ESSENSYS SOFTWARE SRL – CUI 17393982
Pe scurt
ESSENSYS SOFTWARE SRL are CUI 17393982, număr de înregistrare J2005005499402 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6210 – Transporturi aeriene dupa grafic. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 23.815.495 lei, un profit net de 3.952.590 lei și un număr mediu de 78 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 25.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ESSENSYS SOFTWARE SRL |
| CUI | 17393982 |
| Nr. Reg. Com. | J2005005499402 |
| EUID | ROONRC.J2005005499402 |
| CAEN | 6210 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 25.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-03-23 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BURTUMAC MIHAI - ALIN | - | România |
| MATEI GHEORGHE - MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23 815 495 | 3 952 590 | 3 143 610 | 1 102 680 | 15 410 626 | 13 052 781 | 78 |
| 2024 | 28 668 473 | 5 828 853 | 3 539 853 | 175 585 | 18 354 273 | 15 094 681 | 89 |
| 2023 | 31 687 356 | 9 207 215 | 13 709 405 | 242 075 | 22 590 490 | 9 265 828 | 93 |
| 2022 | 31 564 442 | 10 697 188 | 6 617 929 | 383 684 | 16 786 455 | 10 755 667 | 94 |
| 2021 | 25 842 476 | 9 288 792 | 4 070 154 | 223 756 | 13 227 028 | 9 346 601 | 62 |
| 2020 | 24 390 290 | 6 379 709 | 5 150 250 | 2 387 159 | 9 018 131 | 6 437 518 | 50 |
| 2019 | 13 952 103 | 2 400 797 | 4 618 788 | 2 256 882 | 5 431 159 | 3 269 678 | 47 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises23 815 495 lei
-17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ESSENSYS SOFTWARE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 6210 Rev. 0 (echivalent: 6210 Rev. 1, 6210 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi aeriene dupa grafic |
| Descriere Activitate | Transporturi aeriene dupa grafic |
| Cod CAEN principal | 62 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 6210: Transporturi aeriene dupa grafic
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 284 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GLOBAL BUSINESS ASSOCIATES (GBA) SRL – locul 280, 24,45 mil. lei, Bucureşti
- RADIENT CONSULTING SRL – locul 280, 3,81 mil. lei, Bucureşti
- ESD DIGITIZATION S.R.L. – locul 280, 1,50 mil. lei, Bucureşti
- ALCHEMY DATA S.R.L. – locul 280, 887.605 lei, Bucureşti
- BEYOND SAFETY CONSULTING S.R.L. – locul 280, 578.209 lei, Arad
- SORIN IT SOLUTIONS S.R.L. – locul 280, 296.959 lei, Bucureşti
- CLOUDFLIGHT ROMANIA S.R.L. – locul 281, 24,44 mil. lei, Cluj
- SC CLASS IT HARDWARE SRL – locul 281, 3,80 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ESSENSYS SOFTWARE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ESSENSYS SOFTWARE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ESSENSYS SOFTWARE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 175.585 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.354.273 |
| Creante | 5.607.233 |
| Casa si conturi la banci | 12.747.040 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 107.491 |
| DATORII | 3.539.853 |
| VENITURI IN AVANS | 2.815 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.094.681 |
| Capital subscris varsat | 1.670 |
| Cifra de afaceri neta | 28.668.473 |
| VENITURI TOTALE | 29.849.443 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.238.857 |
| Profitul brut | 6.610.586 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.828.853 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 242.075 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.590.490 |
| Creante | 7.243.200 |
| Casa si conturi la banci | 15.347.290 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 147.849 |
| DATORII | 13.709.405 |
| VENITURI IN AVANS | 5.181 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.265.828 |
| Capital subscris varsat | 1.670 |
| Cifra de afaceri neta | 31.687.356 |
| VENITURI TOTALE | 32.447.687 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.730.408 |
| Profitul brut | 10.717.279 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.207.215 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 383.684 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.786.455 |
| Creante | 5.620.369 |
| Casa si conturi la banci | 11.166.086 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 206.380 |
| DATORII | 6.617.929 |
| VENITURI IN AVANS | 2.923 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.755.667 |
| Capital subscris varsat | 1.670 |
| Cifra de afaceri neta | 31.564.442 |
| VENITURI TOTALE | 32.921.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.558.210 |
| Profitul brut | 12.363.557 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.697.188 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 223.756 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.227.028 |
| Creante | 4.889.165 |
| Casa si conturi la banci | 8.337.863 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 217.942 |
| DATORII | 4.070.154 |
| VENITURI IN AVANS | 251.971 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.346.601 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.842.476 |
| VENITURI TOTALE | 26.904.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.075.905 |
| Profitul brut | 10.828.413 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.288.792 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 62 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.387.159 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.018.131 |
| Creante | 3.604.040 |
| Casa si conturi la banci | 5.414.091 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 182.478 |
| DATORII | 5.150.250 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.437.518 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 24.390.290 |
| VENITURI TOTALE | 25.057.105 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.725.595 |
| Profitul brut | 7.331.510 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.379.709 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 50 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.256.882 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.431.159 |
| Creante | 2.686.776 |
| Casa si conturi la banci | 2.744.383 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 200.425 |
| DATORII | 4.618.788 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.269.678 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.952.103 |
| VENITURI TOTALE | 14.825.262 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.028.438 |
| Profitul brut | 2.796.824 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.400.797 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.344.871 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.498.949 |
| Creante | 1.932.522 |
| Casa si conturi la banci | 1.566.427 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 55.635 |
| DATORII | 3.520.573 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.378.882 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.788.923 |
| VENITURI TOTALE | 10.679.944 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.165.852 |
| Profitul brut | 1.514.092 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.302.704 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.392.308 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.841.637 |
| Creante | 1.884.679 |
| Casa si conturi la banci | 956.958 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 51.153 |
| DATORII | 3.298.920 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.986.178 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.461.049 |
| VENITURI TOTALE | 9.704.013 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.643.248 |
| Profitul brut | 1.060.765 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 914.335 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.372.357 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.941.446 |
| Creante | 1.259.485 |
| Casa si conturi la banci | 2.681.961 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.094 |
| DATORII | 2.232.476 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.117.421 |
| Capital subscris varsat | 250 |
| Cifra de afaceri neta | 8.983.003 |
| VENITURI TOTALE | 9.294.483 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.796.858 |
| Profitul brut | 3.497.625 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.970.793 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |