LISA EXPRES S.R.L. – CUI 23814270
Pe scurt
LISA EXPRES S.R.L. are CUI 23814270, număr de înregistrare J30/644/2008 și sediul în Sat Medieşu Aurit, Comuna Medieşu Aurit, județul Satu Mare. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2.286.620 lei, un profit net de 32.127 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | LISA EXPRES S.R.L. |
| CUI | 23814270 |
| Nr. Reg. Com. | J30/644/2008 |
| EUID | ROONRC.J30/644/2008 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-04-30 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FRENCZ CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2 286 620 | 32 127 | 1 355 783 | 1 845 547 | 1 288 625 | 1 778 389 | 11 |
| 2024 | 3 537 853 | 77 125 | 1 891 807 | 1 976 829 | 1 661 240 | 1 746 262 | 16 |
| 2023 | 4 198 542 | 104 211 | 1 611 979 | 1 644 153 | 1 636 963 | 1 669 137 | 16 |
| 2022 | 6 557 196 | 95 841 | 744 889 | 853 990 | 1 455 826 | 1 564 927 | 18 |
| 2021 | 6 582 194 | 94 460 | 890 354 | 830 906 | 1 528 534 | 1 469 086 | 20 |
| 2020 | 5 371 085 | 51 927 | 1 379 292 | 1 212 711 | 1 541 207 | 1 374 626 | 21 |
| 2019 | 6 074 616 | 146 188 | 1 433 922 | 1 133 046 | 1 623 575 | 1 322 699 | 24 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises2 286 620 lei
-35%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “LISA EXPRES S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Satu Mare , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 4892 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AKJ LOGISTICS ROMANIA S.R.L. – locul 4888, 2,29 mil. lei, Bucureşti
- WOG GREEN RIDE S.R.L. – locul 4888, 1.061 lei, Ilfov
- DIRECTION SPEED S.R.L. – locul 4889, 2,29 mil. lei, Sălaj
- CADIMATAXI SRL – locul 4889, 1.042 lei, Iaşi
- TAMANGO TRANS COMPANY S.R.L. – locul 4890, 2,29 mil. lei, Arad
- RIDE OR DIE S.R.L. – locul 4890, 1.000 lei, Braşov
- DABO SPEED TRUCK SRL – locul 4891, 2,29 mil. lei, Prahova
- TAXI ROSU SRL – locul 4891, 975 lei, Bistriţa-Năsăud
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „LISA EXPRES S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „LISA EXPRES S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „LISA EXPRES S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.976.829 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.661.240 |
| Stocuri | 506.269 |
| Creante | 989.853 |
| Casa si conturi la banci | 165.118 |
| DATORII | 1.891.807 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.746.262 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.537.853 |
| VENITURI TOTALE | 4.055.522 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.965.591 |
| Profitul brut | 89.931 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 77.125 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.644.153 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.636.963 |
| Stocuri | 225.709 |
| Creante | 1.272.809 |
| Casa si conturi la banci | 138.445 |
| DATORII | 1.611.979 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.669.137 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.198.542 |
| VENITURI TOTALE | 4.289.054 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.167.012 |
| Profitul brut | 122.042 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 104.211 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 853.990 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.455.826 |
| Stocuri | 59.288 |
| Creante | 1.229.659 |
| Casa si conturi la banci | 166.879 |
| DATORII | 744.889 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.564.927 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.557.196 |
| VENITURI TOTALE | 6.673.848 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.560.137 |
| Profitul brut | 113.711 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 95.841 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 830.906 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.528.534 |
| Stocuri | 167.988 |
| Creante | 1.200.819 |
| Casa si conturi la banci | 159.727 |
| DATORII | 890.354 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.469.086 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.582.194 |
| VENITURI TOTALE | 6.774.904 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.660.757 |
| Profitul brut | 114.147 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 94.460 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.212.711 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.541.207 |
| Stocuri | 2.026 |
| Creante | 1.409.149 |
| Casa si conturi la banci | 130.032 |
| DATORII | 1.379.292 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.374.626 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.371.085 |
| VENITURI TOTALE | 5.476.679 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.412.502 |
| Profitul brut | 64.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 51.927 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.133.046 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.623.575 |
| Stocuri | 291.619 |
| Creante | 1.112.118 |
| Casa si conturi la banci | 219.838 |
| DATORII | 1.433.922 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.322.699 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.074.616 |
| VENITURI TOTALE | 6.943.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.770.186 |
| Profitul brut | 173.048 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 146.188 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.424.131 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.845.727 |
| Stocuri | 560.205 |
| Creante | 1.021.665 |
| Casa si conturi la banci | 263.857 |
| DATORII | 2.093.347 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.176.511 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.680.668 |
| VENITURI TOTALE | 6.771.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.624.308 |
| Profitul brut | 147.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 124.846 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.275.934 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.862.479 |
| Stocuri | 30.480 |
| Creante | 1.683.880 |
| Casa si conturi la banci | 148.119 |
| DATORII | 2.295.453 |
| CAPITALURI - TOTAL | 842.960 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.032.706 |
| VENITURI TOTALE | 7.157.956 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.079.463 |
| Profitul brut | 78.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 57.113 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.075.134 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.484.155 |
| Stocuri | 13.754 |
| Creante | 1.322.434 |
| Casa si conturi la banci | 147.967 |
| DATORII | 2.773.442 |
| CAPITALURI - TOTAL | 785.847 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.957.324 |
| VENITURI TOTALE | 7.106.835 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.094.885 |
| Profitul brut | 11.950 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.631 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |