OLIVEROM SRL – CUI 18134722
Pe scurt
OLIVEROM SRL are CUI 18134722, număr de înregistrare J2015003747238 și sediul în Bucureşti Sectorul 5, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 33.066.722 lei, un profit net de 634.678 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: radiată
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | OLIVEROM SRL |
| CUI | 18134722 |
| Nr. Reg. Com. | J2015003747238 |
| EUID | ROONRC.J40/19241/2005 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 16.10.2026) |
| Stare (ONRC) | radiată |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-11-16 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| EGE MELEK | - | Turcia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33 066 722 | 634 678 | 5 908 022 | 1 817 354 | 10 056 325 | 6 017 052 | 11 |
| 2024 | 31 705 179 | 175 898 | 4 829 947 | 1 606 302 | 9 206 002 | 6 051 551 | 10 |
| 2023 | 33 314 469 | 1 486 734 | 7 297 873 | 1 782 105 | 11 775 406 | 6 259 638 | 9 |
| 2022 | 26 828 930 | 1 850 684 | 4 411 713 | 638 085 | 8 531 716 | 4 758 088 | 8 |
| 2021 | 19 905 117 | 556 264 | 2 184 208 | 486 303 | 5 791 468 | 3 509 997 | 8 |
| 2020 | 18 761 156 | 1 580 488 | 2 531 284 | 538 672 | 5 099 125 | 3 106 513 | 8 |
| 2019 | 15 857 310 | 964 059 | 2 806 395 | 283 535 | 4 097 685 | 1 574 825 | 9 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises33 066 722 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “OLIVEROM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Ilfov , domeniul 4639: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 182 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FIDIA PHARMA ROMANIA S.R.L. – locul 178, 43,97 mil. lei, Bucureşti
- P PLUS 2002 SRL – locul 178, 40,06 mil. lei, Bucureşti
- MAIALEX SRL – locul 178, 34,10 mil. lei, Bihor
- ISOPARTNER S.R.L. – locul 178, 32,78 mil. lei, Ilfov
- CÂMPIA BURNAZULUI COOPERATIVĂ AGRICOLĂ – locul 178, 29,82 mil. lei, Giurgiu
- HENNLICH SRL – locul 178, 17,38 mil. lei, Arad
- AEGO BUSINESS CONSULTING SRL – locul 178, 14,29 mil. lei, Bucureşti
- GEORGIA FRUIT SRL – locul 178, 12,72 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „OLIVEROM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „OLIVEROM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „OLIVEROM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.606.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.206.002 |
| Stocuri | 3.849.036 |
| Creante | 4.693.811 |
| Casa si conturi la banci | 663.155 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.194 |
| DATORII | 4.829.947 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.051.551 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 31.705.179 |
| VENITURI TOTALE | 31.978.658 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.731.058 |
| Profitul brut | 247.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 175.898 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.782.105 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.775.406 |
| Stocuri | 6.594.688 |
| Creante | 4.729.843 |
| Casa si conturi la banci | 450.875 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 7.297.873 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.259.638 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 33.314.469 |
| VENITURI TOTALE | 33.421.818 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.648.152 |
| Profitul brut | 1.773.666 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.486.734 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 638.085 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.531.716 |
| Stocuri | 4.591.939 |
| Creante | 3.029.368 |
| Casa si conturi la banci | 910.409 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 4.411.713 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.758.088 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 26.828.930 |
| VENITURI TOTALE | 27.082.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.871.501 |
| Profitul brut | 2.211.353 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.850.684 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 486.303 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.791.468 |
| Stocuri | 2.655.714 |
| Creante | 2.876.950 |
| Casa si conturi la banci | 258.804 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.184.208 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 583.566 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.509.997 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 19.905.117 |
| VENITURI TOTALE | 19.956.773 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.294.554 |
| Profitul brut | 662.219 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 556.264 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 538.672 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.099.125 |
| Stocuri | 1.856.317 |
| Creante | 2.897.198 |
| Casa si conturi la banci | 345.610 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.531.284 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.106.513 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 18.761.156 |
| VENITURI TOTALE | 18.933.865 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.073.990 |
| Profitul brut | 1.859.875 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.580.488 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 283.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.097.685 |
| Stocuri | 2.190.504 |
| Creante | 1.540.711 |
| Casa si conturi la banci | 366.470 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.806.395 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.574.825 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 15.857.310 |
| VENITURI TOTALE | 15.864.619 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.722.813 |
| Profitul brut | 1.141.806 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 964.059 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 270.210 |
| Active circulante | 3.513.993 |
| Stocuri | 2.129.857 |
| Creante | 1.260.725 |
| Disponibilitati | 123.411 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 2.992.076 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 792.127 |
| Capital social | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 14.601.713 |
| Venituri totale | 14.604.078 |
| Cheltuieli totale | 13.826.656 |
| Profit brut | 777.422 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 600.005 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 288.596 |
| Active circulante | 3.093.613 |
| Stocuri | 1.260.240 |
| Creante | 1.298.506 |
| Disponibilitati | 534.867 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 2.635.588 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 746.621 |
| Capital social | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 12.471.649 |
| Venituri totale | 12.495.158 |
| Cheltuieli totale | 11.732.297 |
| Profit brut | 762.861 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 578.347 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 9 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.977 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.018.407 |
| Stocuri | 873.326 |
| Creante | 896.227 |
| Casa si conturi la banci | 248.854 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.852.470 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.914 |
| Capital subscris varsat | 600 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 10.346.781 |
| VENITURI TOTALE | 10.419.397 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.187.855 |
| Profitul brut | 231.542 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 134.497 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 9 |