DYNAMIC SRL – CUI 14753394
Informativ
DYNAMIC SRL are CUI 14753394, număr de înregistrare J2002000200190 și sediul în Loc. Cristuru Secuiesc, Oraş Cristuru Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală declarată: CAEN 1421 – Extracția pietrișului și nisipului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.248.131 lei, o pierdere netă de 310.862 lei și un număr mediu de 66 salariați.
- Stare ONRC: insolvenţă
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 07.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DYNAMIC SRL |
| CUI | 14753394 |
| Nr. Reg. Com. | J2002000200190 |
| EUID | ROONRC.J2002000200190 |
| CAEN | 1421 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 07.11.2026) |
| Stare (ONRC) | insolvenţă |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2002-07-15 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ECG TAMAS LASZLO SPRL | - | România |
| SZÉCSI ZSOLT | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 248 131 | -310 862 | 1 498 189 | 316 800 | 1 037 657 | -143 561 | 66 |
| 2024 | 5 052 458 | -402 943 | 1 001 295 | 364 556 | 1 077 359 | 167 302 | 63 |
| 2023 | 6 065 311 | 79 679 | 882 026 | 481 586 | 1 411 129 | 736 886 | 74 |
| 2022 | 5 891 785 | 423 919 | 1 054 258 | 482 529 | 1 913 874 | 994 164 | 74 |
| 2021 | 3 057 155 | 49 118 | 861 327 | 604 158 | 1 378 775 | 1 111 606 | 71 |
| 2020 | 3 730 855 | -451 751 | 1 302 189 | 1 531 772 | 833 615 | 1 063 198 | 85 |
| 2019 | 6 449 393 | 219 522 | 1 435 699 | 1 613 711 | 1 334 228 | 1 514 949 | 90 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DYNAMIC SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1421 Rev. 0 (echivalent: 1421 Rev. 1, 1421 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Descriere Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Harghita , domeniul 1421: Extracția pietrișului și nisipului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 105 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- VITAL AGROLAND S.R.L. – locul 101, 15,18 mil. lei, Braşov
- BEL PUNTO SRL – locul 101, 6,71 mil. lei, Bucureşti
- AGRO ANEL SRL – locul 101, 6,06 mil. lei, Sălaj
- GHERGHINEL SRL – locul 101, 2,39 mil. lei, Alba
- CLARION CONF S.R.L. – locul 101, 891.460 lei, Satu Mare
- SMOKEY RANCH S.R.L. – locul 101, 713.691 lei, Sibiu
- OPTIM PRODIMPEX SRL – locul 101, 342.873 lei, Mureş
- PĂLĂRIA BARB S.R.L. – locul 101, 217.129 lei, Alba
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DYNAMIC SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DYNAMIC SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DYNAMIC SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 364.556 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.077.359 |
| Stocuri | 363.721 |
| Creante | 972.286 |
| Casa si conturi la banci | -258.648 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.248 |
| DATORII | 1.001.295 |
| PROVIZIOANE | 275.566 |
| CAPITALURI - TOTAL | 167.302 |
| Capital subscris varsat | 80.000 |
| Cifra de afaceri neta | 5.052.458 |
| VENITURI TOTALE | 5.109.835 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.512.778 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 402.943 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 402.943 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 481.586 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.411.129 |
| Stocuri | 326.894 |
| Creante | 1.101.021 |
| Casa si conturi la banci | -16.786 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.763 |
| DATORII | 882.026 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 275.566 |
| CAPITALURI - TOTAL | 736.886 |
| Capital subscris varsat | 80.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 6.065.311 |
| VENITURI TOTALE | 6.107.303 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.014.041 |
| Profitul brut | 93.262 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 79.679 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 482.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.913.874 |
| Stocuri | 394.373 |
| Creante | 1.148.743 |
| Casa si conturi la banci | 370.758 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.485 |
| DATORII | 1.054.258 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 349.466 |
| CAPITALURI - TOTAL | 994.164 |
| Capital subscris varsat | 80.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 5.891.785 |
| VENITURI TOTALE | 5.875.763 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.439.287 |
| Profitul brut | 436.476 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 423.919 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 604.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.378.775 |
| Stocuri | 489.869 |
| Creante | 882.529 |
| Casa si conturi la banci | 6.377 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 861.327 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 10.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.111.606 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 3.057.155 |
| VENITURI TOTALE | 4.626.029 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.576.911 |
| Profitul brut | 49.118 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 49.118 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.531.772 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 833.615 |
| Stocuri | 387.143 |
| Creante | 349.190 |
| Casa si conturi la banci | 97.282 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 1.302.189 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.063.198 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.730.855 |
| VENITURI TOTALE | 4.036.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.488.600 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 451.751 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 451.751 |
| Numar mediu de salariati | 85 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.613.711 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.334.228 |
| Stocuri | 372.911 |
| Creante | 882.619 |
| Casa si conturi la banci | 78.698 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.709 |
| DATORII | 1.435.699 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.514.949 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.449.393 |
| VENITURI TOTALE | 6.555.858 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.302.120 |
| Profitul brut | 253.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 219.522 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.755.571 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.460.016 |
| Stocuri | 313.373 |
| Creante | 970.960 |
| Casa si conturi la banci | 175.683 |
| DATORII | 1.778.054 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.437.533 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.840.899 |
| VENITURI TOTALE | 6.943.476 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.848.802 |
| Profitul brut | 94.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 79.742 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 91 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.901.062 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.790.468 |
| Stocuri | 327.056 |
| Creante | 1.426.378 |
| Casa si conturi la banci | 37.034 |
| DATORII | 2.333.740 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.357.790 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.342.327 |
| VENITURI TOTALE | 7.415.853 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.923.876 |
| Profitul brut | 491.977 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 426.394 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 92 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.704.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.399.775 |
| Stocuri | 247.773 |
| Creante | 830.286 |
| Casa si conturi la banci | 321.716 |
| DATORII | 2.173.088 |
| CAPITALURI - TOTAL | 931.395 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.204.813 |
| VENITURI TOTALE | 6.268.181 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.004.356 |
| Profitul brut | 263.825 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 228.651 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |