INSTALCAM SRL – CUI 14283640
Pe scurt
INSTALCAM SRL are CUI 14283640, număr de înregistrare J40/9400/2001 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 967.549 lei, un profit net de 270.559 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | INSTALCAM SRL |
| CUI | 14283640 |
| Nr. Reg. Com. | J40/9400/2001 |
| EUID | ROONRC.J40/9400/2001 |
| CAEN | 4322 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-11-09 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BANU ALIN FLAVIUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 967 549 | 270 559 | 61 303 | 101 524 | 230 938 | 271 159 | 2 |
| 2024 | 843 220 | 148 494 | 103 549 | 42 329 | 210 314 | 149 094 | 3 |
| 2023 | 662 102 | 101 646 | 145 333 | 73 024 | 195 161 | 122 902 | 0 |
| 2022 | 658 808 | 88 063 | 196 994 | 43 101 | 249 204 | 95 311 | 2 |
| 2021 | 647 442 | 130 255 | 155 042 | 61 943 | 324 032 | 230 933 | 3 |
| 2020 | 576 879 | -12 546 | 144 131 | 89 188 | 256 243 | 201 300 | 3 |
| 2019 | 713 790 | 224 171 | 161 577 | 114 845 | 397 894 | 351 162 | 3 |
| 2018 | 804 894 | 283 962 | 133 172 | — | — | — | 4 |
| 2017 | 833 526 | 286 687 | 77 746 | — | — | — | 5 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INSTALCAM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4322 Rev. 2 (echivalent: 4322 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 4322: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 1697 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- LUCEDOMOTICA SRL – locul 1693, 1,48 mil. lei, Bucureşti
- SERVTERM SRL – locul 1693, 970.560 lei, Suceava
- GECKO CLIMBING S.R.L. – locul 1693, 92.289 lei, Cluj
- COMPASULINA BLACK S.R.L. – locul 1693, 41.850 lei, Tulcea
- BULDOVAS PREST S.R.L. – locul 1693, 0 lei, Mureş
- ELECTRICONS ENERGY S.R.L. – locul 1694, 1,48 mil. lei, Gorj
- ASPRITA INSTAL S.R.L. – locul 1694, 968.967 lei, Vâlcea
- TRANSALDS SRL – locul 1694, 91.907 lei, Caraş-Severin
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INSTALCAM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INSTALCAM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INSTALCAM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 42.329 |
| Active circulante | 210.314 |
| Stocuri | 105.766 |
| Creante | 109.852 |
| Disponibilitati | -5.304 |
| Datorii | 103.549 |
| Capitaluri proprii | 149.094 |
| Capital social | 500 |
| Cifra de afaceri | 843.220 |
| Venituri totale | 843.220 |
| Cheltuieli totale | 666.441 |
| Profit brut | 176.779 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 148.494 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 73.024 |
| Active circulante | 195.161 |
| Stocuri | 121.989 |
| Creante | 60.787 |
| Disponibilitati | 12.385 |
| Cheltuieli in avans | 50 |
| Datorii | 145.333 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 122.902 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 662.102 |
| Venituri totale | 671.585 |
| Cheltuieli totale | 563.358 |
| Profit brut | 108.227 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 101.646 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active imobilizate | 43.101 |
| Active circulante | 249.204 |
| Stocuri | 124.414 |
| Creante | 31.994 |
| Disponibilitati | 92.796 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 196.994 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 95.311 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 658.808 |
| Venituri totale | 658.814 |
| Cheltuieli totale | 564.260 |
| Profit brut | 94.554 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 88.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 61.943 |
| Active circulante | 324.032 |
| Stocuri | 153.541 |
| Creante | 59.133 |
| Disponibilitati | 111.358 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 155.042 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 230.933 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 647.442 |
| Venituri totale | 647.581 |
| Cheltuieli totale | 510.979 |
| Profit brut | 136.602 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 130.255 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 89.188 |
| Active circulante | 256.243 |
| Stocuri | 143.169 |
| Creante | 29.623 |
| Disponibilitati | 83.451 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 144.131 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 201.300 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 576.879 |
| Venituri totale | 596.254 |
| Cheltuieli totale | 603.018 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.764 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 12.546 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 114.845 |
| Active circulante | 397.894 |
| Stocuri | 214.078 |
| Creante | 38.477 |
| Disponibilitati | 145.339 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 161.577 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 351.162 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 713.790 |
| Venituri totale | 714.261 |
| Cheltuieli totale | 482.862 |
| Profit brut | 231.399 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 224.171 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 127.838 |
| Active circulante | 432.372 |
| Stocuri | 196.992 |
| Creante | 74.015 |
| Disponibilitati | 161.365 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 133.172 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 427.038 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 804.894 |
| Venituri totale | 804.998 |
| Cheltuieli totale | 512.953 |
| Profit brut | 292.045 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 283.962 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 62.336 |
| Active circulante | 302.697 |
| Stocuri | 97.865 |
| Creante | 54.879 |
| Disponibilitati | 149.953 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 77.746 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 287.287 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 833.526 |
| Venituri totale | 834.771 |
| Cheltuieli totale | 536.913 |
| Profit brut | 297.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 286.687 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 25.548 |
| Active circulante | 196.131 |
| Stocuri | 122.148 |
| Creante | 40.500 |
| Disponibilitati | 33.483 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 128.791 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 92.888 |
| Capital social | 500 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 640.658 |
| Venituri totale | 642.493 |
| Cheltuieli totale | 526.699 |
| Profit brut | 115.794 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 97.267 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |