ROMET SRL – CUI 17725232
Pe scurt
ROMET SRL are CUI 17725232, număr de înregistrare J2005000877339 și sediul în Municipiul Fălticeni, județul Suceava. Activitatea principală declarată: CAEN 2599 – Fabricarea altor articole din metal n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.334.325 lei, un profit net de 3.913 lei și un număr mediu de 35 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROMET SRL |
| CUI | 17725232 |
| Nr. Reg. Com. | J2005000877339 |
| EUID | ROONRC.J33/877/2005 |
| CAEN | 2599 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2005-06-24 (21 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FUMAGALLI MASSIMO | - | Italia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 334 325 | 3 913 | 9 274 681 | 6 294 643 | 6 252 576 | 3 528 514 | 35 |
| 2024 | 16 001 676 | 376 537 | 8 080 535 | 6 694 765 | 5 865 095 | 4 501 694 | 27 |
| 2023 | 19 173 128 | 549 604 | 7 990 611 | 6 277 781 | 6 347 535 | 4 787 288 | 27 |
| 2022 | 21 036 412 | 1 220 359 | 8 026 925 | 4 596 302 | 8 975 346 | 5 544 723 | 23 |
| 2021 | 19 223 185 | 1 653 877 | 5 925 107 | 3 280 134 | 7 959 337 | 5 314 364 | 25 |
| 2020 | 12 196 622 | 699 822 | 5 242 330 | 3 926 277 | 5 470 224 | 4 154 171 | 22 |
| 2019 | 11 215 159 | 218 646 | 5 633 193 | 3 357 288 | 5 257 294 | 2 981 389 | 20 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 334 325 lei
2%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMET SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2599 Rev. 2 (echivalent: 2599 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor articole din metal n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor articole din metal n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Suceava , domeniul 2599: Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 27 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- NEW-METRIC SRL – locul 23, 77,12 mil. lei, Sibiu
- COMOSERV S.R.L. – locul 23, 41,53 mil. lei, Bacău
- TFM METAL INDUSTRY SRL – locul 23, 35,23 mil. lei, Argeş
- PRO INVEST SRL – locul 23, 22,10 mil. lei, Iaşi
- VICOV FENSTER S.R.L. – locul 23, 18,35 mil. lei, Suceava
- METALURGICA CAVATORTA SRL – locul 23, 17,21 mil. lei, Giurgiu
- TECHNICOAT ROMÂNIA SRL – locul 23, 10,14 mil. lei, Prahova
- DESIGN WELDING PRODUCTION SRL – locul 23, 7,78 mil. lei, Argeş
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMET SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMET SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMET SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.694.765 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.865.095 |
| Stocuri | 1.736.530 |
| Creante | 4.084.454 |
| Casa si conturi la banci | 44.111 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.369 |
| DATORII | 8.080.535 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.501.694 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.001.676 |
| VENITURI TOTALE | 16.022.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.512.290 |
| Profitul brut | 509.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 376.537 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.277.781 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.347.535 |
| Stocuri | 1.909.320 |
| Creante | 4.247.929 |
| Casa si conturi la banci | 190.286 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 152.583 |
| DATORII | 7.990.611 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.787.288 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.173.128 |
| VENITURI TOTALE | 19.441.854 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.769.392 |
| Profitul brut | 672.462 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 549.604 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.596.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.975.346 |
| Stocuri | 2.216.150 |
| Creante | 5.664.044 |
| Casa si conturi la banci | 1.095.152 |
| DATORII | 8.026.925 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.544.723 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.036.412 |
| VENITURI TOTALE | 20.905.648 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.482.157 |
| Profitul brut | 1.423.491 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.220.359 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.280.134 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.959.337 |
| Stocuri | 1.792.121 |
| Creante | 5.873.513 |
| Casa si conturi la banci | 293.703 |
| DATORII | 5.925.107 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.314.364 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.223.185 |
| VENITURI TOTALE | 19.406.101 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.466.789 |
| Profitul brut | 1.939.312 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.653.877 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.926.277 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.470.224 |
| Stocuri | 1.358.787 |
| Creante | 3.898.791 |
| Casa si conturi la banci | 212.646 |
| DATORII | 5.242.330 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.154.171 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.196.622 |
| VENITURI TOTALE | 12.338.773 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.513.099 |
| Profitul brut | 825.674 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 699.822 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.357.288 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.257.294 |
| Stocuri | 1.338.036 |
| Creante | 3.615.919 |
| Casa si conturi la banci | 303.339 |
| DATORII | 5.633.193 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.981.389 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.215.159 |
| VENITURI TOTALE | 11.200.134 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.938.684 |
| Profitul brut | 261.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 218.646 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.542.663 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.267.781 |
| Stocuri | 832.097 |
| Creante | 3.350.567 |
| Casa si conturi la banci | 85.117 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 52.018 |
| DATORII | 5.078.233 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.784.229 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.692.541 |
| VENITURI TOTALE | 9.630.096 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.587.524 |
| Profitul brut | 42.572 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.152 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.155.108 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.240.951 |
| Stocuri | 869.302 |
| Creante | 2.347.151 |
| Casa si conturi la banci | 24.498 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 157.789 |
| DATORII | 4.804.772 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.749.076 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.423.945 |
| VENITURI TOTALE | 8.422.698 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.383.890 |
| Profitul brut | 38.808 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.333 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.429.961 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.346.475 |
| Stocuri | 2.227.765 |
| Creante | 3.098.089 |
| Casa si conturi la banci | 20.621 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.648 |
| DATORII | 9.193.031 |
| CAPITALURI - TOTAL | 669.053 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.297.574 |
| VENITURI TOTALE | 7.631.271 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.583.809 |
| Profitul brut | 47.462 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 37.452 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |