CRIVAS LUX SRL – CUI 15484758
Pe scurt
CRIVAS LUX SRL are CUI 15484758, număr de înregistrare J2003000465015 și sediul în Municipiul Sebeş, județul Alba. Activitatea principală declarată: CAEN 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 156.611 lei, un profit net de 2.043 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CRIVAS LUX SRL |
| CUI | 15484758 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000465015 |
| EUID | ROONRC.J01/465/2003 |
| CAEN | 4933 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-06-04 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ORDEAN VASILE PETRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 156 611 | 2 043 | 157 763 | — | — | — | 1 |
| 2024 | 155 554 | 13 532 | 168 127 | 69 594 | 49 122 | -47 915 | 1 |
| 2023 | 88 170 | -15 860 | 137 340 | 20 930 | 53 467 | -61 447 | 1 |
| 2022 | 70 594 | -40 102 | 121 479 | 35 704 | 38 692 | -45 587 | 1 |
| 2021 | 51 614 | -38 790 | 117 097 | 51 710 | 58 407 | -5 484 | 1 |
| 2020 | 142 407 | 7 723 | 107 791 | 34 358 | 105 243 | 33 306 | 2 |
| 2019 | 169 919 | 2 758 | 99 666 | 61 222 | 62 532 | 25 583 | 2 |
| 2018 | 173 649 | 774 | 148 901 | — | — | — | 2 |
| 2017 | 153 546 | 1 635 | 85 242 | — | — | — | 2 |
Statistics
Commercial networks and enterprises156 611 lei
1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CRIVAS LUX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4933 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Descriere Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Cod CAEN principal | 49 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Alba , domeniul 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 1533 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CPP TRANSPED INTERNATIONAL S.R.L. – locul 1529, 8,66 mil. lei, Bihor
- CEN-HARCOVER TRAF S.R.L. – locul 1529, 157.119 lei, Timiş
- ROLLEON NBS SRL – locul 1529, 100.800 lei, Sălaj
- MYH SHARE S.R.L. – locul 1529, 31.913 lei, Vâlcea
- TEOMAR SPEDITION S.R.L. – locul 1530, 8,66 mil. lei, Bacău
- LIDER ALTERNATIV S.R.L. – locul 1530, 157.081 lei, Ilfov
- NICOMIDA S.R.L. – locul 1530, 100.141 lei, Galaţi
- CHIORAN TAX SRL – locul 1530, 31.805 lei, Maramureş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CRIVAS LUX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CRIVAS LUX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CRIVAS LUX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 69.594 |
| Active circulante | 49.122 |
| Stocuri | 32.634 |
| Creante | 9.565 |
| Disponibilitati | 6.923 |
| Cheltuieli in avans | 1.496 |
| Datorii | 168.127 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -47.915 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 155.554 |
| Venituri totale | 155.557 |
| Cheltuieli totale | 140.469 |
| Profit brut | 15.088 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 13.532 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 20.930 |
| Active circulante | 53.467 |
| Stocuri | 32.634 |
| Creante | 15.380 |
| Disponibilitati | 5.453 |
| Cheltuieli in avans | 1.496 |
| Datorii | 137.340 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -61.447 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 88.170 |
| Venituri totale | 93.386 |
| Cheltuieli totale | 108.117 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 14.731 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 15.860 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 35.704 |
| Active circulante | 38.692 |
| Stocuri | 31.134 |
| Creante | 5.406 |
| Disponibilitati | 2.152 |
| Cheltuieli in avans | 1.496 |
| Datorii | 121.479 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -45.587 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 70.594 |
| Venituri totale | 70.678 |
| Cheltuieli totale | 110.268 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 39.590 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 40.102 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 51.710 |
| Active circulante | 58.407 |
| Stocuri | 30.054 |
| Creante | 5.761 |
| Disponibilitati | 22.592 |
| Cheltuieli in avans | 1.496 |
| Datorii | 117.097 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | -5.484 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 51.614 |
| Venituri totale | 78.505 |
| Cheltuieli totale | 116.691 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 38.186 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 38.790 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 34.358 |
| Active circulante | 105.243 |
| Stocuri | 28.962 |
| Creante | 2.720 |
| Disponibilitati | 73.561 |
| Cheltuieli in avans | 1.496 |
| Datorii | 107.791 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 33.306 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 142.407 |
| Venituri totale | 153.603 |
| Cheltuieli totale | 144.492 |
| Profit brut | 9.111 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.723 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 61.222 |
| Active circulante | 62.532 |
| Stocuri | 27.584 |
| Creante | 28.697 |
| Disponibilitati | 6.251 |
| Cheltuieli in avans | 1.495 |
| Datorii | 99.666 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 25.583 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 169.919 |
| Venituri totale | 197.787 |
| Cheltuieli totale | 193.051 |
| Profit brut | 4.736 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.758 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 106.118 |
| Active circulante | 65.783 |
| Stocuri | 26.556 |
| Creante | 30.688 |
| Disponibilitati | 8.539 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 148.901 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 23.000 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 173.649 |
| Venituri totale | 173.652 |
| Cheltuieli totale | 171.151 |
| Profit brut | 2.501 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 774 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 66.939 |
| Active circulante | 40.858 |
| Stocuri | 24.998 |
| Creante | 11.517 |
| Disponibilitati | 4.343 |
| Datorii | 85.242 |
| Capitaluri proprii | 22.555 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 153.546 |
| Venituri totale | 197.911 |
| Cheltuieli totale | 194.628 |
| Profit brut | 3.283 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.635 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 116.152 |
| Active circulante | 56.747 |
| Stocuri | 18.275 |
| Creante | 39.828 |
| Disponibilitati | -1.356 |
| Datorii | 211.979 |
| Capitaluri proprii | -39.080 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 235.808 |
| Venituri totale | 273.001 |
| Cheltuieli totale | 268.708 |
| Profit brut | 4.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.563 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |