GIBA SRL
| Denumire | GIBA SRL |
| CUI | 5387472 |
| Nr. Reg. Com. | J22/652/1994 |
| EUID | ROONRC.J22/652/1994 |
| CAEN | 2312 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-03-07 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUTACU IONEL ADRIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 974 204 | 854 085 | 2 350 669 | — | — | — | 30 |
| 2024 | 12 173 885 | 813 513 | 4 507 507 | 9 139 510 | 4 271 942 | 8 903 945 | 29 |
| 2023 | 11 699 584 | 600 808 | 4 208 836 | 9 505 357 | 2 793 911 | 8 090 432 | 26 |
| 2022 | 9 846 311 | 518 403 | 4 178 869 | 9 386 778 | 1 935 658 | 7 139 624 | 25 |
| 2021 | 10 016 424 | 627 395 | 5 105 618 | 9 260 170 | 2 016 669 | 6 171 221 | 26 |
| 2020 | 9 534 249 | 881 591 | 2 487 882 | 4 972 724 | 2 689 377 | 5 174 327 | 28 |
| 2019 | 7 553 102 | 117 177 | 2 180 380 | 4 751 380 | 1 699 545 | 4 292 736 | 31 |
| 2018 | 7 753 565 | 94 835 | 2 744 919 | 3 319 746 | 2 000 433 | 2 575 560 | 28 |
| 2017 | 6 307 996 | 57 864 | 3 109 766 | 2 976 136 | 2 299 020 | 2 165 390 | 26 |
| 2016 | 4 775 966 | 161 768 | 1 262 051 | 1 292 047 | 1 540 630 | 1 589 526 | 30 |
Statistics
Commercial networks and enterprises12 974 204 lei
7%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GIBA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2312 Rev. 2 (echivalent: 2312 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Descriere Activitate | Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Cod CAEN principal | 23 Prelucrarea și fasonarea sticlei plate |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor produse din minerale nemetalice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Iaşi
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GIBA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GIBA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GIBA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.139.510 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.271.942 |
| Stocuri | 1.855.243 |
| Creante | 1.202.007 |
| Casa si conturi la banci | 1.214.692 |
| DATORII | 4.507.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.903.945 |
| Capital subscris varsat | 4.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.173.885 |
| VENITURI TOTALE | 12.263.637 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.317.677 |
| Profitul brut | 945.960 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 813.513 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.505.357 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.793.911 |
| Stocuri | 1.780.109 |
| Creante | 680.593 |
| Casa si conturi la banci | 333.209 |
| DATORII | 4.208.836 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.090.432 |
| Capital subscris varsat | 4.900.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.699.584 |
| VENITURI TOTALE | 11.735.499 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.134.691 |
| Profitul brut | 600.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 600.808 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.386.778 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.935.658 |
| Stocuri | 1.268.934 |
| Creante | 586.118 |
| Casa si conturi la banci | 80.606 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 783 |
| DATORII | 4.178.869 |
| VENITURI IN AVANS | 4.726 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.139.624 |
| Capital subscris varsat | 4.550.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.846.311 |
| VENITURI TOTALE | 9.878.209 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.279.783 |
| Profitul brut | 598.426 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 518.403 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.260.170 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.016.669 |
| Stocuri | 689.958 |
| Creante | 780.981 |
| Casa si conturi la banci | 545.730 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 5.105.618 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.171.221 |
| Capital subscris varsat | 4.100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.016.424 |
| VENITURI TOTALE | 10.094.588 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.371.567 |
| Profitul brut | 723.021 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 627.395 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.972.724 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.689.377 |
| Stocuri | 622.406 |
| Creante | 627.490 |
| Casa si conturi la banci | 1.439.481 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 108 |
| DATORII | 2.487.882 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.174.327 |
| Capital subscris varsat | 3.730.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.534.249 |
| VENITURI TOTALE | 9.674.617 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.794.389 |
| Profitul brut | 880.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 881.591 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.751.380 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.699.545 |
| Stocuri | 893.356 |
| Creante | 614.907 |
| Casa si conturi la banci | 191.282 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.191 |
| DATORII | 2.180.380 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.292.736 |
| Capital subscris varsat | 3.730.500 |
| Cifra de afaceri neta | 7.553.102 |
| VENITURI TOTALE | 7.579.036 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.444.466 |
| Profitul brut | 134.570 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 117.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.319.746 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.000.433 |
| Stocuri | 607.854 |
| Creante | 1.375.195 |
| Casa si conturi la banci | 17.384 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 300 |
| DATORII | 2.744.919 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.575.560 |
| Capital subscris varsat | 2.130.500 |
| Cifra de afaceri neta | 7.753.565 |
| VENITURI TOTALE | 7.772.639 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.659.534 |
| Profitul brut | 113.105 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 94.835 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.976.136 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.299.020 |
| Stocuri | 1.162.738 |
| Creante | 894.579 |
| Casa si conturi la banci | 241.703 |
| DATORII | 3.109.766 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.165.390 |
| Capital subscris varsat | 1.800.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.307.996 |
| VENITURI TOTALE | 6.315.424 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.228.414 |
| Profitul brut | 87.010 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 57.864 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.292.047 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.540.630 |
| Stocuri | 998.522 |
| Creante | 473.841 |
| Casa si conturi la banci | 68.267 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.900 |
| DATORII | 1.262.051 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.589.526 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 4.775.966 |
| VENITURI TOTALE | 4.805.642 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.616.256 |
| Profitul brut | 189.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 161.768 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |