HENNLICH SRL – CUI 18137214
Pe scurt
HENNLICH SRL are CUI 18137214, număr de înregistrare J2005002017023 și sediul în Municipiul Arad, județul Arad. Activitatea principală declarată: CAEN 4664 – Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.380.759 lei, un profit net de 1.424.445 lei și un număr mediu de 31 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 30.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | HENNLICH SRL |
| CUI | 18137214 |
| Nr. Reg. Com. | J2005002017023 |
| EUID | ROONRC.J2005002017023 |
| CAEN | 4664 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 30.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-11-16 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 380 759 | 1 424 445 | 2 578 572 | 6 561 264 | 13 425 511 | 17 236 809 | 31 |
| 2024 | 16 667 224 | 1 304 805 | 1 679 826 | 3 553 464 | 11 461 861 | 13 181 424 | 29 |
| 2023 | 14 627 391 | 897 976 | 2 386 057 | 3 271 022 | 11 133 860 | 11 876 618 | 26 |
| 2022 | 14 355 284 | 1 617 809 | 1 807 888 | 3 292 782 | 9 904 680 | 11 287 294 | 21 |
| 2021 | 11 174 036 | 1 455 210 | 1 063 782 | 3 120 562 | 7 912 998 | 9 815 006 | 20 |
| 2020 | 9 234 873 | 894 598 | 898 991 | 3 150 430 | 6 295 020 | 8 449 256 | 19 |
| 2019 | 11 347 086 | 1 662 115 | 970 459 | 3 156 468 | 5 575 212 | 7 769 845 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 380 759 lei
4%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “HENNLICH SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4664 Rev. 2 (echivalent: 4664 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Arad , domeniul 4664: Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 178 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DOPHARMA VET SRL – locul 174, 45,61 mil. lei, Bucureşti
- POWER BELT SRL – locul 174, 41,74 mil. lei, Cluj
- LAR TRANS DISTRIBUTION SRL – locul 174, 35,79 mil. lei, Călăraşi
- SLOW EXIM S.R.L. – locul 174, 33,58 mil. lei, Ialomiţa
- UNIVERSAL IMPEXSEM COMPANY SRL – locul 174, 30,53 mil. lei, Bucureşti
- TECHNO FOOD GROUP S.R.L. – locul 174, 18,39 mil. lei, Sibiu
- START BIT NET SRL – locul 174, 14,85 mil. lei, Olt
- LUCO FRUCHT MARKETING SRL – locul 174, 13,04 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „HENNLICH SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „HENNLICH SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „HENNLICH SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.553.464 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.461.861 |
| Stocuri | 3.113.804 |
| Creante | 2.173.240 |
| Casa si conturi la banci | 3.123.478 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.487 |
| DATORII | 1.679.826 |
| VENITURI IN AVANS | 11.625 |
| PROVIZIOANE | 169.937 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.181.424 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 16.667.224 |
| VENITURI TOTALE | 16.825.419 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.313.838 |
| Profitul brut | 1.511.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.304.805 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.271.022 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.133.860 |
| Stocuri | 3.426.876 |
| Creante | 2.218.228 |
| Casa si conturi la banci | 2.552.407 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.158 |
| DATORII | 2.386.057 |
| VENITURI IN AVANS | 17.500 |
| PROVIZIOANE | 156.865 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.876.618 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 14.627.391 |
| VENITURI TOTALE | 14.838.514 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.802.356 |
| Profitul brut | 1.036.158 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 897.976 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.292.782 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.904.680 |
| Stocuri | 2.970.363 |
| Creante | 2.172.005 |
| Casa si conturi la banci | 3.475.778 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.701 |
| DATORII | 1.807.888 |
| VENITURI IN AVANS | 13.281 |
| PROVIZIOANE | 127.700 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.287.294 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 14.355.284 |
| VENITURI TOTALE | 14.498.087 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.673.536 |
| Profitul brut | 1.824.551 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.617.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.120.562 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.912.998 |
| Stocuri | 1.935.284 |
| Creante | 1.442.161 |
| Casa si conturi la banci | 3.068.739 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.122 |
| DATORII | 1.063.782 |
| PROVIZIOANE | 196.894 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.815.006 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.174.036 |
| VENITURI TOTALE | 11.235.086 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.558.566 |
| Profitul brut | 1.676.520 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.455.210 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.150.430 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.295.020 |
| Stocuri | 1.678.267 |
| Creante | 1.236.088 |
| Casa si conturi la banci | 1.914.152 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.653 |
| DATORII | 898.991 |
| PROVIZIOANE | 145.856 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.449.256 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 9.234.873 |
| VENITURI TOTALE | 9.385.405 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.333.774 |
| Profitul brut | 1.051.631 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 894.598 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.156.468 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.575.212 |
| Stocuri | 1.698.413 |
| Creante | 1.470.787 |
| Casa si conturi la banci | 973.054 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.304 |
| DATORII | 970.459 |
| PROVIZIOANE | 1.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.769.845 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.347.086 |
| VENITURI TOTALE | 11.489.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.557.403 |
| Profitul brut | 1.931.608 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.662.115 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 443.064 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.812.195 |
| Stocuri | 1.522.229 |
| Creante | 1.248.616 |
| Casa si conturi la banci | 1.967.724 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.823 |
| DATORII | 832.095 |
| PROVIZIOANE | 1.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.429.307 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 10.021.243 |
| VENITURI TOTALE | 10.125.975 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.233.975 |
| Profitul brut | 1.892.000 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.607.887 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 119.456 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.572.104 |
| Stocuri | 930.298 |
| Creante | 1.173.090 |
| Casa si conturi la banci | 1.430.790 |
| DATORII | 679.158 |
| PROVIZIOANE | 1.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.010.722 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 7.746.365 |
| VENITURI TOTALE | 7.792.745 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.653.190 |
| Profitul brut | 1.139.555 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 946.508 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 171.323 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.528.564 |
| Stocuri | 736.964 |
| Creante | 1.242.698 |
| Casa si conturi la banci | 1.972.935 |
| DATORII | 546.709 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.153.178 |
| Capital subscris varsat | 52.500 |
| Cifra de afaceri neta | 6.118.452 |
| VENITURI TOTALE | 6.163.056 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.144.280 |
| Profitul brut | 1.018.776 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 872.838 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |