LORINCZ CONSTRUCT S.R.L. – CUI 17495397
Informativ
LORINCZ CONSTRUCT S.R.L. are CUI 17495397, număr de înregistrare J19/415/2005 și sediul în Sat Armăşeni, Comuna Ciucsângeorgiu, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 1623 – Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 36.450 lei, o pierdere netă de 38.832 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LORINCZ CONSTRUCT S.R.L. |
| CUI | 17495397 |
| Nr. Reg. Com. | J19/415/2005 |
| EUID | ROONRC.J19/415/2005 |
| CAEN | 1623 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-04-15 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 36 450 | -38 832 | 50 752 | 0 | 105 158 | 54 406 | 1 |
| 2024 | 78 866 | 2 013 | 11 868 | 0 | 105 106 | 93 238 | 1 |
| 2023 | 30 376 | -15 797 | 10 921 | 0 | 102 145 | 91 224 | 1 |
| 2022 | 48 224 | 37 073 | 14 763 | 0 | 121 785 | 107 022 | 0 |
| 2021 | 26 000 | 15 304 | 6 668 | 0 | 76 617 | 69 949 | 0 |
| 2020 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2019 | 0 | 1 640 | 5 300 | 0 | 39 299 | 33 999 | 0 |
| 2018 | 8 850 | 6 828 | 5 241 | — | — | — | 0 |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LORINCZ CONSTRUCT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 1623 Rev. 2 (echivalent: 1623 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 16 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții |
| Descriere activitate (principal) | Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Harghita , domeniul 1623: Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (16), poziții apropiate de locul 564 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FOLIAGE KAESPA SRL – locul 560, 1,21 mil. lei, Suceava
- ROBYDEN COMPANY SRL – locul 560, 96.288 lei, Vâlcea
- MICUL GOSPODAR MERESTI SRL – locul 560, 79.395 lei, Harghita
- OANA FOREST S.R.L. – locul 560, 43.725 lei, Alba
- GHEHORJ 76 SRL – locul 561, 1,20 mil. lei, Maramureş
- PRESTAGRO POTLOGI SRL – locul 561, 95.315 lei, Dâmboviţa
- REMUS LUCA FOREST S.R.L. – locul 561, 78.013 lei, Argeş
- ART.MO.-SAS SRL – locul 561, 40.201 lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LORINCZ CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LORINCZ CONSTRUCT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LORINCZ CONSTRUCT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 105.106 |
| Creante | 7.030 |
| Disponibilitati | 98.076 |
| Datorii | 11.868 |
| Capitaluri proprii | 93.238 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 78.866 |
| Venituri totale | 98.045 |
| Cheltuieli totale | 95.671 |
| Profit brut | 2.374 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.013 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 102.145 |
| Creante | 29.767 |
| Disponibilitati | 72.378 |
| Datorii | 10.921 |
| Capitaluri proprii | 91.224 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 30.376 |
| Venituri totale | 30.378 |
| Cheltuieli totale | 46.175 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.797 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 15.797 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active circulante | 121.785 |
| Creante | 6.931 |
| Disponibilitati | 114.854 |
| Datorii | 14.763 |
| Capitaluri proprii | 107.022 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 48.224 |
| Venituri totale | 48.224 |
| Cheltuieli totale | 9.776 |
| Profit brut | 38.448 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.073 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 39.299 |
| Creante | 6.931 |
| Disponibilitati | 32.368 |
| Datorii | 5.300 |
| Capitaluri proprii | 33.999 |
| Capital social | 300 |
| Venituri totale | 2.000 |
| Cheltuieli totale | 300 |
| Profit brut | 1.700 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.640 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 37.599 |
| Creante | 30.786 |
| Disponibilitati | 6.813 |
| Datorii | 5.241 |
| Capitaluri proprii | 32.358 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 8.850 |
| Venituri totale | 8.850 |
| Cheltuieli totale | 1.756 |
| Profit brut | 7.094 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.828 |
| Pierdere neta | 0 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-22 13:29:02 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-22 13:29:02 |