ELEROM SA – CUI 3426320
Pe scurt
ELEROM SA are CUI 3426320, număr de înregistrare J1993000299275 și sediul în Sat Cordun, Comuna Cordun, județul Neamţ. Activitatea principală declarată: CAEN 2711 – Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.521.112 lei, un profit net de 7.427.593 lei și un număr mediu de 56 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ELEROM SA |
| CUI | 3426320 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000299275 |
| EUID | ROONRC.J27/299/1993 |
| CAEN | 2711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-02-08 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIHOC EUSEBIU | - | România |
| MIHOC IOSIF | - | România |
| MIHOC GHIORGHIŢĂ | - | România |
| FLOAREA CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 521 112 | 7 427 593 | 1 633 048 | 1 189 685 | 26 470 872 | 22 129 145 | 56 |
| 2024 | 22 571 206 | 1 191 202 | 9 906 450 | 1 449 782 | 25 737 228 | 14 701 552 | 56 |
| 2023 | 17 383 525 | -184 616 | 1 510 909 | 1 711 141 | 14 444 793 | 13 510 351 | 63 |
| 2022 | 11 147 981 | -212 579 | 3 034 086 | 2 009 332 | 14 967 249 | 13 694 966 | 60 |
| 2021 | 9 906 053 | 69 172 | 1 582 012 | 2 301 075 | 13 285 413 | 13 907 546 | 69 |
| 2020 | 14 910 308 | 59 724 | 892 942 | 3 528 786 | 12 146 106 | 13 838 373 | 74 |
| 2019 | 10 826 829 | 216 134 | 1 045 847 | 2 323 975 | 13 235 766 | 13 778 649 | 79 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 521 112 lei
35%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELEROM SA”
| Cod CAEN preponderent | 2711 Rev. 2 (echivalent: 2711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Descriere Activitate | Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Neamţ , domeniul 2711: Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (27), poziții apropiate de locul 13 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CABLETEAM SRL – locul 9, 196,24 mil. lei, Mureş
- MECATRONICS SA – locul 9, 102,53 mil. lei, Alba
- ELECTROPRECIZIA ELECTRICAL MOTORS SRL – locul 9, 62,94 mil. lei, Braşov
- ENEROPTIM SRL – locul 9, 56,25 mil. lei, Bucureşti
- ELECTRO MAX SRL – locul 9, 24,14 mil. lei, Hunedoara
- ELECTRO ADMON SRL – locul 9, 8,03 mil. lei, Bucureşti
- SPĂLĂTORIA VERDE S.R.L. – locul 9, 2,22 mil. lei, Neamţ
- MAZ IMPORT EXPORT SRL – locul 9, 1,02 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELEROM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELEROM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELEROM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.449.782 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.737.228 |
| Stocuri | 5.014.239 |
| Creante | 15.199.347 |
| Casa si conturi la banci | 5.523.642 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 9.906.450 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 2.579.008 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.701.552 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 22.571.206 |
| VENITURI TOTALE | 21.348.180 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.930.658 |
| Profitul brut | 1.417.522 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.191.202 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 56 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.711.141 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.444.793 |
| Stocuri | 9.166.069 |
| Creante | 4.900.453 |
| Casa si conturi la banci | 378.271 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.510.909 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 1.134.674 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.510.351 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 17.383.525 |
| VENITURI TOTALE | 19.850.096 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.034.712 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 184.616 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 184.616 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.009.332 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.967.249 |
| Stocuri | 7.555.622 |
| Creante | 2.268.303 |
| Casa si conturi la banci | 5.143.324 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 3.034.086 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 247.529 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.694.966 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.147.981 |
| VENITURI TOTALE | 12.530.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.742.738 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 212.579 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 212.579 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.301.075 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.285.413 |
| Stocuri | 3.062.067 |
| Creante | 4.249.537 |
| Casa si conturi la banci | 5.973.809 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.582.012 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 96.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.907.546 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 9.906.053 |
| VENITURI TOTALE | 10.004.891 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.898.284 |
| Profitul brut | 106.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 69.172 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 69 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.528.786 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.146.106 |
| Stocuri | 3.339.159 |
| Creante | 2.719.905 |
| Casa si conturi la banci | 6.087.042 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 892.942 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 943.577 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.838.373 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 14.910.308 |
| VENITURI TOTALE | 13.892.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.808.930 |
| Profitul brut | 83.771 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.323.975 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.235.766 |
| Stocuri | 4.364.742 |
| Creante | 5.265.265 |
| Casa si conturi la banci | 3.605.759 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.045.847 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 735.245 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.778.649 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.826.829 |
| VENITURI TOTALE | 12.149.170 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.878.852 |
| Profitul brut | 270.318 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 216.134 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.599.854 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.263.732 |
| Stocuri | 3.248.558 |
| Creante | 5.404.100 |
| Casa si conturi la banci | 3.611.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.258.192 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 42.879 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.562.515 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.048.967 |
| VENITURI TOTALE | 15.594.964 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.476.487 |
| Profitul brut | 118.477 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 87.457 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 82 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.868.352 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.124.603 |
| Stocuri | 2.681.252 |
| Creante | 4.225.342 |
| Casa si conturi la banci | 5.218.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.165.219 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 352.678 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.475.058 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.475.796 |
| VENITURI TOTALE | 13.760.937 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.376.795 |
| Profitul brut | 384.142 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 321.964 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.000.433 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.002.752 |
| Stocuri | 6.081.672 |
| Creante | 2.582.089 |
| Casa si conturi la banci | 3.338.991 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.177.063 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 673.028 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.153.094 |
| Capital subscris varsat | 3.400.059 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 8.176.218 |
| VENITURI TOTALE | 10.437.761 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.154.518 |
| Profitul brut | 283.243 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 226.832 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 88 |