LUTASIN SRL – CUI 28059628
Pe scurt
LUTASIN SRL are CUI 28059628, număr de înregistrare J2011000172334 și sediul în Sat Şaru Dornei, Comuna Şaru Dornei, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.187.269 lei, un profit net de 44.746 lei și un număr mediu de 15 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LUTASIN SRL |
| CUI | 28059628 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000172334 |
| EUID | ROONRC.J2011000172334 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-02-18 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞINCARI MANUEL-IONUŢ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 187 269 | 44 746 | 1 830 023 | 1 074 782 | 305 722 | 74 747 | 15 |
| 2024 | 3 437 227 | 290 335 | 1 207 048 | 505 462 | 758 890 | 320 335 | 19 |
| 2023 | 3 143 688 | 427 810 | 800 199 | 565 998 | 736 329 | 504 795 | 19 |
| 2022 | 2 691 808 | 485 882 | 716 464 | 670 525 | 570 223 | 556 985 | 15 |
| 2021 | 2 181 734 | 836 467 | 566 138 | 523 507 | 931 735 | 901 104 | 19 |
| 2020 | 1 881 046 | 365 235 | 787 564 | 376 475 | 840 726 | 429 637 | 18 |
| 2019 | 2 564 208 | 797 145 | 607 664 | 462 050 | 989 265 | 861 547 | 16 |
| 2018 | 2 326 909 | 473 904 | 624 891 | — | — | — | 15 |
| 2017 | 2 052 015 | 225 750 | 880 584 | — | — | — | 18 |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 187 269 lei
-7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LUTASIN SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 231 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- COMILGA SRL – locul 227, 45,83 mil. lei, Suceava
- AUTOKAMPA TRANS SRL – locul 227, 3,25 mil. lei, Constanţa
- MIHANDRU 2002 SRL – locul 227, 1,73 mil. lei, Vrancea
- INTEROBERT - EXPRESS SRL – locul 227, 537.818 lei, Vrancea
- PAUL TAXI SRL – locul 227, 323.371 lei, Satu Mare
- BELLTRANS LOGISTIC INTERNATIONAL SRL – locul 228, 45,73 mil. lei, Bucureşti
- SBC BEST MACARALE BUZAU S.R.L. – locul 228, 3,24 mil. lei, Buzău
- AAB SRL – locul 228, 1,71 mil. lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LUTASIN SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LUTASIN SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LUTASIN SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 505.462 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 758.890 |
| Stocuri | 76.454 |
| Creante | 661.147 |
| Casa si conturi la banci | 21.289 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 263.031 |
| DATORII | 1.207.048 |
| CAPITALURI - TOTAL | 320.335 |
| Capital subscris varsat | 25.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.437.227 |
| VENITURI TOTALE | 3.466.269 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.111.620 |
| Profitul brut | 354.649 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 290.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 565.998 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 736.329 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 712.402 |
| Casa si conturi la banci | 23.927 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.667 |
| DATORII | 800.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 504.795 |
| Capital subscris varsat | 25.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.143.688 |
| VENITURI TOTALE | 3.143.991 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.679.923 |
| Profitul brut | 464.068 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 427.810 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 670.525 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 570.223 |
| Creante | 545.372 |
| Casa si conturi la banci | 24.851 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.701 |
| DATORII | 716.464 |
| CAPITALURI - TOTAL | 556.985 |
| Capital subscris varsat | 25.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.691.808 |
| VENITURI TOTALE | 2.697.291 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.189.847 |
| Profitul brut | 507.444 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 485.882 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 523.507 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 931.735 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 916.308 |
| Casa si conturi la banci | 15.427 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.000 |
| DATORII | 566.138 |
| CAPITALURI - TOTAL | 901.104 |
| Capital subscris varsat | 25.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.181.734 |
| VENITURI TOTALE | 2.577.751 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.725.938 |
| Profitul brut | 851.813 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 836.467 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 376.475 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 840.726 |
| Creante | 816.053 |
| Casa si conturi la banci | 24.673 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 787.564 |
| CAPITALURI - TOTAL | 429.637 |
| Capital subscris varsat | 25.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.881.046 |
| VENITURI TOTALE | 2.004.062 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.624.489 |
| Profitul brut | 379.573 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 365.235 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 462.050 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 989.265 |
| Creante | 896.324 |
| Casa si conturi la banci | 92.941 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.896 |
| DATORII | 607.664 |
| CAPITALURI - TOTAL | 861.547 |
| Capital subscris varsat | 25.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.564.208 |
| VENITURI TOTALE | 2.587.490 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.766.781 |
| Profitul brut | 820.709 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 797.145 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 379.020 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 775.273 |
| Creante | 763.663 |
| Casa si conturi la banci | 11.610 |
| DATORII | 624.891 |
| CAPITALURI - TOTAL | 529.402 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.326.909 |
| VENITURI TOTALE | 2.396.145 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.898.279 |
| Profitul brut | 497.866 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 473.904 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 713.345 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 614.886 |
| Creante | 586.438 |
| Casa si conturi la banci | 28.448 |
| DATORII | 880.584 |
| CAPITALURI - TOTAL | 447.647 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.052.015 |
| VENITURI TOTALE | 2.090.504 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.818.571 |
| Profitul brut | 271.933 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 225.750 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 831.268 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 394.321 |
| Creante | 358.578 |
| Casa si conturi la banci | 35.743 |
| DATORII | 901.457 |
| CAPITALURI - TOTAL | 324.132 |
| Capital subscris varsat | 200.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.802.363 |
| VENITURI TOTALE | 2.816.346 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.684.708 |
| Profitul brut | 131.638 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |