DIVA IMPEX SRL – CUI 1651910
Pe scurt
DIVA IMPEX SRL are CUI 1651910, număr de înregistrare J17/1246/1992 și sediul în Sat Smârdan, Comuna Smârdan, județul Galaţi. Activitatea principală declarată: CAEN 4619 – Intermedieri în comerțul cu produse diverse. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1.216.614 lei, un profit net de 177.193 lei și un număr mediu de 7 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 01.09.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DIVA IMPEX SRL |
| CUI | 1651910 |
| Nr. Reg. Com. | J17/1246/1992 |
| EUID | ROONRC.J17/1246/1992 |
| CAEN | 4619 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 01.09.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-05-25 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BLEONȚ VASILICA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 216 614 | 177 193 | 368 163 | 205 819 | 501 070 | 338 726 | 7 |
| 2024 | 1 132 784 | 31 914 | 436 860 | 240 338 | 358 055 | 161 533 | 7 |
| 2023 | 1 089 298 | 31 363 | 371 005 | 266 659 | 233 965 | 129 619 | 7 |
| 2022 | 1 201 804 | 82 722 | 240 437 | 187 760 | 154 713 | 102 036 | 7 |
| 2021 | 1 368 756 | 372 165 | 306 264 | 200 918 | 443 913 | 338 567 | 7 |
| 2020 | 1 101 828 | 64 902 | 542 124 | 204 184 | 446 671 | 108 731 | 7 |
| 2019 | 960 359 | -104 169 | 666 601 | 219 890 | 490 541 | 43 830 | 8 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 216 614 lei
7%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DIVA IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4619 Rev. 2 (echivalent: 4619 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Descriere Activitate | Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Cod CAEN principal | 46 Intermedieri în comerțul cu produse diverse |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Galaţi , domeniul 4619: Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 951 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GERMAN TECHNOLOGIES SOLUTIONS SRL – locul 947, 5,96 mil. lei, Iaşi
- TESTA BRAND S.R.L. – locul 947, 4,09 mil. lei, Vâlcea
- ISOS HR MANAGEMENT & EVENTS S.R.L. – locul 947, 1,23 mil. lei, Bucureşti
- KMP DIVERT STONE S.R.L. – locul 947, 74.692 lei, Botoşani
- TOBACCO TECH S.R.L. – locul 947, 32.117 lei, Bucureşti
- RECO GREEN S.R.L. – locul 947, 30.360 lei, Bucureşti
- KSV CARLAS COM S.R.L. – locul 948, 5,95 mil. lei, Suceava
- AMDICO TRADING SRL – locul 948, 4,07 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DIVA IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DIVA IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DIVA IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 240.338 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 358.055 |
| Stocuri | 212.125 |
| Creante | 110.771 |
| Casa si conturi la banci | 35.159 |
| DATORII | 436.860 |
| CAPITALURI - TOTAL | 161.533 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.132.784 |
| VENITURI TOTALE | 1.133.438 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.091.967 |
| Profitul brut | 41.471 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 31.914 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 266.659 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 233.965 |
| Stocuri | 103.284 |
| Creante | 51.440 |
| Casa si conturi la banci | 79.241 |
| DATORII | 371.005 |
| CAPITALURI - TOTAL | 129.619 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.089.298 |
| VENITURI TOTALE | 1.089.832 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.048.878 |
| Profitul brut | 40.954 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 31.363 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 187.760 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 154.713 |
| Stocuri | 82.515 |
| Creante | 48.766 |
| Casa si conturi la banci | 23.432 |
| DATORII | 240.437 |
| CAPITALURI - TOTAL | 102.036 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.201.804 |
| VENITURI TOTALE | 1.205.883 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.112.549 |
| Profitul brut | 93.334 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 82.722 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 200.918 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 443.913 |
| Stocuri | 209.742 |
| Creante | 86.807 |
| Casa si conturi la banci | 147.364 |
| DATORII | 306.264 |
| CAPITALURI - TOTAL | 338.567 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.368.756 |
| VENITURI TOTALE | 1.373.448 |
| CHELTUIELI TOTALE | 987.841 |
| Profitul brut | 385.607 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 372.165 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 204.184 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 446.671 |
| Stocuri | 244.981 |
| Creante | 132.915 |
| Casa si conturi la banci | 68.775 |
| DATORII | 542.124 |
| CAPITALURI - TOTAL | 108.731 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.101.828 |
| VENITURI TOTALE | 1.115.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.039.563 |
| Profitul brut | 75.649 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 64.902 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 219.890 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 490.541 |
| Stocuri | 327.637 |
| Creante | 150.236 |
| Casa si conturi la banci | 12.668 |
| DATORII | 666.601 |
| CAPITALURI - TOTAL | 43.830 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 960.359 |
| VENITURI TOTALE | 962.935 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.057.475 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 94.540 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 104.169 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 258.851 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 559.106 |
| Stocuri | 423.201 |
| Creante | 123.447 |
| Casa si conturi la banci | 12.458 |
| DATORII | 669.958 |
| CAPITALURI - TOTAL | 147.999 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 954.611 |
| VENITURI TOTALE | 956.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 941.517 |
| Profitul brut | 14.985 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.430 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 300.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 471.544 |
| Stocuri | 409.578 |
| Creante | 54.230 |
| Casa si conturi la banci | 7.736 |
| DATORII | 629.434 |
| CAPITALURI - TOTAL | 142.569 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 899.379 |
| VENITURI TOTALE | 900.532 |
| CHELTUIELI TOTALE | 816.413 |
| Profitul brut | 84.119 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 75.513 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 83.928 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 483.526 |
| Stocuri | 361.479 |
| Creante | 79.514 |
| Casa si conturi la banci | 42.533 |
| DATORII | 500.398 |
| CAPITALURI - TOTAL | 67.056 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 970.729 |
| VENITURI TOTALE | 964.701 |
| CHELTUIELI TOTALE | 885.150 |
| Profitul brut | 79.551 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 66.816 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |