TEGALTRANS SRL – CUI 14325436
Pe scurt
TEGALTRANS SRL are CUI 14325436, număr de înregistrare J2001000767175 și sediul în Municipiul Galaţi, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4931 – Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.142.735 lei, un profit net de 542 lei și un număr mediu de 27 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TEGALTRANS SRL |
| CUI | 14325436 |
| Nr. Reg. Com. | J2001000767175 |
| EUID | ROONRC.J2001000767175 |
| CAEN | 4931 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-11-30 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| AMARINEI SORIN | depline, exercitate separat | România |
| MOLOMAN EDUARD DORU | depline, exercitate separat | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 142 735 | 542 | 862 832 | 1 256 700 | 392 739 | 996 934 | 27 |
| 2024 | 4 203 166 | 32 620 | 1 262 712 | 1 378 706 | 809 958 | 996 392 | 35 |
| 2023 | 4 823 165 | 6 760 | 3 121 813 | 3 107 481 | 862 257 | 984 836 | 40 |
| 2022 | 4 801 118 | 7 615 | 1 408 208 | 1 957 443 | 534 098 | 1 134 306 | 43 |
| 2021 | 4 116 870 | 14 373 | 3 121 293 | 3 715 413 | 419 757 | 1 126 691 | 49 |
| 2020 | 3 725 028 | 14 828 | 3 760 767 | 4 453 272 | 355 472 | 1 112 318 | 52 |
| 2019 | 5 151 683 | 8 384 | 4 806 952 | 5 082 278 | 664 346 | 1 097 490 | 62 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 142 735 lei
-25%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEGALTRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4931 Rev. 2 (echivalent: 4931 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere Activitate | Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Galaţi , domeniul 4931: Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 235 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ICIRUAL 2003 SRL – locul 231, 45,27 mil. lei, Arad
- LUTASIN SRL – locul 231, 3,19 mil. lei, Suceava
- NISBA TEAM S.R.L. – locul 231, 1,69 mil. lei, Bucureşti
- ASTRALIS BUSINESS S.R.L. – locul 231, 525.555 lei, Ilfov
- R.R.R. ANDY - RODY IVAN SRL – locul 231, 316.682 lei, Caraş-Severin
- ADRIAN TRANS SRL – locul 232, 45,00 mil. lei, Vaslui
- K & E COMTRANS SRL – locul 232, 3,17 mil. lei, Bihor
- MATIAS RIDE SHERING S.R.L. – locul 232, 1,69 mil. lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEGALTRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEGALTRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEGALTRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.378.706 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 809.958 |
| Creante | 48.435 |
| Casa si conturi la banci | 761.523 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.695 |
| DATORII | 1.262.712 |
| VENITURI IN AVANS | 255 |
| CAPITALURI - TOTAL | 996.392 |
| Capital subscris varsat | 1.380.288 |
| Cifra de afaceri neta | 4.203.166 |
| VENITURI TOTALE | 5.161.928 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.119.144 |
| Profitul brut | 42.784 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.107.481 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 862.257 |
| Creante | 132.866 |
| Casa si conturi la banci | 729.391 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 137.637 |
| DATORII | 3.121.813 |
| VENITURI IN AVANS | 726 |
| CAPITALURI - TOTAL | 984.836 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Cifra de afaceri neta | 4.823.165 |
| VENITURI TOTALE | 5.065.044 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.058.284 |
| Profitul brut | 6.760 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.957.443 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 534.098 |
| Creante | 227.277 |
| Casa si conturi la banci | 306.821 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 55.255 |
| DATORII | 1.408.208 |
| VENITURI IN AVANS | 4.282 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.134.306 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Cifra de afaceri neta | 4.801.118 |
| VENITURI TOTALE | 4.848.161 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.840.546 |
| Profitul brut | 7.615 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.615 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.715.413 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 419.757 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 124.551 |
| Casa si conturi la banci | 295.206 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 113.318 |
| DATORII | 3.121.293 |
| VENITURI IN AVANS | 504 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.126.691 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Cifra de afaceri neta | 4.116.870 |
| VENITURI TOTALE | 4.120.394 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.106.021 |
| Profitul brut | 14.373 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.373 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.453.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 355.472 |
| Creante | 113.402 |
| Casa si conturi la banci | 242.070 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 65.551 |
| DATORII | 3.760.767 |
| VENITURI IN AVANS | 1.210 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.112.318 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Cifra de afaceri neta | 3.725.028 |
| VENITURI TOTALE | 3.986.824 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.971.996 |
| Profitul brut | 14.828 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.828 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 52 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.082.278 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 664.346 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 324.877 |
| Casa si conturi la banci | 339.469 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 161.340 |
| DATORII | 4.806.952 |
| VENITURI IN AVANS | 3.522 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.097.490 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Cifra de afaceri neta | 5.151.683 |
| VENITURI TOTALE | 5.219.065 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.210.681 |
| Profitul brut | 8.384 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 62 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.874.077 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.098.737 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 623.615 |
| Casa si conturi la banci | 475.122 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 175.194 |
| DATORII | 5.055.820 |
| VENITURI IN AVANS | 3.082 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.089.106 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.361.469 |
| VENITURI TOTALE | 4.512.714 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.638.574 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 125.860 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 137.813 |
| Numar mediu de salariati | 61 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.127.384 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 319.739 |
| Stocuri | 5.935 |
| Creante | 75.400 |
| Casa si conturi la banci | 238.404 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 102.778 |
| DATORII | 314.765 |
| VENITURI IN AVANS | 1.314 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.233.822 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.016.808 |
| VENITURI TOTALE | 4.388.860 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.351.473 |
| Profitul brut | 37.387 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 37.062 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.374.154 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 79.009 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 36.892 |
| Casa si conturi la banci | 42.117 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 166.777 |
| DATORII | 422.820 |
| VENITURI IN AVANS | 360 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.196.760 |
| Capital subscris varsat | 1.379.456 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.051.413 |
| VENITURI TOTALE | 4.290.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.256.750 |
| Profitul brut | 34.177 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 34.177 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 61 |