DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL – CUI 16503114
Pe scurt
DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL are CUI 16503114, număr de înregistrare J2004001224290 și sediul în Sat Ariceştii Rahtivani, Comuna Ariceştii Rahtivani, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 2599 – Fabricarea altor articole din metal n.c.a.. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 13.854.126 lei, un profit net de 470.866 lei și un număr mediu de 84 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 08.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL |
| CUI | 16503114 |
| Nr. Reg. Com. | J2004001224290 |
| EUID | ROONRC.J2004001224290 |
| CAEN | 2599 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 08.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-06-09 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ENE MIHAI | LIMITATE EXERCITATE SEPARAT - conform hot. AGA nr. 15/07.03.2023 | România |
| VERKEMPINCK OLIVIER RAYMOND A | DEPLINE, EXERCITATE SEPARAT | Bourkina Fasso |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 13 854 126 | 470 866 | 10 293 476 | 8 126 225 | 2 846 041 | 684 073 | 84 |
| 2024 | 11 657 945 | -3 086 691 | 11 182 892 | 8 541 438 | 2 853 513 | 213 207 | 87 |
| 2023 | 18 344 653 | 287 658 | 7 406 878 | 9 035 210 | 1 718 874 | 3 349 898 | 87 |
| 2022 | 16 109 289 | -348 909 | 7 827 585 | 9 377 158 | 1 526 365 | 3 064 438 | 90 |
| 2021 | 15 268 069 | -774 394 | 7 547 854 | 9 561 490 | 1 399 711 | 3 413 347 | 99 |
| 2020 | 14 548 460 | -731 496 | 7 398 729 | 10 450 595 | 1 125 675 | 4 187 741 | 101 |
| 2019 | 12 929 456 | 17 052 | 7 822 776 | 11 227 422 | 1 498 345 | 4 919 237 | 97 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises13 854 126 lei
19%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2599 Rev. 2 (echivalent: 2599 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor articole din metal n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor articole din metal n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 2599: Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (25), poziții apropiate de locul 31 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- INMELCON PROD SA – locul 27, 65,47 mil. lei, Gorj
- MATEC-CNC TECHNIK SRL – locul 27, 39,51 mil. lei, Sibiu
- ROMET SRL – locul 27, 16,33 mil. lei, Suceava
- EUROKYT SRL – locul 27, 15,79 mil. lei, Cluj
- TRL GROUP SRL – locul 27, 14,89 mil. lei, Gorj
- NAPOSINT PRODCOM SRL – locul 27, 14,33 mil. lei, Cluj
- SURFACE PROTECTION DB S.R.L. – locul 27, 7,98 mil. lei, Galaţi
- HUNING TRADE SRL – locul 27, 6,59 mil. lei, Cluj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DEKOMTE DE TEMPLE ENGINEERING SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.541.438 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.853.513 |
| Stocuri | 1.889.356 |
| Creante | 940.041 |
| Casa si conturi la banci | 24.116 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.648 |
| DATORII | 11.182.892 |
| VENITURI IN AVANS | 5.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 213.207 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.657.945 |
| VENITURI TOTALE | 13.253.012 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.339.703 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.086.691 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.086.691 |
| Numar mediu de salariati | 87 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.035.210 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.718.874 |
| Stocuri | 935.289 |
| Creante | 707.646 |
| Casa si conturi la banci | 75.939 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.192 |
| DATORII | 7.406.878 |
| VENITURI IN AVANS | 8.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.349.898 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 18.344.653 |
| VENITURI TOTALE | 19.021.982 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.734.324 |
| Profitul brut | 287.658 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 287.658 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 87 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.377.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.526.365 |
| Stocuri | 532.733 |
| Creante | 845.383 |
| Casa si conturi la banci | 148.249 |
| DATORII | 7.827.585 |
| VENITURI IN AVANS | 11.500 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.064.438 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 16.109.289 |
| VENITURI TOTALE | 16.461.762 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.810.671 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 348.909 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 348.909 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.561.490 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.399.711 |
| Stocuri | 774.842 |
| Creante | 300.343 |
| Casa si conturi la banci | 324.526 |
| DATORII | 7.547.854 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.413.347 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 15.268.069 |
| VENITURI TOTALE | 16.097.643 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.872.037 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 774.394 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 774.394 |
| Numar mediu de salariati | 99 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.450.595 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.125.675 |
| Stocuri | 509.660 |
| Creante | 475.910 |
| Casa si conturi la banci | 140.105 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.200 |
| DATORII | 7.398.729 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.187.741 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 14.548.460 |
| VENITURI TOTALE | 14.328.232 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.059.728 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 731.496 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 731.496 |
| Numar mediu de salariati | 101 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.227.422 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.498.345 |
| Stocuri | 733.014 |
| Creante | 614.707 |
| Casa si conturi la banci | 150.624 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.246 |
| DATORII | 7.822.776 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.919.237 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 12.929.456 |
| VENITURI TOTALE | 13.751.741 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.734.689 |
| Profitul brut | 17.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.052 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.147.267 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 842.735 |
| Stocuri | 407.819 |
| Creante | 250.505 |
| Casa si conturi la banci | 184.411 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.855 |
| DATORII | 8.109.672 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.902.185 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 10.391.375 |
| VENITURI TOTALE | 12.537.046 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.785.933 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 248.887 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 248.887 |
| Numar mediu de salariati | 103 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.910.461 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.882.056 |
| Stocuri | 1.126.834 |
| Creante | 629.428 |
| Casa si conturi la banci | 125.794 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.142 |
| DATORII | 9.433.740 |
| VENITURI IN AVANS | 235.848 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.151.071 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.065.876 |
| VENITURI TOTALE | 12.536.601 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.199.697 |
| Profitul brut | 336.904 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 276.091 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 138 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.522.616 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.507.189 |
| Stocuri | 989.768 |
| Creante | 364.664 |
| Casa si conturi la banci | 152.757 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.334 |
| DATORII | 9.688.109 |
| VENITURI IN AVANS | 507.050 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.874.980 |
| Capital subscris varsat | 445.500 |
| Cifra de afaceri neta | 11.911.973 |
| VENITURI TOTALE | 13.599.529 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.174.207 |
| Profitul brut | 425.322 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 360.162 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 164 |