DUOTEX COM SRL – CUI 9676732
Pe scurt
DUOTEX COM SRL are CUI 9676732, număr de înregistrare J1997000424099 și sediul în Municipiul Brăila, județul Brăila. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.101.111 lei, un profit net de 25.112 lei și un număr mediu de 25 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DUOTEX COM SRL |
| CUI | 9676732 |
| Nr. Reg. Com. | J1997000424099 |
| EUID | ROONRC.J09/424/1997 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-07-29 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PAPENOV ALEXE | - | România |
| PASCU MARIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 101 111 | 25 112 | 881 317 | 744 032 | 623 284 | 543 008 | 25 |
| 2024 | 2 689 673 | 33 114 | 911 467 | 701 139 | 668 434 | 517 895 | 26 |
| 2023 | 2 083 866 | 8 062 | 751 697 | 587 479 | 616 360 | 490 905 | 26 |
| 2022 | 2 543 364 | 13 078 | 598 040 | 723 134 | 342 790 | 482 843 | 30 |
| 2021 | 1 891 309 | 8 869 | 873 179 | 1 027 933 | 299 848 | 469 765 | 31 |
| 2020 | 1 722 586 | 5 255 | 1 233 335 | 1 346 781 | 263 169 | 418 126 | 39 |
| 2019 | 3 457 652 | 2 134 | 1 524 485 | 1 460 242 | 482 279 | 461 430 | 43 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 101 111 lei
15%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DUOTEX COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Brăila , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 239 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MIHOT SRL – locul 235, 44,54 mil. lei, Iaşi
- TEGALTRANS SRL – locul 235, 3,14 mil. lei, Galaţi
- NAGUMI AUTO EXPRES SRL – locul 235, 1,67 mil. lei, Prahova
- EXPERT DOI TRANS S.R.L. – locul 235, 521.818 lei, Alba
- ALT FUEL SRL – locul 235, 311.817 lei, Bistriţa-Năsăud
- FAVORIT BUSINESS SRL – locul 236, 44,34 mil. lei, Bucureşti
- REGIO SERV TRANSPORT S.R.L. – locul 236, 3,12 mil. lei, Ilfov
- NICTON TRANS SPED S.R.L. – locul 236, 1,66 mil. lei, Sibiu
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DUOTEX COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DUOTEX COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DUOTEX COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 701.139 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 668.434 |
| Stocuri | 135.567 |
| Creante | 247.210 |
| Casa si conturi la banci | 285.657 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 59.789 |
| DATORII | 911.467 |
| CAPITALURI - TOTAL | 517.895 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.689.673 |
| VENITURI TOTALE | 3.017.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.973.894 |
| Profitul brut | 43.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 33.114 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 587.479 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 616.360 |
| Stocuri | 120.424 |
| Creante | 229.857 |
| Casa si conturi la banci | 266.079 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.024 |
| DATORII | 751.697 |
| VENITURI IN AVANS | 3.261 |
| CAPITALURI - TOTAL | 490.905 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.083.866 |
| VENITURI TOTALE | 2.905.796 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.896.348 |
| Profitul brut | 9.448 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.062 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 723.134 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 342.790 |
| Stocuri | 157.449 |
| Creante | 179.051 |
| Casa si conturi la banci | 6.290 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.631 |
| DATORII | 598.040 |
| VENITURI IN AVANS | 5.672 |
| CAPITALURI - TOTAL | 482.843 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 2.543.364 |
| VENITURI TOTALE | 3.391.171 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.372.286 |
| Profitul brut | 18.885 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.078 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.027.933 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 299.848 |
| Stocuri | 125.313 |
| Creante | 171.884 |
| Casa si conturi la banci | 2.651 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.058 |
| DATORII | 873.179 |
| VENITURI IN AVANS | 2.895 |
| CAPITALURI - TOTAL | 469.765 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.891.309 |
| VENITURI TOTALE | 2.867.731 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.857.086 |
| Profitul brut | 10.645 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.869 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.346.781 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 263.169 |
| Stocuri | 128.848 |
| Creante | 118.417 |
| Casa si conturi la banci | 15.904 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 41.511 |
| DATORII | 1.233.335 |
| CAPITALURI - TOTAL | 418.126 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.722.586 |
| VENITURI TOTALE | 2.950.747 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.944.278 |
| Profitul brut | 6.469 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.255 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.460.242 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 482.279 |
| Stocuri | 116.966 |
| Creante | 303.626 |
| Casa si conturi la banci | 61.687 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.638 |
| DATORII | 1.524.485 |
| VENITURI IN AVANS | 5.244 |
| CAPITALURI - TOTAL | 461.430 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.457.652 |
| VENITURI TOTALE | 3.786.181 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.781.316 |
| Profitul brut | 4.865 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.134 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.031.978 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 503.028 |
| Stocuri | 190.830 |
| Creante | 189.750 |
| Casa si conturi la banci | 122.448 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.403 |
| DATORII | 1.098.367 |
| VENITURI IN AVANS | 5.745 |
| CAPITALURI - TOTAL | 459.297 |
| Capital subscris varsat | 45.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.315.029 |
| VENITURI TOTALE | 3.456.747 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.390.124 |
| Profitul brut | 66.623 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 41.164 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.310.383 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 364.788 |
| Stocuri | 13.396 |
| Creante | 265.169 |
| Casa si conturi la banci | 86.223 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 32.221 |
| DATORII | 1.319.433 |
| VENITURI IN AVANS | 4.167 |
| CAPITALURI - TOTAL | 383.792 |
| Capital subscris varsat | 10.660 |
| Cifra de afaceri neta | 3.239.235 |
| VENITURI TOTALE | 3.424.718 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.412.228 |
| Profitul brut | 12.490 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.374 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.146.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 259.165 |
| Stocuri | 21.533 |
| Creante | 194.901 |
| Casa si conturi la banci | 42.731 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.251 |
| DATORII | 1.011.313 |
| VENITURI IN AVANS | 40.445 |
| CAPITALURI - TOTAL | 410.421 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.147.005 |
| VENITURI TOTALE | 3.231.649 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.201.421 |
| Profitul brut | 30.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.072 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |