ECTA 74 SOFTWARE SRL – CUI 15120633

Cauta alta firma:
ECTA 74 SOFTWARE SRL
CUI: 15120633RegCom: J40/239/2003EUID: ROONRC.J2003000239407CAEN: 6202Stare: funcţiuneTVA: DAActiv fiscal: DA
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR G-RAL BARBU VLĂDOIANU, NR.2, CAMERA NR.1, BL.35, SC.A, ET.2, AP.6

Pe scurt

ECTA 74 SOFTWARE SRL are CUI 15120633, număr de înregistrare J40/239/2003 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 6202 – Activități de consultanță în tehnologia informației. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.212.200 lei, o pierdere netă de 119.170 lei și un număr mediu de 8 salariați.

  • Stare ONRC: funcţiune
  • Stare fiscală ANAF: activă (verificat 16.10.2026)
  • Ultimul bilanț disponibil: 2025
Cifra de afaceri față de 2024: -74,7% Marjă netă 2025: -9,8% Cifră de afaceri / salariat: 151.525 lei
Surse: ONRC (identificare), ANAF (stare fiscală, bilanțuri), Ministerul Finanțelor (situații financiare). Valorile sunt cele raportate de firmă, în lei.

Denumire ECTA 74 SOFTWARE SRL
CUI 15120633
Nr. Reg. Com. J40/239/2003
EUID ROONRC.J2003000239407
CAEN 6202
Forma juridica SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Activ fiscal Da (ANAF, verificat 16.10.2026)
Stare (ONRC) funcţiune
Insolvabilă ANAF Nu
Data înființare 2003-01-10 (23 ani)

Adresa MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR G-RAL BARBU VLĂDOIANU, NR.2, CAMERA NR.1, BL.35, SC.A, ET.2, AP.6
Cod Poștal 11252
Telefon —
Email —
Website —
RO e-Factura Nu

Persoane din conducere

Date despre conducerea firmei
Administratori: 0 Asociați: 0 Beneficiari: 0
Administratori / reprezentanți
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Asociați
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.
Beneficiari
Nu există înregistrări despre conducerea firmei.

Tabel financiar pe ani

An Cifra de afaceri Profit net Datorii Active imob. Active circ. Capitaluri Salariati
2025 1 212 200 -119 170 315 519 1 159 397 338 84 590 8
2024 4 787 197 640 611 1 014 051 67 927 1 775 403 844 371 22
2023 4 472 480 527 467 1 933 734 84 841 2 803 754 955 160 22
2022 6 002 360 1 053 933 1 951 329 125 240 3 071 471 1 257 693 32
2021 6 687 297 1 162 332 520 492 178 651 2 922 301 2 586 538 37
2020 7 835 945 1 227 073 615 118 215 136 3 420 586 3 040 625 41
2019 9 244 241 1 699 349 649 835 353 529 4 366 079 4 270 865 60
2018 — — — — — — —
2017 — — — — — — —

Statistics

Commercial networks and enterprises
1 212 200 lei
-75%

Grafice (Bilant ANAF / Serie)

Graficele se desenează din seria pe ani (dacă există valori). Dacă nu apar, înseamnă că nu avem date pe ani pentru acest CUI în sursa aleasă.
Cifra de afaceri
Profit
Datorii
Active
Salariați (medie)

Domeniul de activitate & statistici

Domeniul de activitate al “ECTA 74 SOFTWARE SRL”

Cod CAEN preponderent 6202 Rev. 2
Obiect Activitate Activități de consultanță în tehnologia informației
Descriere Activitate Activități de consultanță în tehnologia informației
Cod CAEN principal 62 Activități de consultanță în tehnologia informației
Descriere activitate (principal) Activități de servicii în tehnologia informației
Număr asociați 0
Număr administratori 0
Număr beneficiari 0
Sucursale (UE) 0
Număr sedii secundare —
Categorie de mărime microîntreprindere (estimare, 2025)

Localizare pe hartă

MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR G-RAL BARBU VLĂDOIANU, NR.2, CAMERA NR.1, BL.35, SC.A, ET.2, AP.6

Poziția în Topul Firmelor 2025

Poziția ECTA 74 SOFTWARE SRL în Topul Firmelor 2025:
Locul 359639 în Top Profit România

Microîntreprinderi , Bucureşti , domeniul 6202: Activități de consultanță în tehnologia informației

Locul 47833 în Bucureşti pe categoria Microîntreprinderi
Vezi clasamentul complet
Profit 2025
-119.170 RON

Firme similare

Aceeași diviziune CAEN (62), poziții apropiate de locul 100 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.

Mărci înregistrate la OSIM

Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Apasă butonul pentru a căuta


Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se caută mărci pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"...
Eroare la căutare

Dosare în justiție

Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)

Caută dosarele în care apare „ECTA 74 SOFTWARE SRL" în Portalul Instanțelor

Se încarcă...
Se caută dosare pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"...
Eroare la interogare
Dosare găsite: 0 (Pagina 1 din 1)
Număr dosar Modificat Obiectul cauzei Materie Calitate Instanță Stadiu
Nu au fost găsite dosare pentru această firmă.

Status Dosare (RECOM)

Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"

Se încarcă...
Se verifică dosarele la Registrul Comerțului...
Eroare

Restanțe ANAF

Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Apasă butonul pentru a verifica


Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică restanțele pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"...
Eroare la verificare

Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)

Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență


Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.

Se încarcă...
Se verifică procedurile de insolvență pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"...
Eroare la verificare

Monitorul Oficial - Partea a IV-a

Publicații despre firmă în Monitorul Oficial


Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.

Se încarcă...
Se caută publicații pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"...
Eroare la căutare

Avize de Ipotecă Mobiliară

Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Apasă butonul pentru a verifica


Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ECTA 74 SOFTWARE SRL"

Se încarcă...
Se verifică ipotecile mobiliare...
Eroare

TVA

Platitor TVA

Activ fiscal

Activ
Sursa: ANAF, verificat 16.10.2026

Firma este activă fiscal.

RTVAI / Split TVA

RTVAI NU
Split TVA NU

MFinanțe (Ministerul Finanțelor)

Date din registrul MFinanțe (data.gov.ro) - toți anii disponibili
9 înregistrări financiare găsite pentru acest CUI

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 67.927
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 1.775.403
Creante 1.764.355
Casa si conturi la banci 11.048
CHELTUIELI IN AVANS 15.092
DATORII 1.014.051
CAPITALURI - TOTAL 844.371
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 4.787.197
VENITURI TOTALE 4.787.293
CHELTUIELI TOTALE 4.046.561
Profitul brut 740.732
Pierdere bruta 0
Profitul net 640.611
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 22

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 84.841
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 2.803.754
Creante 2.298.857
Casa si conturi la banci 504.897
CHELTUIELI IN AVANS 299
DATORII 1.933.734
CAPITALURI - TOTAL 955.160
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 4.472.480
VENITURI TOTALE 4.473.888
CHELTUIELI TOTALE 3.871.307
Profitul brut 602.581
Pierdere bruta 0
Profitul net 527.467
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 22

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 125.240
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.071.471
Creante 2.598.069
Casa si conturi la banci 473.402
CHELTUIELI IN AVANS 12.311
DATORII 1.951.329
CAPITALURI - TOTAL 1.257.693
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 6.002.360
VENITURI TOTALE 6.017.268
CHELTUIELI TOTALE 4.795.255
Profitul brut 1.222.013
Pierdere bruta 0
Profitul net 1.053.933
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 32

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 178.651
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 2.922.301
Creante 1.824.532
Casa si conturi la banci 1.097.769
CHELTUIELI IN AVANS 6.078
DATORII 520.492
CAPITALURI - TOTAL 2.586.538
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 6.687.297
VENITURI TOTALE 6.694.608
CHELTUIELI TOTALE 5.350.070
Profitul brut 1.344.538
Pierdere bruta 0
Profitul net 1.162.332
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 37

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 215.136
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 3.420.586
Stocuri 649
Creante 2.164.881
Casa si conturi la banci 1.255.056
CHELTUIELI IN AVANS 21.088
DATORII 615.118
VENITURI IN AVANS 1.067
CAPITALURI - TOTAL 3.040.625
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 7.835.945
VENITURI TOTALE 7.877.920
CHELTUIELI TOTALE 6.475.076
Profitul brut 1.402.844
Pierdere bruta 0
Profitul net 1.227.073
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 41

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 353.529
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 4.366.079
Creante 2.853.902
Casa si conturi la banci 1.512.177
CHELTUIELI IN AVANS 203.581
DATORII 649.835
VENITURI IN AVANS 2.489
CAPITALURI - TOTAL 4.270.865
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 9.244.241
VENITURI TOTALE 9.267.360
CHELTUIELI TOTALE 7.286.018
Profitul brut 1.981.342
Pierdere bruta 0
Profitul net 1.699.349
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 60

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 128.982
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 5.265.581
Creante 2.925.002
Casa si conturi la banci 2.340.579
CHELTUIELI IN AVANS 187.852
DATORII 1.057.965
CAPITALURI - TOTAL 4.524.450
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 12.314.350
VENITURI TOTALE 12.384.121
CHELTUIELI TOTALE 9.611.257
Profitul brut 2.772.864
Pierdere bruta 0
Profitul net 2.367.756
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 77

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 177.641
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 6.883.264
Creante 5.188.222
Casa si conturi la banci 1.695.042
CHELTUIELI IN AVANS 438.404
DATORII 2.184.718
CAPITALURI - TOTAL 5.314.591
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 20.093.972
VENITURI TOTALE 20.413.806
CHELTUIELI TOTALE 14.334.989
Profitul brut 6.078.817
Pierdere bruta 0
Profitul net 5.110.831
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 109

WEB_BL_BS_SL CAEN: 6202
ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL 442.584
ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL 11.293.525
Creante 7.449.860
Casa si conturi la banci 3.843.665
CHELTUIELI IN AVANS 466.064
DATORII 2.577.633
CAPITALURI - TOTAL 9.624.540
Capital subscris varsat 169.800
Cifra de afaceri neta 24.841.411
VENITURI TOTALE 26.621.219
CHELTUIELI TOTALE 18.715.736
Profitul brut 7.905.483
Pierdere bruta 0
Profitul net 6.622.563
Pierdere neta 0
Numar mediu de salariati 130

SEAP (Contracte / Achiziții Publice)

Nu există date SEAP (sau dataset-urile nu sunt disponibile pentru anii selectați).