DEZALEX AUTOSERV SRL – CUI 29914316
Pe scurt
DEZALEX AUTOSERV SRL are CUI 29914316, număr de înregistrare J29/401/2012 și sediul în Sat Băneşti, Comuna Băneşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 3831 – Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.236.804 lei, un profit net de 166.684 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DEZALEX AUTOSERV SRL |
| CUI | 29914316 |
| Nr. Reg. Com. | J29/401/2012 |
| EUID | ROONRC.J29/401/2012 |
| CAEN | 3831 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2012-03-15 (14 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BUZĂȚOIU ALEXANDRU IONEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 236 804 | 166 684 | 1 296 345 | — | — | — | 6 |
| 2024 | 1 416 889 | 248 494 | 1 225 010 | 655 504 | 718 249 | 148 743 | 4 |
| 2023 | 933 625 | 217 370 | 1 220 501 | 703 147 | 417 604 | -99 750 | 3 |
| 2022 | 759 177 | 106 160 | 1 141 090 | 479 547 | 344 423 | -317 120 | 3 |
| 2021 | 659 123 | -138 841 | 1 316 797 | 383 049 | 510 467 | -423 281 | 3 |
| 2020 | 425 690 | -210 166 | 1 139 012 | 313 346 | 541 226 | -284 440 | 4 |
| 2019 | 527 828 | -115 585 | 843 534 | 233 691 | 535 569 | -74 274 | 4 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 236 804 lei
-13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DEZALEX AUTOSERV SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3831 Rev. 2 (echivalent: 3831 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Descriere Activitate | Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Cod CAEN principal | 38 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 3831: Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 15 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GREENWEEE INTERNAŢIONAL SA – locul 11, 247,68 mil. lei, Buzău
- RER VEST S.A. – locul 11, 157,21 mil. lei, Bihor
- REMAT ALBA SA – locul 11, 19,55 mil. lei, Alba
- ECOLOGMED SRL – locul 11, 6,01 mil. lei, Timiş
- GEGE AGROCOM SRL – locul 11, 3,22 mil. lei, Prahova
- ALDI AUTO SPARE SRL – locul 11, 1,65 mil. lei, Bihor
- ECO WASTE RECYCLING S.R.L. – locul 11, 40.878 lei, Bucureşti
- Rematholding Co. SRL – locul 12, 213,96 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DEZALEX AUTOSERV SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DEZALEX AUTOSERV SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DEZALEX AUTOSERV SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2022-04-27 |
| Data reactivare | 2022-08-16 |
| Data publicare | 2022-06-14 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 655.504 |
| Active circulante | 718.249 |
| Stocuri | 227.385 |
| Creante | 64.439 |
| Disponibilitati | 426.425 |
| Datorii | 1.225.010 |
| Capitaluri proprii | 148.743 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.416.889 |
| Venituri totale | 1.416.739 |
| Cheltuieli totale | 1.131.642 |
| Profit brut | 285.097 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 248.494 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 703.147 |
| Active circulante | 417.604 |
| Stocuri | 80.043 |
| Creante | 25.054 |
| Disponibilitati | 312.507 |
| Datorii | 1.220.501 |
| Capitaluri proprii | -99.750 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 933.625 |
| Venituri totale | 933.700 |
| Cheltuieli totale | 707.453 |
| Profit brut | 226.247 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 217.370 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 479.547 |
| Active circulante | 344.423 |
| Stocuri | 225.756 |
| Creante | 51.799 |
| Disponibilitati | 66.868 |
| Datorii | 1.141.090 |
| Capitaluri proprii | -317.120 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 759.177 |
| Venituri totale | 858.675 |
| Cheltuieli totale | 743.928 |
| Profit brut | 114.747 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 106.160 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 383.049 |
| Active circulante | 510.467 |
| Stocuri | 343.700 |
| Creante | 107.003 |
| Disponibilitati | 59.764 |
| Datorii | 1.316.797 |
| Capitaluri proprii | -423.281 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 659.123 |
| Venituri totale | 657.810 |
| Cheltuieli totale | 790.292 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 132.482 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 138.841 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 313.346 |
| Active circulante | 541.226 |
| Stocuri | 225.678 |
| Creante | 248.972 |
| Disponibilitati | 66.576 |
| Datorii | 1.139.012 |
| Capitaluri proprii | -284.440 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 425.690 |
| Venituri totale | 425.932 |
| Cheltuieli totale | 632.786 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 206.854 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 210.166 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 233.691 |
| Active circulante | 535.569 |
| Stocuri | 461.196 |
| Creante | 58.240 |
| Disponibilitati | 16.133 |
| Datorii | 843.534 |
| Capitaluri proprii | -74.274 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 527.828 |
| Venituri totale | 527.894 |
| Cheltuieli totale | 638.201 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 110.307 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 115.585 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 77.202 |
| Active circulante | 752.470 |
| Stocuri | 628.029 |
| Creante | 18.438 |
| Disponibilitati | 106.003 |
| Datorii | 788.361 |
| Capitaluri proprii | 41.311 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 192.873 |
| Venituri totale | 192.873 |
| Cheltuieli totale | 149.808 |
| Profit brut | 43.065 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 41.123 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 51.375 |
| Active circulante | 445 |
| Disponibilitati | 445 |
| Datorii | 51.632 |
| Capitaluri proprii | 188 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 51.375 |
| Active circulante | 445 |
| Disponibilitati | 445 |
| Datorii | 51.632 |
| Capitaluri proprii | 188 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-06 23:05:06 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-06 23:05:06 |