LOWBYTE SOFTWARE S.R.L. – CUI 40843968
Pe scurt
LOWBYTE SOFTWARE S.R.L. are CUI 40843968, număr de înregistrare J35/1520/2019 și sediul în Municipiul Timişoara, județul Timiş. Activitatea principală declarată: CAEN 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.260 lei, o pierdere netă de 414.852 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LOWBYTE SOFTWARE S.R.L. |
| CUI | 40843968 |
| Nr. Reg. Com. | J35/1520/2019 |
| EUID | ROONRC.J35/1520/2019 |
| CAEN | 6201 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-03-26 (7 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BÎNZAR ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 260 | -414 852 | 333 952 | 2 325 | 314 622 | -17 005 | 2 |
| 2024 | 1 293 269 | 647 414 | 367 970 | 3 858 | 1 017 526 | 653 414 | 2 |
| 2023 | 605 192 | 182 356 | 84 120 | 3 086 | 283 455 | 202 421 | 3 |
| 2022 | 793 721 | 130 465 | 56 413 | 8 985 | 391 463 | 320 066 | 3 |
| 2021 | 853 913 | 237 873 | 48 573 | 18 129 | 284 451 | 189 601 | 3 |
| 2020 | 61 804 | -41 206 | 21 713 | 37 491 | 32 706 | -48 272 | 2 |
| 2019 | 47 679 | -12 066 | 16 113 | 59 308 | 45 055 | -7 066 | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 260 lei
-99%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LOWBYTE SOFTWARE S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 6201 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Cod CAEN principal | 62 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) |
| Descriere activitate (principal) | Activități de servicii în tehnologia informației |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Timiş , domeniul 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 5781 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- V.Q-TECH SOLUTIONS S.R.L. – locul 5777, 401.350 lei, Timiş
- TECH FUSION SOLUTIONS S.R.L. – locul 5777, 17.916 lei, Ilfov
- MOBILEKIT PRODUCTION S.R.L. – locul 5778, 401.260 lei, Bihor
- CITYCOM SRL – locul 5778, 17.245 lei, Timiş
- FASTER WEB SOLUTIONS S.R.L. – locul 5779, 401.247 lei, Bucureşti
- MS-CONTROL ROMANIA S.R.L. – locul 5779, 17.232 lei, Satu Mare
- FRACTAL HURRICANE S.R.L. – locul 5780, 401.234 lei, Bucureşti
- BASTET SRL – locul 5780, 16.772 lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LOWBYTE SOFTWARE S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LOWBYTE SOFTWARE S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LOWBYTE SOFTWARE S.R.L."
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2022-08-08 |
| Data reactivare | 2022-10-25 |
| Data publicare | 2022-08-08 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 3.858 |
| Active circulante | 1.017.526 |
| Creante | 885.290 |
| Disponibilitati | 132.236 |
| Datorii | 367.970 |
| Capitaluri proprii | 653.414 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 1.293.269 |
| Venituri totale | 1.294.032 |
| Cheltuieli totale | 607.939 |
| Profit brut | 686.093 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 647.414 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.086 |
| Active circulante | 283.455 |
| Creante | 239.189 |
| Disponibilitati | 44.266 |
| Datorii | 84.120 |
| Capitaluri proprii | 202.421 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 605.192 |
| Venituri totale | 629.845 |
| Cheltuieli totale | 442.569 |
| Profit brut | 187.276 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 182.356 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 8.985 |
| Active circulante | 391.463 |
| Creante | 120.557 |
| Disponibilitati | 270.906 |
| Datorii | 56.413 |
| Venituri in avans | 23.969 |
| Capitaluri proprii | 320.066 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 793.721 |
| Venituri totale | 836.895 |
| Cheltuieli totale | 700.118 |
| Profit brut | 136.777 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 130.465 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 18.129 |
| Active circulante | 284.451 |
| Creante | 105.682 |
| Disponibilitati | 178.769 |
| Datorii | 48.573 |
| Venituri in avans | 64.406 |
| Capitaluri proprii | 189.601 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 853.913 |
| Venituri totale | 886.263 |
| Cheltuieli totale | 640.022 |
| Profit brut | 246.241 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 237.873 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 37.491 |
| Active circulante | 32.706 |
| Disponibilitati | 32.706 |
| Datorii | 21.713 |
| Venituri in avans | 96.756 |
| Capitaluri proprii | -48.272 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 61.804 |
| Venituri totale | 94.154 |
| Cheltuieli totale | 134.742 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.588 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 41.206 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 59.308 |
| Active circulante | 45.055 |
| Disponibilitati | 45.055 |
| Datorii | 16.113 |
| Venituri in avans | 95.316 |
| Capitaluri proprii | -7.066 |
| Capital social | 5.000 |
| Cifra de afaceri | 47.679 |
| Venituri totale | 53.733 |
| Cheltuieli totale | 65.322 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.589 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.066 |
| Nr. salariati | 2 |