ROMAGRA SRL – CUI 8826505
Pe scurt
ROMAGRA SRL are CUI 8826505, număr de înregistrare J1996000254314 și sediul în Municipiul Zalău, județul Sălaj. Activitatea principală declarată: CAEN 5226 – Comerț cu amănuntul al produselor din tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.524.426 lei, un profit net de 390.990 lei și un număr mediu de 12 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 22.07.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | ROMAGRA SRL |
| CUI | 8826505 |
| Nr. Reg. Com. | J1996000254314 |
| EUID | ROONRC.J1996000254314 |
| CAEN | 5226 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 22.07.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-09-09 (30 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LANTOS ZOLTAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 20 524 426 | 390 990 | 5 480 801 | 1 562 091 | 4 855 487 | 936 777 | 12 |
| 2024 | 16 841 911 | 276 207 | 5 314 553 | 1 630 290 | 4 518 208 | 833 945 | 12 |
| 2023 | 13 307 618 | 12 616 | 5 019 586 | 1 235 348 | 4 251 956 | 467 718 | 11 |
| 2022 | 14 686 976 | 539 669 | 4 558 641 | 1 168 961 | 4 282 593 | 892 913 | 13 |
| 2021 | 12 905 636 | 475 861 | 4 114 111 | 909 360 | 4 061 980 | 828 269 | 13 |
| 2020 | 11 261 185 | 461 825 | 3 560 611 | 981 683 | 3 394 210 | 815 282 | 15 |
| 2019 | 9 039 091 | 178 240 | 2 968 666 | 1 012 945 | 2 572 317 | 531 783 | 17 |
| 2018 | 8 795 355 | 200 884 | 2 824 199 | — | — | — | 17 |
| 2017 | 10 812 592 | 364 998 | 2 824 015 | — | — | — | 17 |
Statistics
Commercial networks and enterprises20 524 426 lei
22%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ROMAGRA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Sălaj , domeniul 4639: Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 237 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MOLD AGROSTOC S.R.L. – locul 233, 31,48 mil. lei, Iaşi
- ROMGER MEDICAL SRL – locul 233, 25,79 mil. lei, Bucureşti
- EUROGLOBAL EXPRES SRL – locul 233, 25,12 mil. lei, Dolj
- LAVRU PRODCOM SRL – locul 233, 21,36 mil. lei, Brăila
- LUMEA FRUCTELOR ŞI LEGUMELOR SRL – locul 233, 19,85 mil. lei, Dâmboviţa
- JRO MASINI DE CUSUT INDUSTRIALE SRL – locul 233, 12,01 mil. lei, Bucureşti
- ATLAS GLOBAL CONTINENTAL S.R.L. – locul 233, 8,72 mil. lei, Bucureşti
- SOLMER MARKETING S.R.L. – locul 233, 8,26 mil. lei, Ilfov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ROMAGRA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ROMAGRA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ROMAGRA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.630.290 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.518.208 |
| Creante | 4.501.829 |
| Casa si conturi la banci | 16.379 |
| DATORII | 5.314.553 |
| CAPITALURI - TOTAL | 833.945 |
| Capital subscris varsat | 400.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.841.911 |
| VENITURI TOTALE | 16.983.989 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.662.475 |
| Profitul brut | 321.514 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 276.207 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.235.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.251.956 |
| Creante | 3.950.260 |
| Casa si conturi la banci | 301.696 |
| DATORII | 5.019.586 |
| CAPITALURI - TOTAL | 467.718 |
| Capital subscris varsat | 310.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.307.618 |
| VENITURI TOTALE | 13.395.295 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.375.707 |
| Profitul brut | 19.588 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.616 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.168.961 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.282.593 |
| Creante | 4.274.040 |
| Casa si conturi la banci | 8.553 |
| DATORII | 4.558.641 |
| CAPITALURI - TOTAL | 892.913 |
| Capital subscris varsat | 208.200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.686.976 |
| VENITURI TOTALE | 14.799.379 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.179.470 |
| Profitul brut | 619.909 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 539.669 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 909.360 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.061.980 |
| Stocuri | 6.168 |
| Creante | 3.398.380 |
| Casa si conturi la banci | 657.432 |
| DATORII | 4.114.111 |
| PROVIZIOANE | 28.960 |
| CAPITALURI - TOTAL | 828.269 |
| Capital subscris varsat | 208.200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.905.636 |
| VENITURI TOTALE | 12.970.150 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.418.857 |
| Profitul brut | 551.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 475.861 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 981.683 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.394.210 |
| Stocuri | 6.385 |
| Creante | 3.247.665 |
| Casa si conturi la banci | 140.160 |
| DATORII | 3.560.611 |
| CAPITALURI - TOTAL | 815.282 |
| Capital subscris varsat | 208.200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.261.185 |
| VENITURI TOTALE | 11.332.533 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.802.543 |
| Profitul brut | 529.990 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 461.825 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.012.945 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.572.317 |
| Stocuri | 12.515 |
| Creante | 2.367.023 |
| Casa si conturi la banci | 192.779 |
| DATORII | 2.968.666 |
| PROVIZIOANE | 84.813 |
| CAPITALURI - TOTAL | 531.783 |
| Capital subscris varsat | 208.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.039.091 |
| VENITURI TOTALE | 9.364.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.146.691 |
| Profitul brut | 217.581 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 178.240 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 790.375 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.438.466 |
| Stocuri | 12.844 |
| Creante | 2.407.887 |
| Casa si conturi la banci | 17.735 |
| DATORII | 2.824.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 404.642 |
| Capital subscris varsat | 58.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.795.355 |
| VENITURI TOTALE | 8.880.025 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.645.074 |
| Profitul brut | 234.951 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 200.884 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 778.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.615.357 |
| Stocuri | 17.866 |
| Creante | 2.542.458 |
| Casa si conturi la banci | 55.033 |
| DATORII | 2.824.015 |
| CAPITALURI - TOTAL | 569.758 |
| Capital subscris varsat | 58.200 |
| Cifra de afaceri neta | 10.812.592 |
| VENITURI TOTALE | 10.962.229 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.540.199 |
| Profitul brut | 422.030 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 364.998 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 838.377 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.415.731 |
| Stocuri | 134.245 |
| Creante | 2.250.221 |
| Casa si conturi la banci | 31.265 |
| DATORII | 2.929.348 |
| CAPITALURI - TOTAL | 324.760 |
| Capital subscris varsat | 58.200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.486.211 |
| VENITURI TOTALE | 8.638.887 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.400.841 |
| Profitul brut | 238.046 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 198.921 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |