GREEN TREE RECORDS SRL – CUI 28101200
Pe scurt
GREEN TREE RECORDS SRL are CUI 28101200, număr de înregistrare J2011000366227 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 5920 – Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.226.667 lei, un profit net de 250.273 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GREEN TREE RECORDS SRL |
| CUI | 28101200 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000366227 |
| EUID | ROONRC.J2011000366227 |
| CAEN | 5920 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-02-28 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MAXIM BOGDAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 226 667 | 250 273 | 251 984 | 3 758 | 582 074 | 250 633 | 2 |
| 2024 | 370 438 | 121 158 | 94 936 | 6 431 | 810 861 | 121 518 | 2 |
| 2023 | 702 914 | 2 620 133 | 383 202 | 0 | 3 003 695 | 2 620 493 | 1 |
| 2022 | 1 377 584 | 1 062 119 | 1 266 707 | 0 | 3 567 962 | 1 062 479 | 2 |
| 2021 | 236 794 | 5 594 | 1 225 620 | 415 | 2 469 889 | 5 954 | 2 |
| 2020 | 3 794 322 | 645 917 | 1 824 295 | 912 | 3 708 504 | 646 277 | 2 |
| 2019 | 7 491 625 | 1 434 801 | 3 542 508 | 1 460 | 5 474 597 | 1 435 161 | 3 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 226 667 lei
231%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GREEN TREE RECORDS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5920 Rev. 2 (echivalent: 5920 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Descriere Activitate | Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Cod CAEN principal | 59 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală |
| Descriere activitate (principal) | Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 5920: Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (59), poziții apropiate de locul 47 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- OBLIQUE MEDIA SRL – locul 43, 5,95 mil. lei, Bucureşti
- MEMANA OFFICE S.R.L. – locul 43, 1,37 mil. lei, Bucureşti
- BRO VISUAL EDIT SOLUTIONS SRL – locul 43, 481.022 lei, Bucureşti
- VERTICAL CONTENT S.R.L. – locul 44, 5,90 mil. lei, Bucureşti
- BBS MEDIA POST S.R.L. – locul 44, 1,35 mil. lei, Bucureşti
- BMC LINK STUDIO S.R.L. – locul 44, 462.123 lei, Bucureşti
- FRAMEBREED SRL – locul 45, 5,86 mil. lei, Bucureşti
- IAN BARZ S.R.L. – locul 45, 1,32 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GREEN TREE RECORDS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GREEN TREE RECORDS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GREEN TREE RECORDS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 6.431 |
| Active circulante | 810.861 |
| Stocuri | 435 |
| Creante | 6.255 |
| Disponibilitati | 804.171 |
| Datorii | 94.936 |
| Venituri in avans | 600.838 |
| Capitaluri proprii | 121.518 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 370.438 |
| Venituri totale | 482.261 |
| Cheltuieli totale | 340.302 |
| Profit brut | 141.959 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 121.158 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 3.003.695 |
| Stocuri | 3.386 |
| Creante | 1.120.222 |
| Disponibilitati | 1.880.087 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 383.202 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 2.620.493 |
| Capital social | 300 |
| Cifra de afaceri | 702.914 |
| Venituri totale | 1.950.930 |
| Cheltuieli totale | -923.130 |
| Profit brut | 2.874.060 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.620.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.567.962 |
| Stocuri | 3.404 |
| Creante | 1.669.705 |
| Casa si conturi la banci | 1.894.853 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.435 |
| DATORII | 1.266.707 |
| PROVIZIOANE | 1.246.211 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.062.479 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 1.377.584 |
| VENITURI TOTALE | 1.451.959 |
| CHELTUIELI TOTALE | 376.058 |
| Profitul brut | 1.075.901 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.062.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 415 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.469.889 |
| Stocuri | 7.027 |
| Creante | 772.227 |
| Casa si conturi la banci | 1.690.635 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.481 |
| DATORII | 1.225.620 |
| PROVIZIOANE | 1.246.211 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.954 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 236.794 |
| VENITURI TOTALE | 299.221 |
| CHELTUIELI TOTALE | 290.657 |
| Profitul brut | 8.564 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.594 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 912 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.708.504 |
| Stocuri | 2.436 |
| Creante | 1.561.263 |
| Casa si conturi la banci | 2.144.805 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.367 |
| DATORII | 1.824.295 |
| PROVIZIOANE | 1.246.211 |
| CAPITALURI - TOTAL | 646.277 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 3.794.322 |
| VENITURI TOTALE | 4.082.156 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.194.993 |
| Profitul brut | 887.163 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 645.917 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.460 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.474.597 |
| Stocuri | 212.821 |
| Creante | 425.590 |
| Casa si conturi la banci | 4.836.186 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.222 |
| DATORII | 3.542.508 |
| PROVIZIOANE | 505.610 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.435.161 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 7.491.625 |
| VENITURI TOTALE | 7.679.974 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.888.191 |
| Profitul brut | 1.791.783 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.434.801 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.775.086 |
| Stocuri | 202.028 |
| Creante | 257.707 |
| Casa si conturi la banci | 3.315.351 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 181.789 |
| DATORII | 3.082.694 |
| CAPITALURI - TOTAL | 875.927 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 5.746.651 |
| VENITURI TOTALE | 5.904.532 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.878.133 |
| Profitul brut | 1.026.399 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 875.567 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.869 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.473.608 |
| Stocuri | 227.117 |
| Creante | 192.185 |
| Casa si conturi la banci | 3.054.306 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 175.514 |
| DATORII | 2.664.411 |
| CAPITALURI - TOTAL | 987.580 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 5.228.634 |
| VENITURI TOTALE | 5.472.022 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.314.523 |
| Profitul brut | 1.157.499 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 987.220 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.993 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.488.048 |
| Stocuri | 216.032 |
| Creante | 534.335 |
| Casa si conturi la banci | 1.737.681 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 171.828 |
| DATORII | 1.855.735 |
| CAPITALURI - TOTAL | 810.134 |
| Capital subscris varsat | 300 |
| Cifra de afaceri neta | 4.580.392 |
| VENITURI TOTALE | 4.719.523 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.767.558 |
| Profitul brut | 951.965 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 809.774 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |