SPLENDID SRL – CUI 2831464
Pe scurt
SPLENDID SRL are CUI 2831464, număr de înregistrare J1992001243320 și sediul în Municipiul Mediaş, județul Sibiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 32.808.442 lei, un profit net de 484.511 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | SPLENDID SRL |
| CUI | 2831464 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001243320 |
| EUID | ROONRC.J1992001243320 |
| CAEN | 4711 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-05-14 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STANCU FLORIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 32 808 442 | 484 511 | 4 812 830 | 534 753 | 4 810 968 | 510 712 | 12 |
| 2024 | 49 774 081 | 1 252 265 | 9 664 881 | 344 972 | 10 612 660 | 1 263 441 | 13 |
| 2023 | 7 493 790 | -10 025 | 595 620 | 11 891 | 591 943 | 9 321 | 10 |
| 2022 | 8 196 902 | 35 731 | 673 262 | 11 851 | 715 381 | 55 077 | 11 |
| 2021 | 7 841 493 | 96 091 | 428 578 | 13 655 | 529 253 | 115 437 | 14 |
| 2020 | 8 024 548 | 135 870 | 467 305 | 18 743 | 602 671 | 155 216 | 15 |
| 2019 | 8 213 374 | 173 614 | 449 461 | 51 702 | 589 612 | 192 960 | 15 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises32 808 442 lei
-34%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SPLENDID SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4711 Rev. 2 (echivalent: 4711 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sibiu , domeniul 4711: Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 162 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BADERIMAR S.R.L. – locul 158, 34,01 mil. lei, Iaşi
- SABAUTOMOBILE S.R.L. – locul 158, 33,79 mil. lei, Bucureşti
- FARMACIA DENIS SRL – locul 158, 25,14 mil. lei, Ilfov
- ROBY GAS TRADING SRL – locul 158, 17,53 mil. lei, Prahova
- CRIS SPEED SRL – locul 158, 13,49 mil. lei, Dolj
- DANIEL TRADING SRL – locul 158, 11,14 mil. lei, Sibiu
- TUNING 86 BISTRITA S.R.L. – locul 158, 7,01 mil. lei, Bistriţa-Năsăud
- PGJ GHILARI SRL – locul 158, 6,00 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SPLENDID SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SPLENDID SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SPLENDID SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 344.972 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.612.660 |
| Stocuri | 4.570.795 |
| Creante | 4.839.907 |
| Casa si conturi la banci | 1.190.692 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.327 |
| DATORII | 9.664.881 |
| VENITURI IN AVANS | 31.637 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.263.441 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 49.774.081 |
| VENITURI TOTALE | 49.777.178 |
| CHELTUIELI TOTALE | 48.334.144 |
| Profitul brut | 1.443.034 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.252.265 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.891 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 591.943 |
| Stocuri | 399.380 |
| Creante | 19.444 |
| Casa si conturi la banci | 173.119 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.327 |
| DATORII | 595.620 |
| VENITURI IN AVANS | 1.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.321 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 7.493.790 |
| VENITURI TOTALE | 7.493.790 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.501.960 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.170 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.025 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.851 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 715.381 |
| Stocuri | 358.113 |
| Creante | 568 |
| Casa si conturi la banci | 356.700 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.327 |
| DATORII | 673.262 |
| VENITURI IN AVANS | 1.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.077 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 8.196.902 |
| VENITURI TOTALE | 8.199.324 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.152.136 |
| Profitul brut | 47.188 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 35.731 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.655 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 529.253 |
| Stocuri | 367.723 |
| Creante | 18.137 |
| Casa si conturi la banci | 143.393 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.327 |
| DATORII | 428.578 |
| VENITURI IN AVANS | 1.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 115.437 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 7.841.493 |
| VENITURI TOTALE | 7.842.134 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.727.166 |
| Profitul brut | 114.968 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 96.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.702 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 589.612 |
| Stocuri | 317.846 |
| Creante | 7.028 |
| Casa si conturi la banci | 264.738 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.327 |
| DATORII | 449.461 |
| VENITURI IN AVANS | 1.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 192.960 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 8.213.374 |
| VENITURI TOTALE | 8.214.137 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.013.390 |
| Profitul brut | 200.747 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 173.614 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 84.892 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 535.800 |
| Stocuri | 274.591 |
| Creante | 588 |
| Casa si conturi la banci | 260.621 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.326 |
| DATORII | 435.832 |
| VENITURI IN AVANS | 1.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 185.966 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 7.936.625 |
| VENITURI TOTALE | 7.939.105 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.739.190 |
| Profitul brut | 199.915 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 166.620 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 100.025 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 482.846 |
| Stocuri | 256.809 |
| Creante | 4.515 |
| Casa si conturi la banci | 221.522 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.326 |
| DATORII | 406.162 |
| VENITURI IN AVANS | 1.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 177.815 |
| Capital subscris varsat | 10.100 |
| Cifra de afaceri neta | 8.068.275 |
| VENITURI TOTALE | 8.085.877 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.896.956 |
| Profitul brut | 188.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 158.469 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| Active imobilizate | 85.770 |
| Active circulante | 370.879 |
| Stocuri | 255.144 |
| Creante | 1.539 |
| Disponibilitati | 114.196 |
| Cheltuieli in avans | 2.326 |
| Datorii | 218.819 |
| Venituri in avans | 1.220 |
| Capitaluri proprii | 238.936 |
| Capital social | 10.100 |
| Cifra de afaceri | 7.755.753 |
| Venituri totale | 7.755.767 |
| Cheltuieli totale | 7.494.095 |
| Profit brut | 261.672 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 219.590 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |