FERMACOST S.R.L. – CUI 39497283
Pe scurt
FERMACOST S.R.L. are CUI 39497283, număr de înregistrare J03/1215/2018 și sediul în Municipiul Câmpulung, județul Argeş. Activitatea principală declarată: CAEN 3831 – Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 953.299 lei, un profit net de 215.443 lei și un număr mediu de 9 salariați.
- Stare ONRC: necunoscut
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 12.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | FERMACOST S.R.L. |
| CUI | 39497283 |
| Nr. Reg. Com. | J03/1215/2018 |
| EUID | ROONRC.J3/1215/2018 |
| CAEN | 3831 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 12.10.2026) |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-06-15 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ART PRO INSOLV SPRL (FOSTA ART INSOLV SPRL/ ARGEŞ INSOLV SPRL) | - | România |
| FLORESCU MARIN | - | România |
| MOTRUN PETRE | - | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 953 299 | 215 443 | 556 003 | 6 004 | 1 206 376 | 656 377 | 9 |
| 2024 | 1 047 951 | 448 602 | 362 732 | 0 | 803 665 | 440 933 | 10 |
| 2023 | 896 067 | 255 996 | 268 535 | 0 | 946 267 | 677 732 | 11 |
| 2022 | 679 192 | 42 125 | 55 942 | 0 | 480 999 | 425 057 | 11 |
| 2021 | 97 571 | -5 996 | 42 296 | 0 | 36 300 | -5 996 | 12 |
| 2020 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2019 | 0 | 0 | 0 | 0 | 400 | 400 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 0 | — | — | — | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises953 299 lei
-9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FERMACOST S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 3831 Rev. 2 (echivalent: 3831 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Descriere Activitate | Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Cod CAEN principal | 38 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Argeş , domeniul 3831: Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 19 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MSD COM SRL – locul 15, 137,18 mil. lei, Buzău
- RECYCLE INTERNATIONAL SRL – locul 15, 100,62 mil. lei, Ilfov
- FANLIN RECYCLING S.R.L. – locul 15, 15,50 mil. lei, Timiş
- PROTECT COLECTOR SRL – locul 15, 3,01 mil. lei, Vrancea
- DEZALEX AUTOSERV SRL – locul 15, 1,24 mil. lei, Prahova
- WASTE ENERGY TRADING SRL – locul 15, 81.072 lei, Bacău
- REMAT PRAHOVA SA – locul 16, 132,73 mil. lei, Prahova
- TKM OIL GROUP SRL – locul 16, 93,64 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FERMACOST S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FERMACOST S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FERMACOST S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 803.665 |
| Stocuri | 2.928 |
| Creante | 786.478 |
| Disponibilitati | 14.259 |
| Datorii | 362.732 |
| Capitaluri proprii | 440.933 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.047.951 |
| Venituri totale | 1.047.951 |
| Cheltuieli totale | 566.159 |
| Profit brut | 481.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 448.602 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active circulante | 946.267 |
| Stocuri | 9.927 |
| Creante | 893.740 |
| Disponibilitati | 42.600 |
| Datorii | 268.535 |
| Capitaluri proprii | 677.732 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 896.067 |
| Venituri totale | 897.272 |
| Cheltuieli totale | 633.111 |
| Profit brut | 264.161 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 255.996 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active circulante | 480.999 |
| Stocuri | 8.642 |
| Creante | -30.470 |
| Disponibilitati | 502.827 |
| Datorii | 55.942 |
| Capitaluri proprii | 425.057 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 679.192 |
| Venituri totale | 692.666 |
| Cheltuieli totale | 641.610 |
| Profit brut | 51.056 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 42.125 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 36.300 |
| Casa si conturi la banci | 36.300 |
| DATORII | 42.296 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.996 |
| Cifra de afaceri neta | 97.571 |
| VENITURI TOTALE | 97.571 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.591 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.020 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.996 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| Active circulante | 400 |
| Disponibilitati | 400 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 400 |
| Capital social | 400 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 400 |
| Disponibilitati | 400 |
| Datorii | 0 |
| Capitaluri proprii | 400 |
| Capital social | 400 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |