DIA LITORAL SRL – CUI 28843217
Pe scurt
DIA LITORAL SRL are CUI 28843217, număr de înregistrare J2011001654138 și sediul în Municipiul Mangalia, județul Constanţa. Activitatea principală declarată: CAEN 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.440.089 lei, un profit net de 76.763 lei și un număr mediu de 17 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DIA LITORAL SRL |
| CUI | 28843217 |
| Nr. Reg. Com. | J2011001654138 |
| EUID | ROONRC.J13/1654/2011 |
| CAEN | 4730 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-07-11 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MĂTĂSARU MARIAN HENK | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16 440 089 | 76 763 | 30 039 133 | 14 965 336 | 36 039 353 | 4 908 360 | 17 |
| 2024 | 18 505 851 | 94 119 | 24 936 568 | 38 557 182 | 7 031 568 | 4 831 598 | 17 |
| 2023 | 20 440 737 | 395 892 | 13 844 413 | 30 737 551 | 5 282 155 | 4 737 479 | 16 |
| 2022 | 22 492 397 | 421 726 | 13 430 351 | 26 105 465 | 5 218 874 | 4 341 587 | 27 |
| 2021 | 21 772 514 | 544 250 | 5 342 559 | 11 198 708 | 4 693 634 | 4 983 736 | 25 |
| 2020 | 18 440 322 | 274 325 | 3 908 425 | 7 330 640 | 2 298 381 | 5 139 487 | 10 |
| 2019 | 23 959 606 | 245 632 | 4 955 641 | 8 607 546 | 1 959 162 | 4 764 961 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises16 440 089 lei
-11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DIA LITORAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4730 Rev. 2 (echivalent: 4730 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Constanţa , domeniul 4730: Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 166 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- GENERAL AUTOCOM SRL – locul 162, 32,99 mil. lei, Buzău
- SPLENDID SRL – locul 162, 32,81 mil. lei, Sibiu
- TEXAVIT SRL – locul 162, 24,18 mil. lei, Vâlcea
- DELIA SI GABI SRL – locul 162, 17,31 mil. lei, Bacău
- VIA COM SRL – locul 162, 13,27 mil. lei, Alba
- PROINSTALATII SRL – locul 162, 10,26 mil. lei, Vâlcea
- BITMI TECHNOLOGIES S.R.L. – locul 162, 6,82 mil. lei, Suceava
- NEBO-CONSUS SRL – locul 162, 5,92 mil. lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DIA LITORAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DIA LITORAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DIA LITORAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.557.182 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.031.568 |
| Stocuri | 596.302 |
| Creante | 5.938.615 |
| Casa si conturi la banci | 496.651 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 479.177 |
| DATORII | 24.936.568 |
| VENITURI IN AVANS | 16.299.761 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.831.598 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.505.851 |
| VENITURI TOTALE | 19.186.540 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.075.760 |
| Profitul brut | 110.780 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 94.119 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.737.551 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.282.155 |
| Stocuri | 320.333 |
| Creante | 4.705.707 |
| Casa si conturi la banci | 256.115 |
| DATORII | 13.844.413 |
| VENITURI IN AVANS | 17.437.814 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.737.479 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 20.440.737 |
| VENITURI TOTALE | 20.756.562 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.287.632 |
| Profitul brut | 468.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 395.892 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.105.465 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.218.874 |
| Stocuri | 242.973 |
| Creante | 4.150.491 |
| Casa si conturi la banci | 825.410 |
| DATORII | 13.430.351 |
| VENITURI IN AVANS | 13.552.401 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.341.587 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 22.492.397 |
| VENITURI TOTALE | 22.885.310 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.372.267 |
| Profitul brut | 513.043 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 421.726 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.198.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.693.634 |
| Stocuri | 418.217 |
| Creante | 2.226.763 |
| Casa si conturi la banci | 2.048.654 |
| DATORII | 5.342.559 |
| VENITURI IN AVANS | 5.566.047 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.983.736 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.772.514 |
| VENITURI TOTALE | 22.967.271 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.302.690 |
| Profitul brut | 664.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 544.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.330.640 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.298.381 |
| Stocuri | 117.027 |
| Creante | 1.404.872 |
| Casa si conturi la banci | 776.482 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 406.338 |
| DATORII | 3.908.425 |
| VENITURI IN AVANS | 987.447 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.139.487 |
| Capital subscris varsat | 111.000 |
| Cifra de afaceri neta | 18.440.322 |
| VENITURI TOTALE | 18.653.555 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.303.146 |
| Profitul brut | 350.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 274.325 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.607.546 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.959.162 |
| Stocuri | 678.429 |
| Creante | 960.099 |
| Casa si conturi la banci | 320.634 |
| DATORII | 4.955.641 |
| VENITURI IN AVANS | 846.106 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.764.961 |
| Capital subscris varsat | 10.800 |
| Cifra de afaceri neta | 23.959.606 |
| VENITURI TOTALE | 23.981.409 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.670.486 |
| Profitul brut | 310.923 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 245.632 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.242.502 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.744.658 |
| Stocuri | 352.357 |
| Creante | 1.241.061 |
| Casa si conturi la banci | 151.240 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.955 |
| DATORII | 5.806.995 |
| VENITURI IN AVANS | 1.767.791 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.519.329 |
| Capital subscris varsat | 10.800 |
| Cifra de afaceri neta | 17.574.114 |
| VENITURI TOTALE | 17.600.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.243.885 |
| Profitul brut | 356.424 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 299.063 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.293.680 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.049.550 |
| Stocuri | 316.179 |
| Creante | 526.943 |
| Casa si conturi la banci | 206.428 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 106.955 |
| DATORII | 3.026.580 |
| CAPITALURI - TOTAL | 423.605 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 13.224.187 |
| VENITURI TOTALE | 13.237.900 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.038.171 |
| Profitul brut | 199.729 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 167.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.216.851 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.770.122 |
| Stocuri | 260.363 |
| Creante | 1.038.679 |
| Casa si conturi la banci | 471.080 |
| DATORII | 3.857.502 |
| CAPITALURI - TOTAL | 129.471 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 13.181.190 |
| VENITURI TOTALE | 13.193.468 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.093.005 |
| Profitul brut | 100.463 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 86.606 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |