DEN ECO TRANS SRL – CUI 33244656
Pe scurt
DEN ECO TRANS SRL are CUI 33244656, număr de înregistrare J2014000288526 și sediul în Municipiul Giurgiu, județul Giurgiu. Activitatea principală declarată: CAEN 4621 – Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 18.401.847 lei, un profit net de 157.309 lei și un număr mediu de 6 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 28.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DEN ECO TRANS SRL |
| CUI | 33244656 |
| Nr. Reg. Com. | J2014000288526 |
| EUID | ROONRC.J52/288/2014 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 28.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-06-04 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 18 401 847 | 157 309 | 2 391 790 | 746 072 | 2 178 192 | 532 474 | 6 |
| 2024 | 13 774 125 | 258 413 | 1 902 630 | 1 112 479 | 1 609 760 | 819 609 | 6 |
| 2023 | 16 209 879 | 560 956 | 1 106 391 | 251 060 | 1 946 999 | 1 091 668 | 5 |
| 2022 | 34 679 486 | 2 302 782 | 2 251 026 | 455 455 | 4 098 593 | 2 303 022 | 7 |
| 2021 | 18 672 375 | 814 424 | 1 303 932 | 303 414 | 1 815 182 | 814 664 | 6 |
| 2020 | 5 552 715 | 476 180 | 545 636 | 437 571 | 584 485 | 476 420 | 3 |
| 2019 | 4 212 528 | 231 727 | 343 003 | 0 | 574 970 | 231 967 | 2 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises18 401 847 lei
34%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DEN ECO TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Giurgiu , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 241 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RYWAL RHC ROMANIA SRL – locul 237, 30,75 mil. lei, Braşov
- BERES PHARMACEUTICALS PRIVATE LIMITED COMPANY BUDAPESTA SUCURSALA SÎNTANA DE MUREȘ – locul 237, 25,31 mil. lei, Mureş
- PROFILUX SA – locul 237, 24,99 mil. lei, Bucureşti
- ROMAGRA SRL – locul 237, 20,52 mil. lei, Sălaj
- UNITRADE CROPS S.R.L. – locul 237, 18,83 mil. lei, Timiş
- SAACKE BUCHAREST SRL – locul 237, 11,87 mil. lei, Bucureşti
- BIOLIFE SYSTEMS S.R.L. – locul 237, 8,55 mil. lei, Braşov
- CRIS SIM FRUCT SRL – locul 237, 7,93 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DEN ECO TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DEN ECO TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DEN ECO TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2015-04-21 |
| Data reactivare | 2017-04-19 |
| Data publicare | 2015-05-06 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.112.479 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.609.760 |
| Stocuri | 1.020.961 |
| Creante | 472.350 |
| Casa si conturi la banci | 116.449 |
| DATORII | 1.902.630 |
| CAPITALURI - TOTAL | 819.609 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.774.125 |
| VENITURI TOTALE | 13.785.096 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.482.927 |
| Profitul brut | 302.169 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 258.413 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 251.060 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.946.999 |
| Stocuri | 1.272.104 |
| Creante | 560.673 |
| Casa si conturi la banci | 114.222 |
| DATORII | 1.106.391 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.091.668 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 16.209.879 |
| VENITURI TOTALE | 16.978.705 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.324.422 |
| Profitul brut | 654.283 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 560.956 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 5 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 455.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.098.593 |
| Stocuri | 1.558.680 |
| Creante | 2.379.393 |
| Casa si conturi la banci | 160.520 |
| DATORII | 2.251.026 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.303.022 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 34.679.486 |
| VENITURI TOTALE | 34.771.813 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.043.849 |
| Profitul brut | 2.727.964 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.302.782 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| Active imobilizate | 303.414 |
| Active circulante | 1.815.182 |
| Stocuri | 1.341.709 |
| Creante | 133.515 |
| Disponibilitati | 339.958 |
| Datorii | 1.303.932 |
| Capitaluri proprii | 814.664 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 18.672.375 |
| Venituri totale | 18.747.261 |
| Cheltuieli totale | 17.786.109 |
| Profit brut | 961.152 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 814.424 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
| Active imobilizate | 437.571 |
| Active circulante | 584.485 |
| Stocuri | 348.934 |
| Creante | 102.997 |
| Disponibilitati | 132.554 |
| Datorii | 545.636 |
| Capitaluri proprii | 476.420 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 5.552.715 |
| Venituri totale | 5.617.839 |
| Cheltuieli totale | 5.085.792 |
| Profit brut | 532.047 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 476.180 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active circulante | 574.970 |
| Stocuri | 311.017 |
| Creante | 104.226 |
| Disponibilitati | 159.727 |
| Datorii | 343.003 |
| Capitaluri proprii | 231.967 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.212.528 |
| Venituri totale | 4.220.579 |
| Cheltuieli totale | 3.946.721 |
| Profit brut | 273.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 231.727 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active circulante | 393.947 |
| Stocuri | 4.149 |
| Creante | 302.126 |
| Disponibilitati | 87.672 |
| Datorii | 112.732 |
| Capitaluri proprii | 281.215 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.545.897 |
| Venituri totale | 3.547.942 |
| Cheltuieli totale | 3.231.488 |
| Profit brut | 316.454 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 280.975 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 543 |
| Active circulante | 299.676 |
| Stocuri | 109.461 |
| Creante | 140.002 |
| Disponibilitati | 50.213 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 45.804 |
| Capitaluri proprii | 254.415 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 3.299.175 |
| Venituri totale | 3.303.746 |
| Cheltuieli totale | 3.000.116 |
| Profit brut | 303.630 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 254.215 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |