INFRAX SRL – CUI 26567441
Pe scurt
INFRAX SRL are CUI 26567441, număr de înregistrare J2010000076066 și sediul în Sat Rebra, Comuna Rebra, județul Bistriţa-Năsăud. Activitatea principală declarată: CAEN 4213 – Construcția de poduri și tuneluri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.386.455 lei, un profit net de 101.039 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | INFRAX SRL |
| CUI | 26567441 |
| Nr. Reg. Com. | J2010000076066 |
| EUID | ROONRC.J06/76/2010 |
| CAEN | 4213 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-02-24 (16 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RUS FLAVIUS POMPILIUS | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 386 455 | 101 039 | 58 151 | 31 653 | 507 885 | 481 387 | 2 |
| 2024 | 4 196 954 | 346 878 | 373 083 | 41 385 | 712 045 | 380 347 | 16 |
| 2023 | 4 005 598 | 49 969 | 2 753 048 | 57 748 | 3 028 769 | 333 469 | 38 |
| 2022 | 3 185 200 | 37 475 | 3 888 470 | 50 913 | 4 121 057 | 283 500 | 48 |
| 2021 | 1 578 800 | 32 010 | 562 101 | 2 984 | 805 143 | 246 026 | 23 |
| 2020 | 386 986 | 43 439 | 119 647 | 3 421 | 330 242 | 214 016 | 6 |
| 2019 | 270 331 | 17 438 | 114 356 | 3 858 | 281 074 | 170 576 | 6 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 386 455 lei
-67%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INFRAX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4213 Rev. 2 (echivalent: 4213 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Construcția de poduri și tuneluri |
| Descriere Activitate | Construcția de poduri și tuneluri |
| Cod CAEN principal | 42 Construcția de poduri și tuneluri |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Bistriţa-Năsăud , domeniul 4213: Construcția de poduri și tuneluri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 16 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DRUM ASFALT SRL – locul 12, 354,74 mil. lei, Bihor
- DURO FELGUERA SA GIJON SPANIA SUCURSALA BUCURESTI – locul 12, 144,44 mil. lei, Bucureşti
- I R I G C INTREPRINDEREA DE REPARATII SI INSTALATII GAZE SI CONSTRUCTII IMPEX SRL – locul 12, 142,35 mil. lei, Bucureşti
- ABED NEGO COM SRL – locul 12, 50,91 mil. lei, Bihor
- KREMSMUELLER ROMANIA SRL – locul 12, 50,66 mil. lei, Bucureşti
- CONSTRUCŢII HIDROTEHNICE SA – locul 12, 46,25 mil. lei, Iaşi
- EDL TRANSILVANIA HOLDING S.R.L. – locul 12, 2,79 mil. lei, Satu Mare
- VIAROM CONSTRUCT SRL – locul 13, 327,68 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INFRAX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INFRAX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INFRAX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 41.385 |
| Active circulante | 712.045 |
| Stocuri | 381.701 |
| Creante | 309.800 |
| Disponibilitati | 20.544 |
| Datorii | 373.083 |
| Capitaluri proprii | 380.347 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.196.954 |
| Venituri totale | 4.196.954 |
| Cheltuieli totale | 3.795.474 |
| Profit brut | 401.480 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 346.878 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 57.748 |
| Active circulante | 3.028.769 |
| Stocuri | 2.390.951 |
| Creante | 589.177 |
| Disponibilitati | 48.641 |
| Datorii | 2.753.048 |
| Capitaluri proprii | 333.469 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.005.598 |
| Venituri totale | 4.005.604 |
| Cheltuieli totale | 3.938.242 |
| Profit brut | 67.362 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 49.969 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 38 |
| Active imobilizate | 50.913 |
| Active circulante | 4.121.057 |
| Stocuri | 3.048.006 |
| Creante | 1.025.981 |
| Disponibilitati | 47.070 |
| Datorii | 3.888.470 |
| Capitaluri proprii | 283.500 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.185.200 |
| Venituri totale | 3.266.676 |
| Cheltuieli totale | 3.206.205 |
| Profit brut | 60.471 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 37.475 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 48 |
| Active imobilizate | 2.984 |
| Active circulante | 805.143 |
| Stocuri | 26.825 |
| Creante | 651.111 |
| Disponibilitati | 127.207 |
| Datorii | 562.101 |
| Capitaluri proprii | 246.026 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.578.800 |
| Venituri totale | 1.578.800 |
| Cheltuieli totale | 1.534.694 |
| Profit brut | 44.106 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 32.010 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 23 |
| Active imobilizate | 3.421 |
| Active circulante | 330.242 |
| Creante | 299.153 |
| Disponibilitati | 31.089 |
| Datorii | 119.647 |
| Capitaluri proprii | 214.016 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 386.986 |
| Venituri totale | 386.986 |
| Cheltuieli totale | 339.975 |
| Profit brut | 47.011 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 43.439 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 3.858 |
| Active circulante | 281.074 |
| Creante | 250.567 |
| Disponibilitati | 30.507 |
| Datorii | 114.356 |
| Capitaluri proprii | 170.576 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 270.331 |
| Venituri totale | 270.331 |
| Cheltuieli totale | 250.190 |
| Profit brut | 20.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 17.438 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active circulante | 244.221 |
| Creante | 212.183 |
| Disponibilitati | 32.038 |
| Datorii | 91.083 |
| Capitaluri proprii | 153.138 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 180.300 |
| Venituri totale | 180.300 |
| Cheltuieli totale | 158.706 |
| Profit brut | 21.594 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 19.791 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active circulante | 309.375 |
| Creante | 302.188 |
| Disponibilitati | 7.187 |
| Datorii | 176.028 |
| Capitaluri proprii | 133.347 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 143.000 |
| Venituri totale | 143.000 |
| Cheltuieli totale | 133.661 |
| Profit brut | 9.339 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.909 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active circulante | 229.557 |
| Creante | 332 |
| Disponibilitati | 229.225 |
| Datorii | 104.118 |
| Capitaluri proprii | 125.439 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 165.000 |
| Venituri totale | 165.000 |
| Cheltuieli totale | 37.291 |
| Profit brut | 127.709 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 124.859 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |