HALIFAX IMPEX SRL – CUI 13202273
Pe scurt
HALIFAX IMPEX SRL are CUI 13202273, număr de înregistrare J2000000585059 și sediul în Sat Chiribiş, Comuna Tăuteu, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.384.356 lei, un profit net de 1.529.278 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HALIFAX IMPEX SRL |
| CUI | 13202273 |
| Nr. Reg. Com. | J2000000585059 |
| EUID | ROONRC.J05/585/2000 |
| CAEN | 4730 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2000-07-13 (26 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MOISA AURICA | - | România |
| MOISA NISTOR | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 384 356 | 1 529 278 | 4 040 275 | 9 049 637 | 4 103 548 | 9 112 910 | 12 |
| 2024 | 14 685 782 | 1 168 836 | 4 672 877 | 9 716 403 | 4 756 618 | 9 800 144 | 12 |
| 2023 | 12 222 908 | 510 561 | 2 725 939 | 8 886 122 | 4 808 707 | 10 968 890 | 14 |
| 2022 | 15 828 080 | 1 003 341 | 1 789 305 | 7 850 705 | 6 570 843 | 12 632 243 | 14 |
| 2021 | 14 138 614 | 1 037 159 | 1 241 424 | 8 488 112 | 6 487 477 | 13 734 165 | 13 |
| 2020 | 11 454 094 | 629 755 | 577 484 | 9 438 248 | 5 415 190 | 14 275 954 | 15 |
| 2019 | 12 570 995 | 918 719 | 655 490 | 10 430 503 | 6 502 765 | 16 277 778 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 384 356 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HALIFAX IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4730 Rev. 2 (echivalent: 4730 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 4730: Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 167 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DIP-MOTORS SRL – locul 163, 32,87 mil. lei, Braşov
- ROMAQUA SERV SA – locul 163, 32,78 mil. lei, Harghita
- FARM-ZOO-STAR SRL – locul 163, 24,03 mil. lei, Argeş
- CELLYRO SRL – locul 163, 16,72 mil. lei, Argeş
- TSHIRT FACTORY SRL – locul 163, 13,24 mil. lei, Galaţi
- FONTACHIM PRODCOM SRL – locul 163, 10,08 mil. lei, Prahova
- ACTIV TRAVANDI SRL – locul 163, 6,77 mil. lei, Călăraşi
- VSI EXPRESS S.R.L. – locul 163, 5,91 mil. lei, Suceava
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HALIFAX IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HALIFAX IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HALIFAX IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.716.403 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.756.618 |
| Stocuri | 859.247 |
| Creante | 3.616.014 |
| Casa si conturi la banci | 281.357 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 4.672.877 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.800.144 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.685.782 |
| VENITURI TOTALE | 15.268.086 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.908.921 |
| Profitul brut | 1.359.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.168.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.886.122 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.808.707 |
| Stocuri | 722.095 |
| Creante | 3.767.577 |
| Casa si conturi la banci | 319.035 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.725.939 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.968.890 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 12.222.908 |
| VENITURI TOTALE | 12.703.654 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.094.968 |
| Profitul brut | 608.686 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 510.561 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.850.705 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.570.843 |
| Stocuri | 662.249 |
| Creante | 4.245.063 |
| Casa si conturi la banci | 1.663.531 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.789.305 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.632.243 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.828.080 |
| VENITURI TOTALE | 16.138.571 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.008.377 |
| Profitul brut | 1.130.194 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.003.341 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.488.112 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.487.477 |
| Stocuri | 1.389.871 |
| Creante | 4.476.707 |
| Casa si conturi la banci | 620.899 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.241.424 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.734.165 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.138.614 |
| VENITURI TOTALE | 14.374.174 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.212.479 |
| Profitul brut | 1.161.695 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.037.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.438.248 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.415.190 |
| Stocuri | 701.851 |
| Creante | 4.264.135 |
| Casa si conturi la banci | 449.204 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 577.484 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.275.954 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.454.094 |
| VENITURI TOTALE | 11.630.429 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.894.701 |
| Profitul brut | 735.728 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 629.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.430.503 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.502.765 |
| Stocuri | 405.147 |
| Creante | 4.917.848 |
| Casa si conturi la banci | 1.179.770 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 655.490 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.277.778 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 12.570.995 |
| VENITURI TOTALE | 12.763.890 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.718.542 |
| Profitul brut | 1.045.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 918.719 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.367.694 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.389.579 |
| Stocuri | 734.081 |
| Creante | 4.245.452 |
| Casa si conturi la banci | 410.046 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 871.898 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.885.375 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.427.904 |
| VENITURI TOTALE | 16.062.926 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.351.841 |
| Profitul brut | 1.711.085 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.501.059 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.627.340 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.824.044 |
| Stocuri | 424.576 |
| Creante | 3.780.582 |
| Casa si conturi la banci | 618.886 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.067.068 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.384.316 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.347.559 |
| VENITURI TOTALE | 14.383.896 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.185.470 |
| Profitul brut | 1.198.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.049.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.019.056 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.975.518 |
| Stocuri | 391.284 |
| Creante | 3.176.359 |
| Casa si conturi la banci | 407.875 |
| DATORII | 2.659.392 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.335.182 |
| Capital subscris varsat | 1.200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.889.097 |
| VENITURI TOTALE | 13.951.820 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.729.679 |
| Profitul brut | 1.222.141 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.049.141 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |