DRASECO SERV S.R.L. – CUI 28014740
Pe scurt
DRASECO SERV S.R.L. are CUI 28014740, număr de înregistrare J2011000162298 și sediul în Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 2551 – Acoperirea metalelor. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.050.755 lei, un profit net de 2.403.870 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DRASECO SERV S.R.L. |
| CUI | 28014740 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000162298 |
| EUID | ROONRC.J29/162/2011 |
| CAEN | 2551 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-02-10 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DRAGOŞ IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 050 755 | 2 403 870 | 4 261 487 | 1 833 935 | 4 817 861 | 2 404 130 | 12 |
| 2024 | 5 219 812 | 1 223 725 | 1 479 900 | 1 297 813 | 3 678 397 | 3 496 794 | 11 |
| 2023 | 18 733 270 | 6 504 572 | 1 842 229 | 1 462 007 | 7 145 100 | 6 765 827 | 15 |
| 2022 | 5 427 639 | 231 694 | 1 067 932 | 1 043 037 | 1 881 669 | 1 857 730 | 13 |
| 2021 | 9 263 136 | 5 151 666 | 1 883 602 | 530 978 | 6 145 021 | 4 792 397 | 12 |
| 2020 | 1 975 519 | 423 862 | 190 250 | 266 881 | 604 100 | 680 731 | 12 |
| 2019 | 789 703 | 122 607 | 352 000 | 362 361 | 867 944 | 879 476 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises6 050 755 lei
16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DRASECO SERV S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2551 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Acoperirea metalelor |
| Descriere Activitate | Acoperirea metalelor |
| Cod CAEN principal | 25 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Prahova , domeniul 2551: Acoperirea metalelor
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 31 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INMELCON PROD SA – locul 27, 65,47 mil. lei, Gorj
- MATEC-CNC TECHNIK SRL – locul 27, 39,51 mil. lei, Sibiu
- ROMET SRL – locul 27, 16,33 mil. lei, Suceava
- EUROKYT SRL – locul 27, 15,79 mil. lei, Cluj
- TRL GROUP SRL – locul 27, 14,89 mil. lei, Gorj
- NAPOSINT PRODCOM SRL – locul 27, 14,33 mil. lei, Cluj
- SURFACE PROTECTION DB S.R.L. – locul 27, 7,98 mil. lei, Galaţi
- HUNING TRADE SRL – locul 27, 6,59 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DRASECO SERV S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DRASECO SERV S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DRASECO SERV S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 1.297.813 |
| Active circulante | 3.678.397 |
| Stocuri | 51.102 |
| Creante | 713.586 |
| Disponibilitati | 2.913.709 |
| Cheltuieli in avans | 484 |
| Datorii | 1.479.900 |
| Capitaluri proprii | 3.496.794 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 5.219.812 |
| Venituri totale | 5.300.584 |
| Cheltuieli totale | 3.632.556 |
| Profit brut | 1.668.028 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.223.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| Active imobilizate | 1.462.007 |
| Active circulante | 7.145.100 |
| Stocuri | 45.239 |
| Creante | 1.742.058 |
| Disponibilitati | 5.357.803 |
| Cheltuieli in avans | 949 |
| Datorii | 1.842.229 |
| Capitaluri proprii | 6.765.827 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 18.733.270 |
| Venituri totale | 18.722.335 |
| Cheltuieli totale | 11.006.442 |
| Profit brut | 7.715.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 6.504.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 15 |
| Active imobilizate | 1.043.037 |
| Active circulante | 1.881.669 |
| Stocuri | 67.814 |
| Creante | 225.774 |
| Disponibilitati | 1.588.081 |
| Cheltuieli in avans | 956 |
| Datorii | 1.067.932 |
| Capitaluri proprii | 1.857.730 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 5.427.639 |
| Venituri totale | 5.427.640 |
| Cheltuieli totale | 5.160.067 |
| Profit brut | 267.573 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 231.694 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 530.978 |
| Active circulante | 6.145.021 |
| Stocuri | 30.000 |
| Creante | 3.740.828 |
| Disponibilitati | 2.374.193 |
| Datorii | 1.883.602 |
| Capitaluri proprii | 4.792.397 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 9.263.136 |
| Venituri totale | 11.110.587 |
| Cheltuieli totale | 5.229.456 |
| Profit brut | 5.881.131 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.151.666 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 266.881 |
| Active circulante | 604.100 |
| Stocuri | 76.570 |
| Creante | 175.871 |
| Disponibilitati | 351.659 |
| Datorii | 190.250 |
| Capitaluri proprii | 680.731 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 1.975.519 |
| Venituri totale | 2.009.153 |
| Cheltuieli totale | 1.566.787 |
| Profit brut | 442.366 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 423.862 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 362.361 |
| Active circulante | 867.944 |
| Stocuri | 216.842 |
| Creante | 303.666 |
| Disponibilitati | 347.436 |
| Cheltuieli in avans | 1.171 |
| Datorii | 352.000 |
| Capitaluri proprii | 879.476 |
| Capital social | 220 |
| Cifra de afaceri | 789.703 |
| Venituri totale | 872.542 |
| Cheltuieli totale | 741.147 |
| Profit brut | 131.395 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 122.607 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 505.247 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.165.259 |
| Stocuri | 188.351 |
| Creante | 1.659.774 |
| Casa si conturi la banci | 317.134 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 829 |
| DATORII | 1.914.486 |
| CAPITALURI - TOTAL | 756.849 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.131.496 |
| VENITURI TOTALE | 2.213.420 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.286.099 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 72.679 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 94.814 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 724.032 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.205.530 |
| Stocuri | 124.636 |
| Creante | 1.864.737 |
| Casa si conturi la banci | 216.157 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.380 |
| DATORII | 2.080.279 |
| CAPITALURI - TOTAL | 851.663 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.292.368 |
| VENITURI TOTALE | 2.401.611 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.585.001 |
| Profitul brut | 816.610 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 678.842 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 754.515 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.298.862 |
| Stocuri | 121.071 |
| Creante | 1.413.720 |
| Casa si conturi la banci | 764.071 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.403 |
| DATORII | 2.883.959 |
| CAPITALURI - TOTAL | 172.821 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.377.665 |
| VENITURI TOTALE | 3.425.540 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.204.091 |
| Profitul brut | 221.449 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 172.581 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |