GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L. – CUI 42609786
Informativ
GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L. are CUI 42609786, număr de înregistrare J2020000362391 și sediul în Sat Bilieşti, Comuna Bilieşti, județul Vrancea. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.339.386 lei, un profit net de 258.561 lei și un număr mediu de 5 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L. |
| CUI | 42609786 |
| Nr. Reg. Com. | J2020000362391 |
| EUID | ROONRC.J2020000362391 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2020-06-11 (6 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIHALCEA GRIGORE | - | România |
| MATEI EMANUEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 339 386 | 258 561 | 441 470 | 407 842 | 419 167 | 259 041 | 5 |
| 2024 | 1 357 724 | 287 640 | 377 623 | 502 600 | 352 011 | 281 491 | 5 |
| 2023 | 592 188 | 33 151 | 339 142 | 265 631 | 104 680 | 31 169 | 6 |
| 2022 | 103 555 | 48 793 | 6 258 | 1 064 | 54 387 | 49 193 | 1 |
| 2021 | 70 020 | 60 813 | 12 916 | 2 482 | 65 999 | 55 565 | 0 |
| 2020 | 29 000 | -5 448 | 9 208 | 0 | 3 960 | -5 248 | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Vrancea , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 4913 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DAREVA MANAGEMENT SRL – locul 4909, 1,34 mil. lei, Vaslui
- CTP PRO CONSTRUCT SRL – locul 4909, 304.614 lei, Prahova
- ADB INOV SRL – locul 4910, 1,34 mil. lei, Mureş
- TRF HOUSE DEZVOLT CONSTRUCT S.R.L. – locul 4910, 304.500 lei, Buzău
- MKN PRO TENC S.R.L. – locul 4911, 1,34 mil. lei, Constanţa
- TOTAL REFIT SRL – locul 4911, 304.423 lei, Iaşi
- RAPID COV CONSTRUCT SRL – locul 4912, 1,34 mil. lei, Buzău
- SIMCHELMCONSTRUCT SRL – locul 4912, 304.251 lei, Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GRIG&MAT CONSTRUCT S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 502.600 |
| Active circulante | 352.011 |
| Stocuri | 945 |
| Creante | 343.496 |
| Disponibilitati | 7.570 |
| Datorii | 377.623 |
| Venituri in avans | 195.497 |
| Capitaluri proprii | 281.491 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 1.357.724 |
| Venituri totale | 1.357.735 |
| Cheltuieli totale | 1.033.475 |
| Profit brut | 324.260 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 287.640 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 265.631 |
| Active circulante | 104.680 |
| Creante | 28.991 |
| Disponibilitati | 75.689 |
| Datorii | 339.142 |
| Capitaluri proprii | 31.169 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 592.188 |
| Venituri totale | 622.188 |
| Cheltuieli totale | 583.126 |
| Profit brut | 39.062 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 33.151 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 1.064 |
| Active circulante | 54.387 |
| Creante | 16.396 |
| Disponibilitati | 37.991 |
| Datorii | 6.258 |
| Capitaluri proprii | 49.193 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 103.555 |
| Venituri totale | 114.305 |
| Cheltuieli totale | 63.017 |
| Profit brut | 51.288 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 48.793 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 2.482 |
| Active circulante | 65.999 |
| Creante | 12.025 |
| Disponibilitati | 53.974 |
| Datorii | 12.916 |
| Capitaluri proprii | 55.565 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 70.020 |
| Venituri totale | 70.020 |
| Cheltuieli totale | 7.148 |
| Profit brut | 62.872 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 60.813 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 3.960 |
| Disponibilitati | 3.960 |
| Datorii | 9.208 |
| Capitaluri proprii | -5.248 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 29.000 |
| Venituri totale | 29.000 |
| Cheltuieli totale | 33.578 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.578 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 5.448 |