INTER TRANS LOGISTICS SRL – CUI 13973960
Pe scurt
INTER TRANS LOGISTICS SRL are CUI 13973960, număr de înregistrare J2001005927404 și sediul în Bucureşti Sectorul 3, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 8.609.891 lei, un profit net de 20.643 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | INTER TRANS LOGISTICS SRL |
| CUI | 13973960 |
| Nr. Reg. Com. | J2001005927404 |
| EUID | ROONRC.J2001005927404 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-06-18 (25 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NITA GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 609 891 | 20 643 | 1 138 120 | 3 320 602 | 2 266 894 | 4 454 285 | 7 |
| 2024 | 12 283 030 | 903 445 | 1 816 355 | 2 712 440 | 3 532 979 | 4 433 642 | 7 |
| 2023 | 9 844 202 | 228 848 | 1 819 180 | 2 387 830 | 2 961 433 | 3 532 934 | 7 |
| 2022 | 10 483 226 | 447 319 | 1 716 527 | 1 636 651 | 3 384 001 | 3 308 681 | 8 |
| 2021 | 6 253 366 | 583 738 | 1 271 522 | 1 836 152 | 2 293 439 | 2 861 513 | 7 |
| 2020 | 3 714 643 | 128 622 | 913 107 | 1 739 625 | 1 450 783 | 2 279 875 | 6 |
| 2019 | 5 090 021 | 116 859 | 1 308 865 | 1 845 281 | 1 616 229 | 2 146 375 | 5 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 609 891 lei
-30%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INTER TRANS LOGISTICS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1536 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- M.L. THERMO EXPRES S.R.L. – locul 1532, 8,65 mil. lei, Braşov
- ICR GENROC GROUP SRL – locul 1532, 156.945 lei, Galaţi
- TRANS LIGURIA TOUR SRL – locul 1532, 99.895 lei, Vrancea
- VALY INTERNATIONAL IMPEX SRL – locul 1532, 31.500 lei, Neamţ
- STONE TRANS SRL – locul 1533, 8,63 mil. lei, Braşov
- CRIVAS LUX SRL – locul 1533, 156.611 lei, Alba
- CLOVER RIDE SHARING S.R.L. – locul 1533, 99.807 lei, Suceava
- ALE-PROMIXT-RAPID SRL – locul 1533, 31.220 lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INTER TRANS LOGISTICS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INTER TRANS LOGISTICS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INTER TRANS LOGISTICS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.712.440 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.532.979 |
| Creante | 3.043.214 |
| Casa si conturi la banci | 489.765 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.578 |
| DATORII | 1.816.355 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.433.642 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.283.030 |
| VENITURI TOTALE | 12.451.377 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.384.876 |
| Profitul brut | 1.066.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 903.445 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.387.830 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.961.433 |
| Creante | 2.833.711 |
| Casa si conturi la banci | 127.722 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.851 |
| DATORII | 1.819.180 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.532.934 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.844.202 |
| VENITURI TOTALE | 9.987.697 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.716.952 |
| Profitul brut | 270.745 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 228.848 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.636.651 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.384.001 |
| Creante | 2.913.492 |
| Casa si conturi la banci | 470.509 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.556 |
| DATORII | 1.716.527 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.308.681 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.483.226 |
| VENITURI TOTALE | 11.105.772 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.575.561 |
| Profitul brut | 530.211 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 447.319 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.836.152 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.293.439 |
| Creante | 2.180.331 |
| Casa si conturi la banci | 113.108 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.444 |
| DATORII | 1.271.522 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.861.513 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.253.366 |
| VENITURI TOTALE | 6.822.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.129.986 |
| Profitul brut | 692.863 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 583.738 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.739.625 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.450.783 |
| Creante | 1.309.334 |
| Casa si conturi la banci | 141.449 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.574 |
| DATORII | 913.107 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.279.875 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.714.643 |
| VENITURI TOTALE | 4.122.632 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.970.819 |
| Profitul brut | 151.813 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 128.622 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.845.281 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.616.229 |
| Creante | 1.492.054 |
| Casa si conturi la banci | 124.175 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.937 |
| DATORII | 1.308.865 |
| PROVIZIOANE | 8.207 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.146.375 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.090.021 |
| VENITURI TOTALE | 5.160.127 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.995.420 |
| Profitul brut | 164.707 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 116.859 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.771.338 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.215.324 |
| Creante | 1.074.234 |
| Casa si conturi la banci | 141.090 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 75 |
| DATORII | 950.448 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.036.289 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.350.106 |
| VENITURI TOTALE | 3.386.623 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.296.463 |
| Profitul brut | 90.160 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 56.629 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.719.966 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.080.242 |
| Creante | 977.165 |
| Casa si conturi la banci | 103.077 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.958 |
| DATORII | 820.653 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.007.513 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.349.830 |
| VENITURI TOTALE | 3.447.817 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.419.865 |
| Profitul brut | 27.952 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.018 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.498.288 |
| Active circulante | 1.509.553 |
| Creante | 1.108.537 |
| Disponibilitati | 401.016 |
| Cheltuieli in avans | 893 |
| Datorii | 1.025.038 |
| Capitaluri proprii | 1.983.696 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 2.777.568 |
| Venituri totale | 2.900.007 |
| Cheltuieli totale | 2.864.402 |
| Profit brut | 35.605 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 28.883 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |