HOME BUILDING SRL – CUI 36271710
Pe scurt
HOME BUILDING SRL are CUI 36271710, număr de înregistrare J32/869/2016 și sediul în Sat Răşinari, Comuna Răşinari, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4110 – Dezvoltare (promovare) imobiliară. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 262.147 lei, o pierdere netă de 32.830 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 15.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HOME BUILDING SRL |
| CUI | 36271710 |
| Nr. Reg. Com. | J32/869/2016 |
| EUID | ROONRC.J32/869/2016 |
| CAEN | 4110 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 15.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2016-07-01 (10 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUNEA CONSTANTIN ADRIAN | - | România |
| BLOANCA IOAN VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 262 147 | -32 830 | 115 196 | 4 067 | 78 539 | -32 590 | 1 |
| 2024 | 1 094 287 | -15 987 | 154 927 | 300 597 | 115 575 | 262 226 | 1 |
| 2023 | 2 463 839 | 277 972 | 800 304 | 1 244 654 | 265 489 | 712 776 | 1 |
| 2022 | 0 | -66 706 | 2 420 176 | 73 282 | 2 781 698 | 434 804 | 2 |
| 2021 | 1 718 966 | 535 885 | 643 430 | 103 384 | 1 973 225 | 1 433 179 | 2 |
| 2020 | 0 | -34 615 | 283 246 | 141 881 | 1 038 659 | 897 294 | 2 |
| 2019 | 1 537 670 | 587 550 | 195 068 | 458 038 | 668 939 | 931 909 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises262 147 lei
-76%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HOME BUILDING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4110 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Descriere Activitate | Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Cod CAEN principal | 41 Dezvoltare (promovare) imobiliară |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Sibiu , domeniul 4110: Dezvoltare (promovare) imobiliară
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 401 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NISEMPRA ELECTRO SRL – locul 397, 35,52 mil. lei, Mehedinţi
- AROS SRL – locul 397, 4,86 mil. lei, Braşov
- EMI INVEST SRL – locul 397, 283.170 lei, Cluj
- AYLE CAPITAL S.R.L. – locul 398, 35,36 mil. lei, Prahova
- YANKONS PROJECT S.R.L. – locul 398, 4,86 mil. lei, Braşov
- COLDEA REAL ESTATE DEVELOPMENT S.R.L. – locul 398, 278.454 lei, Cluj
- IVONCO TRADE SRL – locul 399, 35,24 mil. lei, Bucureşti
- BOGDAN BATIMENT SRL – locul 399, 4,85 mil. lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HOME BUILDING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HOME BUILDING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HOME BUILDING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 300.597 |
| Active circulante | 115.575 |
| Creante | 90.743 |
| Disponibilitati | 24.832 |
| Cheltuieli in avans | 981 |
| Datorii | 154.927 |
| Capitaluri proprii | 262.226 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.094.287 |
| Venituri totale | 1.099.426 |
| Cheltuieli totale | 1.078.892 |
| Profit brut | 20.534 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 15.987 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 1.244.654 |
| Active circulante | 265.489 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 83.109 |
| Disponibilitati | 182.380 |
| Cheltuieli in avans | 2.937 |
| Datorii | 800.304 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 712.776 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 2.463.839 |
| Venituri totale | 2.554.538 |
| Cheltuieli totale | 2.256.046 |
| Profit brut | 298.492 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 277.972 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 73.282 |
| Active circulante | 2.781.698 |
| Stocuri | 2.618.385 |
| Creante | 157.795 |
| Disponibilitati | 5.518 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 2.420.176 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 434.804 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 0 |
| Venituri totale | 737.786 |
| Cheltuieli totale | 804.477 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 66.691 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 66.706 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 103.384 |
| Active circulante | 1.973.225 |
| Stocuri | 1.875.818 |
| Creante | 87.650 |
| Disponibilitati | 9.757 |
| Datorii | 643.430 |
| Capitaluri proprii | 1.433.179 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.718.966 |
| Venituri totale | 2.358.347 |
| Cheltuieli totale | 1.805.588 |
| Profit brut | 552.759 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 535.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 141.881 |
| Active circulante | 1.038.659 |
| Stocuri | 762.852 |
| Creante | 76.562 |
| Disponibilitati | 199.245 |
| Datorii | 283.246 |
| Capitaluri proprii | 897.294 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 479.022 |
| Cheltuieli totale | 513.637 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 34.615 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 34.615 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 458.038 |
| Active circulante | 668.939 |
| Creante | 17.818 |
| Disponibilitati | 651.121 |
| Datorii | 195.068 |
| Capitaluri proprii | 931.909 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.537.670 |
| Venituri totale | 1.644.341 |
| Cheltuieli totale | 1.040.349 |
| Profit brut | 603.992 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 587.550 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 652.405 |
| Active circulante | 270.455 |
| Creante | 251.516 |
| Disponibilitati | 18.939 |
| Datorii | 578.501 |
| Capitaluri proprii | 344.359 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.073.827 |
| Venituri totale | 1.395.975 |
| Cheltuieli totale | 1.000.860 |
| Profit brut | 395.115 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 381.156 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 541.463 |
| Active circulante | 876.949 |
| Stocuri | 485.803 |
| Creante | 390.993 |
| Disponibilitati | 153 |
| Datorii | 1.455.209 |
| Capitaluri proprii | -36.797 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 6.539 |
| Cheltuieli totale | 38.781 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 32.242 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 32.258 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 5.266 |
| Active circulante | 219 |
| Stocuri | 8 |
| Disponibilitati | 211 |
| Datorii | 10.024 |
| Capitaluri proprii | -4.539 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 4.739 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.739 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 4.739 |
| Nr. salariati | 2 |