FEROTERRA SRL – CUI 37103889
Informativ
FEROTERRA SRL are CUI 37103889, număr de înregistrare J2017000490322 și sediul în Municipiul Oradea, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.144.253 lei, un profit net de 420.260 lei și un număr mediu de 25 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FEROTERRA SRL |
| CUI | 37103889 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000490322 |
| EUID | ROONRC.J5/320/2017 |
| CAEN | 4221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-02-24 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BACIU IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10 144 253 | 420 260 | 5 389 446 | 1 431 039 | 6 764 055 | 2 761 416 | 25 |
| 2024 | 18 276 999 | 752 631 | 2 935 974 | 1 811 227 | 3 800 539 | 2 620 044 | 24 |
| 2023 | 9 230 688 | 152 052 | 2 980 381 | 1 095 807 | 4 272 652 | 2 313 065 | 24 |
| 2022 | 5 562 896 | 252 542 | 2 487 688 | 1 065 614 | 3 689 719 | 2 161 013 | 32 |
| 2021 | 10 554 113 | 1 992 364 | 2 198 409 | 1 285 073 | 3 788 950 | 2 729 523 | 34 |
| 2020 | 4 679 743 | 57 787 | 2 243 395 | 994 389 | 2 360 416 | 931 895 | 38 |
| 2019 | 5 665 262 | 980 606 | 1 375 115 | 286 068 | 2 135 711 | 1 046 664 | 31 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FEROTERRA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4221 Rev. 2 (echivalent: 4221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Cod CAEN principal | 42 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 4221: Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 96 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MARCOTIM IMPEX SRL – locul 92, 70,45 mil. lei, Cluj
- PREPITECH SRL – locul 92, 11,01 mil. lei, Sibiu
- TIK COMMUNICATIONS SRL – locul 92, 5,23 mil. lei, Bucureşti
- DUŢĂ PROJECT CONSTRUCT SRL – locul 92, 1,85 mil. lei, Bucureşti
- XELA TRUST S.R.L. – locul 92, 177.083 lei, Hunedoara
- SEBI-MARC SRL – locul 93, 69,81 mil. lei, Maramureş
- AQUA - MONTAJ SRL – locul 93, 10,81 mil. lei, Bucureşti
- START BIT CONSTRUCT S.R.L. – locul 93, 5,19 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FEROTERRA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FEROTERRA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FEROTERRA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.811.227 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.800.539 |
| Stocuri | 338.668 |
| Creante | 1.569.493 |
| Casa si conturi la banci | 1.892.378 |
| DATORII | 2.935.974 |
| VENITURI IN AVANS | 55.748 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.620.044 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 18.276.999 |
| VENITURI TOTALE | 18.082.820 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.209.649 |
| Profitul brut | 873.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 752.631 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.095.807 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.272.652 |
| Stocuri | 1.001.742 |
| Creante | 2.315.333 |
| Casa si conturi la banci | 955.577 |
| DATORII | 2.980.381 |
| VENITURI IN AVANS | 75.013 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.313.065 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.230.688 |
| VENITURI TOTALE | 8.474.150 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.293.113 |
| Profitul brut | 181.037 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 152.052 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.065.614 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.689.719 |
| Stocuri | 2.115.644 |
| Creante | 1.491.278 |
| Casa si conturi la banci | 82.797 |
| DATORII | 2.487.688 |
| VENITURI IN AVANS | 106.632 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.161.013 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.562.896 |
| VENITURI TOTALE | 7.321.725 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.025.520 |
| Profitul brut | 296.205 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 252.542 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| Active imobilizate | 1.285.073 |
| Active circulante | 3.788.950 |
| Stocuri | 474.672 |
| Creante | 1.078.379 |
| Disponibilitati | 2.235.899 |
| Datorii | 2.198.409 |
| Venituri in avans | 146.091 |
| Capitaluri proprii | 2.729.523 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 10.554.113 |
| Venituri totale | 10.544.108 |
| Cheltuieli totale | 8.291.722 |
| Profit brut | 2.252.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.992.364 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 34 |
| Active imobilizate | 994.389 |
| Active circulante | 2.360.416 |
| Stocuri | 581.057 |
| Creante | 1.269.581 |
| Disponibilitati | 509.778 |
| Datorii | 2.243.395 |
| Venituri in avans | 179.515 |
| Capitaluri proprii | 931.895 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.679.743 |
| Venituri totale | 5.284.523 |
| Cheltuieli totale | 5.217.799 |
| Profit brut | 66.724 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 57.787 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 38 |
| Active imobilizate | 286.068 |
| Active circulante | 2.135.711 |
| Stocuri | 107.206 |
| Creante | 1.651.359 |
| Disponibilitati | 377.146 |
| Datorii | 1.375.115 |
| Capitaluri proprii | 1.046.664 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.665.262 |
| Venituri totale | 5.597.310 |
| Cheltuieli totale | 4.541.447 |
| Profit brut | 1.055.863 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 980.606 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 31 |
| Active imobilizate | 128.864 |
| Active circulante | 542.622 |
| Stocuri | 173.869 |
| Creante | 207.926 |
| Disponibilitati | 160.827 |
| Datorii | 459.112 |
| Capitaluri proprii | 212.374 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.756.824 |
| Venituri totale | 1.929.861 |
| Cheltuieli totale | 1.808.895 |
| Profit brut | 120.966 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 103.398 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 18 |
| Active circulante | 282.923 |
| Creante | 17.383 |
| Disponibilitati | 265.540 |
| Datorii | 173.947 |
| Capitaluri proprii | 108.976 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 280.431 |
| Venituri totale | 280.433 |
| Cheltuieli totale | 168.853 |
| Profit brut | 111.580 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 108.776 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |