 931 085 | 48 463 | 1 869 174 | 1 800 326 | 521 602 | 647 471 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 829 859 lei
-10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LYR-TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1487 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BTP GOLD SRL – locul 1483, 8,86 mil. lei, Cluj
- NANUION RIDE SHARING S.R.L. – locul 1483, 161.607 lei, Timiş
- STEF PRESTIGE S.R.L. – locul 1483, 108.974 lei, Bacău
- MOL@LUK SERV S.R.L. – locul 1483, 36.093 lei, Mureş
- RAFY TOTAL TRANS SRL – locul 1484, 8,86 mil. lei, Argeş
- NADAR DRIVE SAFE S.R.L. – locul 1484, 161.464 lei, Iaşi
- VERDANDI SRL – locul 1484, 108.888 lei, Satu Mare
- TAX IONDIT S.R.L. – locul 1484, 36.070 lei, Dolj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LYR-TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LYR-TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LYR-TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.566.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.024.622 |
| Stocuri | 4.594 |
| Creante | 766.212 |
| Casa si conturi la banci | 1.253.816 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 67.220 |
| DATORII | 2.991.550 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.666.998 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.832.464 |
| VENITURI TOTALE | 10.521.420 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.625.767 |
| Profitul brut | 895.653 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 731.442 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.976.138 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.692.390 |
| Stocuri | 3.954 |
| Creante | 1.117.581 |
| Casa si conturi la banci | 570.855 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 144.819 |
| DATORII | 3.498.335 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.315.012 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.354.797 |
| VENITURI TOTALE | 9.454.275 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.252.699 |
| Profitul brut | 201.576 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 162.679 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.374.492 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.408.987 |
| Creante | 1.183.086 |
| Casa si conturi la banci | 225.901 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 170.141 |
| DATORII | 3.692.075 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.261.545 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.653.408 |
| VENITURI TOTALE | 10.062.721 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.055.247 |
| Profitul brut | 1.007.474 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 844.069 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.636.691 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.294.113 |
| Stocuri | 3.764 |
| Creante | 1.251.379 |
| Casa si conturi la banci | 38.970 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.239 |
| DATORII | 3.198.376 |
| CAPITALURI - TOTAL | 838.667 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.993.672 |
| VENITURI TOTALE | 6.453.111 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.441.112 |
| Profitul brut | 11.999 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 39.590 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| Active imobilizate | 2.429.010 |
| Active circulante | 803.486 |
| Stocuri | 1.895 |
| Creante | 544.674 |
| Disponibilitati | 256.917 |
| Cheltuieli in avans | 189.876 |
| Datorii | 2.544.115 |
| Capitaluri proprii | 878.257 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.662.998 |
| Venituri totale | 4.048.639 |
| Cheltuieli totale | 3.779.264 |
| Profit brut | 269.375 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 230.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 1.800.326 |
| Active circulante | 521.602 |
| Creante | 501.857 |
| Disponibilitati | 19.745 |
| Cheltuieli in avans | 194.717 |
| Datorii | 1.869.174 |
| Capitaluri proprii | 647.471 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.931.085 |
| Venituri totale | 3.135.685 |
| Cheltuieli totale | 3.056.271 |
| Profit brut | 79.414 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 48.463 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 995.389 |
| Active circulante | 593.095 |
| Creante | 612.221 |
| Disponibilitati | -19.126 |
| Cheltuieli in avans | 126.820 |
| Datorii | 1.116.297 |
| Capitaluri proprii | 599.007 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.480.305 |
| Venituri totale | 2.627.102 |
| Cheltuieli totale | 2.455.447 |
| Profit brut | 171.655 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 145.598 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 763.626 |
| Active circulante | 415.897 |
| Creante | 440.791 |
| Disponibilitati | -24.894 |
| Cheltuieli in avans | 46.145 |
| Datorii | 772.258 |
| Capitaluri proprii | 453.410 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.256.085 |
| Venituri totale | 2.464.340 |
| Cheltuieli totale | 2.312.845 |
| Profit brut | 151.495 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 128.136 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 731.400 |
| Active circulante | 263.534 |
| Creante | 330.464 |
| Disponibilitati | -66.930 |
| Cheltuieli in avans | 36.211 |
| Datorii | 705.871 |
| Capitaluri proprii | 325.274 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.918.199 |
| Venituri totale | 2.040.098 |
| Cheltuieli totale | 2.017.853 |
| Profit brut | 22.245 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 15.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |