GEROSERV SRL – CUI 15770288
Pe scurt
GEROSERV SRL are CUI 15770288, număr de înregistrare J2003001569291 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4321 – Lucrări de instalații electrice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 672.231 lei, o pierdere netă de 274.179 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | GEROSERV SRL |
| CUI | 15770288 |
| Nr. Reg. Com. | J2003001569291 |
| EUID | ROONRC.J29/1569/2003 |
| CAEN | 4321 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-09-25 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DRAGULIN GEORGE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 672 231 | -274 179 | 349 634 | 7 294 | 374 963 | 34 702 | 7 |
| 2024 | 779 129 | -126 487 | 495 429 | 35 330 | 719 952 | 261 345 | 8 |
| 2023 | 1 181 781 | 362 141 | 413 793 | 56 163 | 1 104 753 | 747 832 | 8 |
| 2022 | 1 345 499 | 93 055 | 713 204 | 75 847 | 1 113 049 | 475 692 | 8 |
| 2021 | 1 021 278 | 229 754 | 21 783 | 11 543 | 621 682 | 611 636 | 9 |
| 2020 | 1 469 335 | 537 674 | 402 133 | 14 905 | 1 306 039 | 919 556 | 12 |
| 2019 | 1 172 085 | 353 744 | 130 396 | 14 306 | 822 257 | 706 882 | 11 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises672 231 lei
-14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “GEROSERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4321 Rev. 2 (echivalent: 4321 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Descriere Activitate | Lucrări de instalații electrice |
| Cod CAEN principal | 43 Lucrări de instalații electrice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări speciale de construcții |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4321: Lucrări de instalații electrice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 2566 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ALMA ELECTRIC SYSTEMS S.R.L. – locul 2562, 674.718 lei, Timiş
- INSTALL BY ALMAR S.R.L. – locul 2562, 455.288 lei, Teleorman
- INSLALLUC OAN SRL – locul 2563, 673.270 lei, Olt
- YOYO PERFECT CONSTRUCT S.R.L. – locul 2563, 454.501 lei, Dâmboviţa
- KIKI SYSTEM SECURITY S.R.L. – locul 2564, 672.562 lei, Ialomiţa
- FREONPRO S.R.L. – locul 2564, 453.600 lei, Bucureşti
- ENECON SYSTEMS SRL – locul 2565, 672.294 lei, Cluj
- N-EL GAZ INSTAL SRL – locul 2565, 453.367 lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „GEROSERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „GEROSERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „GEROSERV SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 35.330 |
| Active circulante | 719.952 |
| Stocuri | 1.090 |
| Creante | 628.204 |
| Disponibilitati | 90.658 |
| Cheltuieli in avans | 1.492 |
| Datorii | 495.429 |
| Capitaluri proprii | 261.345 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 779.129 |
| Venituri totale | 781.734 |
| Cheltuieli totale | 908.221 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 126.487 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 126.487 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 56.163 |
| Active circulante | 1.104.753 |
| Stocuri | 1.600 |
| Creante | 444.836 |
| Disponibilitati | 658.317 |
| Cheltuieli in avans | 709 |
| Datorii | 413.793 |
| Capitaluri proprii | 747.832 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.181.781 |
| Venituri totale | 1.181.781 |
| Cheltuieli totale | 810.361 |
| Profit brut | 371.420 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 362.141 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 75.847 |
| Active circulante | 1.113.049 |
| Stocuri | 1.600 |
| Creante | 523.200 |
| Disponibilitati | 588.249 |
| Datorii | 713.204 |
| Capitaluri proprii | 475.692 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.345.499 |
| Venituri totale | 1.345.500 |
| Cheltuieli totale | 1.240.231 |
| Profit brut | 105.269 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 93.055 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 11.543 |
| Active circulante | 621.682 |
| Stocuri | 2.693 |
| Creante | 36.129 |
| Disponibilitati | 582.860 |
| Cheltuieli in avans | 194 |
| Datorii | 21.783 |
| Capitaluri proprii | 611.636 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.021.278 |
| Venituri totale | 1.046.733 |
| Cheltuieli totale | 806.720 |
| Profit brut | 240.013 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 229.754 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| Active imobilizate | 14.905 |
| Active circulante | 1.306.039 |
| Stocuri | 3.705 |
| Creante | 375.412 |
| Disponibilitati | 926.922 |
| Cheltuieli in avans | 745 |
| Datorii | 402.133 |
| Capitaluri proprii | 919.556 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.469.335 |
| Venituri totale | 1.471.313 |
| Cheltuieli totale | 918.616 |
| Profit brut | 552.697 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 537.674 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 14.306 |
| Active circulante | 822.257 |
| Stocuri | 5.499 |
| Creante | 297.158 |
| Disponibilitati | 519.600 |
| Cheltuieli in avans | 715 |
| Datorii | 130.396 |
| Capitaluri proprii | 706.882 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.172.085 |
| Venituri totale | 1.172.386 |
| Cheltuieli totale | 806.918 |
| Profit brut | 365.468 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 353.744 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 32.893 |
| Active circulante | 1.056.660 |
| Stocuri | 49.906 |
| Creante | 544.625 |
| Disponibilitati | 462.129 |
| Cheltuieli in avans | 833 |
| Datorii | 151.586 |
| Capitaluri proprii | 938.800 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.064.062 |
| Venituri totale | 1.065.496 |
| Cheltuieli totale | 469.180 |
| Profit brut | 596.316 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 585.662 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 60.358 |
| Active circulante | 1.091.480 |
| Stocuri | 23.528 |
| Creante | 517.943 |
| Disponibilitati | 550.009 |
| Cheltuieli in avans | 327 |
| Datorii | 443.073 |
| Capitaluri proprii | 709.092 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 944.465 |
| Venituri totale | 946.206 |
| Cheltuieli totale | 580.893 |
| Profit brut | 365.313 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 355.954 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 48.075 |
| Active circulante | 770.043 |
| Stocuri | 18.688 |
| Creante | 360.051 |
| Disponibilitati | 391.304 |
| Cheltuieli in avans | 965 |
| Datorii | 265.935 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 553.148 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 889.603 |
| Venituri totale | 894.214 |
| Cheltuieli totale | 579.341 |
| Profit brut | 314.873 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 266.916 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |